Aborcja we Francji: rząd wychodzi naprzeciw feministkom

2007-12-18 00:00:00

Francuska minister zdrowia Roseline Bachlot zapowiedziała zwiększenie stawek dla lekarzy przeprowadzających aborcję oraz przedłużenie do 7. tygodnia ciąży możliwości jej chemicznego usunięcia – donosi „Nasz Dziennik”. Bardzo negatywnie decyzję tę oceniły stowarzyszenia obrońców życia i rodziny, które widzą w niej kontynuację polityki antyrodzinnej i antynatalistycznej wpisującej się w ideologię "rewolucji" 1968 roku.

Minister Bachlot wychodzi naprzeciw żądaniom francuskich feministek oskarżających rząd o prowadzenie polityki antyaborcyjnej przejawiającej się niskimi wynagrodzeniami dla lekarzy zabijających poczęte dzieci. Feministki nie są zadowolone z obecnych przepisów zezwalających na zabicie poczętego dziecka "jedynie" do 12. tygodnia jego życia płodowego. Według oficjalnych danych, dzieci powyżej 12. tygodnia życia zabija rocznie od 3 do 5 tys. Francuzek. Aborcji dokonują one poza granicami kraju – czytamy w „Naszym Dzienniku”.

Według dziennika, w regionie paryskim wielu lekarzy odmawia uśmiercania poczętych dzieci. Ocenia się, że gdyby nie naciski i permanentne wymogi regionalnych dyrekcji spraw socjalnych, którym podlegają placówki zdrowia, doszłoby do kompletnej dezorganizacji szpitalnych oddziałów odpowiedzialnych za tego typu „zabiegi”.

Niepokojącym zjawiskiem jest systematyczny wzrost stosowania chemicznej metody zabijania poczętych dzieci. W 2004 r. dokonano tą metodą aż 42 proc. tego typu zabójstw – informuje „NDz”.

Źródło: „Nasz Dziennik”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.