„Nie wyrażam zgody” - tak Rektor Uniwersytetu Warszawskiego odpowiedziała na pismo studentów UW, w którym zgłosili organizację demonstracji na kampusie uczelni przeciwko promowaniu homoseksualnych dewiacji w murach UW. W piątek 26 listopada 2010 r. na Uniwersytecie Warszawskim miała zostać zarejestrowana nowa organizacja studencka o nazwie „Queer UW”, czyli byt będący w istocie klubem skupiającym m.in. pederastów, lesbijki, transwestytów i biseksualistów reprezentującym niebezpieczna ideologię „queer” i propagującym zachowania dewiacyjne. Z powodu braku zgody na zaplanowaną na dziś (piątek 26 listopada 2010) pod Rektoratem UW demonstrację, studenci przenieśli się na ulicę, przed bramę główną Uniwersytetu.
Delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi złożyła dziś w Kancelarii Sejmu  protesty przedstawicieli samorządów lokalnych z całej Polski przeciw ustawie o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ustawa ta została przyjęta wbrew licznym protestom organizacji społecznych i zwykłych obywateli, a jej wykonanie zostało przerzucone na barki samorządów. Na apel SKCh o przyłączenie się do akcji protestacyjnej przeciw tej skandalicznej, antyrodzinnej ustawie odpowiedziało blisko 200 samorządowców.
Z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi oraz Krucjaty – Młodzi w Życiu Publicznym, w sobotę 6 listopada odbył się w warszawskim Pałacu Prymasowskim I Ogólnopolski Zjazd Młodzieży Kontrrewolucyjnej. Po raz pierwszy w Polsce tak liczne grono młodych kontrrewolucjonistów zebrało się, aby dyskutować na temat metod i sposobów działalności świeckich katolików w przestrzeni publicznej. Podczas zjazdu wykłady wygłosili: Sławomir Olejniczak, Arkadiusz Stelmach, Jose Antonio Ureta oraz Kenneth Murphy. Zaprezentowane zostały również osiągnięcia i dokonania poszczególnych oddziałów Krucjaty z Warszawy, Wrocławia i Krakowa.
W dniach od 29 do 31 października, w siedzibie amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) w Spring Grove, w Pensylwanii odbył się kongres poświęcony kwestii przywództwa i odwagi katolików zwalczających obecny kryzys cywilizacji chrześcijańskiej. W konferencji oraz licznych wydarzeniach towarzyszących imprezie wzięło udział ponad 270 osób. Znaczną część stanowili liderzy i uczestnicy tzw. krucjaty różańcowej, zorganizowanej w prawie wszystkich stanach dwa tygodnie wcześniej.
„Nienawiść i pogarda. Dwa stulecia walki z Kościołem” – to tytuł najnowszej książki wydanej przez Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. P. Skargi. Wydawca zaprasza na spotkanie promocyjne z autorem książki, prof. Grzegorzem Kucharczykiem. Odbędzie się ono w piątek, 5 listopada o godz. 16, w sali seminaryjnej 3, na terenie 14. Targów Książki w Krakowie. Na stoisku Instytutu – C8 – będzie można nabyć książki i inne publikacje wydane w ostatnim czasie.
Już ponad dwustu samorządowców przyłączyło się do akcji Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. P. Skargi przeciwko przyjętej przez Sejm RP nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Protest podpisali m.in. prezydenci Rybnika, Przemyśla, Kielc, Głogowa, Bydgoszczy, Stalowej Woli i Świdnicy. „To właśnie samorządy lokalne mają stworzyć i finansować system inwigilacji rodzin na swoim terenie, a władze państwowe jak Piłat umyły ręce od odpowiedzialności za jej wykonanie, przerzucając w ten sposób niezadowolenie społeczne na władze samorządowe” – podkreśla prezes Stowarzyszenia Sławomir Olejniczak, w liście do władz samorządowych. SKCH zobowiązało się zebrać podpisane protesty i złożyć je na ręce Marszałka Sejmu Grzegorza Schetyny.
W dniach 13 i 14 października br. przedstawiciele Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi odwiedzili Trójmiasto. W spotkaniu w Gdańsku wzięło udział ok. 130 darczyńców i sympatyków Instytutu. Dzień później w Gdyni z delegacją Instytutu spotkało się ok. 140 osób.
Amerykańskie Stowarzyszeniu Obrony Tradycji Rodziny i Własności od czterech lat organizuje akcje odmawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych. W dniu 16 października br. ponad 150 tys. katolików modliło się na różańcu w tym samym czasie w różnych częściach Stanów Zjednoczonych. Po raz pierwszy idea zorganizowania Krucjaty Różańcowej pojawiła się w 2007 r., z okazji 90-lecia tzw. cudu słońca, związanego z objawieniami fatimskimi i od tego czasu jest realizowana przez grupę inicjatywną TFP America Needs Fatima.
... 
138
139
140
141
142
143
144
145
146
...