Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi ukazało się litewskie wydanie książki „W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?”. Wydawca zaopatrzył książkę w list JE Arcybiskupa Sigitasa Tamkeviciusa SJ, metropolity kowieńskiego, przewodniczącego Konferencji Biskupów Litwy.
Jacek Kowalski wraz z Klubem Świętego Ludwika ponownie gościł w Krakowie. 20 czerwca 2008 r. artyści wystąpili z koncertem zatytułowanym: „Niezbędnik krzyżowca, czyli pieśni i opowieści krucjatowe”.
Mathias von Gersdorff – autor wydanej przez Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi książki „Rewolucja seksualna zagraża dzieciom” – gościł w Polsce. Szef akcji „Dzieci w niebezpieczeństwie” („Kinder in Gefahr”) spotkał się z Czytelnikami w Warszawskim Domu Technika (26 maja) oraz w Krakowie (27 maja w sali Fontanowskiej pałacu Krzysztofory przy Rynku Głównym).
Przemarsz ulicami Warszawy i wielki piknik rodzinny na Podzamczu złożyły się na trzeci już Marsz dla Życia i Rodziny, który - według szacunków - zgromadził w niedzielę w stolicy ok. 4 tys. uczestników. Marsz był wyrazem poszanowania dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz manifestacją wartości rodziny - znakomitego miejsca samorealizacji dla kobiety i mężczyzny, i najlepszego miejsca rozwoju dla dzieci. - Europa jest demograficznym Titanikiem, przeżywa kryzys demograficzny, który rozpoczął się w latach 60., gdy zaczęto podkopywać fundamentalne wartości, na których zbudowana jest cywilizacja europejska - mówił prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im ks. Piotra Skargi, Sławomir Olejniczak. Jak podkreślił Polska, jako wciąż jeszcze "zdrowy bastion rodziny", powinna manifestować przywiązanie do tych wartości.
Drodzy Przyjaciele Rodziny! Już 25 maja 2008 r. po raz kolejny przejdzie ulicami Warszawy Marsz dla Życia i Rodziny. Spotkamy się o godzinie 12 na ulicy Nowy Świat (od strony Ronda De Gaulle’a) i przejdziemy przez ul. Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Królewską, Plac Piłsudskiego, Moliera, Senatorską, Podwale, Mostową do Podzamcza. W tym roku Marsz dla Życia i Rodziny zostanie wzbogacony o wydarzenia towarzyszące takie jak: konferencja naukowa organizowana przez Instytut Studiów nad Rodziną i Centrum Myśli Jana Pawła II oraz przegląd filmów organizowany przez Frondę. Przyjdź z Rodziną i Przyjaciółmi!
W odpowiedzi na zakusy lewicowych demoralizatorów, pragnących szerzyć wątpliwej wartości pomysły na edukację seksualną coraz młodszych pokoleń, a zwłaszcza coraz bardziej agresywną działalność lobby homoseksualnego, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi prowadzi akcję rozpowszechniania książki Mathiasa von Gersdorffa, pt. Rewolucja seksualna zagraża dzieciom.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi zainicjowało akcję wysyłania, do Jarosława Kaczyńskiego prezesa Prawa i Sprawiedliwości, apelu o odrzucenie Traktatu Konstytucyjnego dla dobra Polski i przyszłych pokoleń Polaków.
„Europejski Traktat Konstytucyjny – zagrożenia dla Polski i Europy” to temat prelekcji jaką wygłosił redaktor Stanisław Michalkiewicz podczas spotkania zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi w krakowskim Pałacu Krzysztofory. Wybitny polski publicysta stwierdził w przeddzień podpisania przez przywódców państw należących do Unii Europejskiej Traktatu Reformującego, że jego przyjęcie jest równoznaczne z utratą przez Polskę suwerenności. Tworzy on bowiem nowe superpaństwo europejskie.
... 
118
119
120
121
122
123
124
125
126
...