Aborcja we Francji: rząd wychodzi naprzeciw feministkom
2007-12-18 00:00:00
Francuska minister zdrowia Roseline Bachlot zapowiedziała zwiększenie stawek dla lekarzy przeprowadzających aborcję oraz przedłużenie do 7. tygodnia ciąży możliwości jej chemicznego usunięcia – donosi „Nasz Dziennik”. Bardzo negatywnie decyzję tę oceniły stowarzyszenia obrońców życia i rodziny, które widzą w niej kontynuację polityki antyrodzinnej i antynatalistycznej wpisującej się w ideologię "rewolucji" 1968 roku.
Minister Bachlot wychodzi naprzeciw żądaniom francuskich feministek oskarżających rząd o prowadzenie polityki antyaborcyjnej przejawiającej się niskimi wynagrodzeniami dla lekarzy zabijających poczęte dzieci. Feministki nie są zadowolone z obecnych przepisów zezwalających na zabicie poczętego dziecka "jedynie" do 12. tygodnia jego życia płodowego. Według oficjalnych danych, dzieci powyżej 12. tygodnia życia zabija rocznie od 3 do 5 tys. Francuzek. Aborcji dokonują one poza granicami kraju – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Według dziennika, w regionie paryskim wielu lekarzy odmawia uśmiercania poczętych dzieci. Ocenia się, że gdyby nie naciski i permanentne wymogi regionalnych dyrekcji spraw socjalnych, którym podlegają placówki zdrowia, doszłoby do kompletnej dezorganizacji szpitalnych oddziałów odpowiedzialnych za tego typu „zabiegi”.
Niepokojącym zjawiskiem jest systematyczny wzrost stosowania chemicznej metody zabijania poczętych dzieci. W 2004 r. dokonano tą metodą aż 42 proc. tego typu zabójstw – informuje „NDz”.
Na pierwszej audiencji dla członków Kolegium Kardynalskiego Ojciec Święty wyjaśnił motywy, jakie stały za wyborem imienia Leona XIV. Wybrany 8 maja na papieża i biskupa Rzymu Leon XIV, podczas spotkania z kardynałami, przypomniał też, że „wszyscy papieże są jedynie pokornymi sługami Boga i braci”.
Już w najbliższą sobotę 10 maja w Hotelu „Gromada Centrum” w Warszawie przy Placu Powstańców Warszawy 2 odbędzie się druga konferencja poświęcona niezwykle aktualnemu problemowi – narastającej fali antykultury, która zwalcza ład społeczny i otwarcie toczy wojnę przeciw cywilizacji życia. Konferencja pt. „Jak przełamać antykulturę? W drugą rocznicę śmierci śp. Krzysztofa Karonia” ma na celu konsolidację środowisk katolickich i patriotycznych do przeciwdziałania zagrożeniom niesionym przez lewackie rewolucje. Organizatorem warszawskiej konferencji jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, a partnerami są prawicowe organizacje i mass media.
Prognozy demograficzne dla Polski brzmią katastroficznie. Jesteśmy jednym z najszybciej wyludniających się narodów w Unii Europejskiej. W 2024 roku urodziło się tylko 252 tysiące młodych Polaków, podczas gdy zmarło 408 tysięcy osób. W najbliższy wtorek 29 kwietnia w Elblągu w Klubie „Polonia Christiana” Marcin Musiał poprowadzi wykład i dyskusję na temat „Jak ratować Polskę przed katastrofą demograficzną?”.
W Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 7.35 zmarł Papież Franciszek. Ojciec Święty miał 88 lat i był 266. biskupem Rzymu. Jorge Mario Bergoglio SJ urodził się 17 grudnia 1936 roku w Buenos Aires, w stolicy Argentyny. Od 13 marca 2013 roku zasiadł na Stolicy Piotrowej, mając wówczas 76 lat. Wiadomość o śmierci Papieża Franciszka przekazał z kaplicy Domu Świętej Marty kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego kard. Kevin Farrell.
Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi
Wielkanoc A.D. 2025