25 lutego 2010 roku warszawska Krucjata - Młodzi w Życiu Publicznym przeprowadziła w lokalu przy ul. Nowogrodzkiej 44 spotkanie z dr Romanem Konikiem (Katedra Filozofii Estetyki Uniwersytetu Wrocławskiego). Tematem prelekcji był kryzys sztuki i architektury sakralnej spowodowany upadkiem sztuki współczesnej w ogóle oraz zanikiem sacrum.
Dzięki szczęśliwemu zdarzeniu udało mi się nawiedzić sanktuarium Matki Bożej z Quito w Ekwadorze. I zamiast zwiedzania wszystkich atrakcji turystycznych tej miejscowości, większość czasu spędziłem w zaułku jednej ulicy, gdzie - jak mi się wydaje – sporo dowiedziałem się o mieście i jego mieszkańcach. To szczęśliwe zdarzenie jest związane z pielgrzymką do Quito, zorganizowaną dla uczczenia 400. rocznicy objawienia się Matki Bożej Dobrego Zdarzenia w klauzurowym klasztorze koncepcjonistek, znajdującym się obok Pałacu Prezydenckiego w zabytkowej dzielnicy stolicy Ekwadoru.
Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym przy Instytucie im. Księdza Piotra Skargi działa już nie tylko w Krakowie, ale również w Warszawie i we Wrocławiu, gdzie ma swoje osobne oddziały. Liczne grupy złożone głównie ze studentów zbierają się w lokalach Krucjaty, by w katolickiej i konserwatywnej atmosferze dyskutować bieżące sprawy i zdobywać wiedzę oraz formację duchową niezbędną dla ludzi gotowych kształtować życie społeczne podług Bożej woli.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności, zaniepokojone zapowiedziami prezydenta Baracka Obamy, dążącego do zniesienia zakazu służby homoseksualistów w armii, wydało specjalne oświadczenie, w którym broni wprowadzonej w 1993 r. polityki „Don’t ask, don’t tell”. 
Estońską wersję książki pt.: „W obronie wyższych praw”. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?” przekazał parlamentarzystom Estonii, wszystkim ministrom, oraz burmistrzom dwóch największych miast tego kraju Tallina i Tartu, Valdis Grinsteins, przedstawiciel Fundacji Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. ks. Piotra Skargi. Akcja, prowadzona przez IESiR wspólnie z estońskim Instytutem dla Kultury Życia (Stowarzyszenie św. Michała), związana jest z pracami rządu tego kraju nad projektem ustawy legalizującej związki homoseksualne.
Ponad 60 osób obejrzało filmy „The Soviet Story” oraz „Fatima – orędzie tragedii czy nadziei?” w Szczecinie podczas spotkania zorganizowanego pod patronatem dwumiesięcznika „Polonia Christiana” oraz kwartalnika Myśl.pl. Projekcja obu filmów odbyła się 3 lutego br. w Klubie 13 Muz.
Po raz kolejny amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności zainicjowało akcję protestacyjną. Tym razem sprzeciwia się sprzedaży przez sieć sklepów z zabawkami Toy R Us znanej gry okultystycznej Glow-in-the-Dark Ouija Board, polecanej dzieciom w wieku od 8 do 14 lat.
Odbywający się co roku 22 stycznia Marsz dla Życia stał się najważniejszym narodowym wydarzeniem pro-life. Wzięli w nim udział liderzy ruchów obrońców życia z całego kraju, którzy co roku przemierzają setki kilometrów, by dostać się do Waszyngtonu, aby ich głos był bardziej słyszalny. Także w tym roku dołączyły do nich tłumy Amerykanów, wypełniając główny deptak, ulice i chodniki, stanowiąc prawdziwe morze ludzi, które wielu szacowało na 300 tys. osób.
... 
144
145
146
147
148
149
150
151
152
...