Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) zaangażowało się w akcję protestacyjną przeciw Oakland Museum w Kalifornii. Placówka ta prezentuje bluźnierczą wystawę z wykorzystaniem wizerunku Matki Bożej z Gudalupe.
Członkowie Akcji Studenckiej TFP, prowadzący kampanię w obronie tradycyjnego małżeństwa, opartego na związku kobiety z mężczyzną, zostali zaatakowani przez pederastów w Rhode Island. Wolontariusze z Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) odwiedzili Brown University w stanie Rhode Island 23 marca br. Mimo pokojowego charakteru akcji na terenie kampusu Ivy League, ich pro-rodzinny baner został zdewastowany, a jeden z wolontariuszy opluty. Ponad 250 rozwścieczonych pederastów wyzywało ich i odgrażało się, że się z nimi „rozprawią” poza terenem kampusu.
Kilka tysięcy osób uczestniczyło w Marszu dla Życia, który odbył się w stolicy Belgii w niedzielę, 27 marca. Brukselski plac Monts des Artes całkowicie zapełnił się obrońcami życia. Wśród uczestników manifestacji widoczna była sześcioosobowa delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, którą stanowili działacze Krucjaty Młodych.
Amerykańskie Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności (TFP) zaangażowało się w akcję zbierania podpisów pod petycją skierowaną do firmy Apple z prośbą o zachowanie aplikacji do iPhonów i iPodów, która zawiera linki odsyłające na strony organizacji pomagających homoseksualistom przezwyciężyć swoje skłonności.
20 marca 2011 roku przed warszawskim kościołem pw. św. Stanisława Kostki na Żoliborzu (będącym jednocześnie Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki) członkowie Krucjaty –Młodzi w Życiu Publicznym rozdawali przez cały dzień breloki akcji „Nie wstydzę się Jezusa”, wzbudzając wielkie zainteresowanie wśród księży jak i wiernych – i co warte podkreślenia – zwłaszcza wśród młodzieży. W przyciąganiu uwagi nieodzownie pomagał nam duży sztandar katolickiego ruchu "Tradycja Rodzina Własność" (TFP). Do rąk mieszkańców Warszawy trafiło w sumie ponad 400 breloków.
„Akcja młodych wyznawców Chrystusa, która rankiem 2 marca rozpoczęła się w Annapolis pokojowo, później w ciągu dnia zakończyła się godną ubolewania agresją” – tak o inicjatywie Akcji Studenckiej TFP w stanie Maryland napisał w dziale komentarzy gazety „The Washington Times”, ks. bp Eugene Koprowski.
Biskup opisał inicjatywę Akcji Studenckiej Amerykańskiego Stowarzyszenie Obrony Tradycji Rodziny i Własności, podjętej w stanie Maryland. Młodzi ludzie protestowali przeciw przyjęciu ustawy o tzw. małżeństwach osób tej samej płci.
Federacja Pro Europa Christiana, do której należy także Instytut im. Księdza Piotra Skargi, zabiega o wyniesienie na ołtarze jedynego ministra katolickiego w pakistańskim rządzie, Shabaza Bhattiego, który został zamordowany przez talibów. Federacja utworzyła specjalną stronę internetową www.shabaz-bhatti-martyr.org, na której zbiera podpisy pod prośbą o kanonizację ministra Bhattiego, pakistańskiego męczennika za Wiarę.
W sobotni wieczór 5 marca Sala Fontany krakowskiego Pałacu Krzysztofory rozbrzmiała dźwiękiem Sarmacji, a nie był to wcale – jak się zazwyczaj wydaje ofiarom dezinformacji rozsiewanej przez polskojęzyczny system edukacji – szczęk szabel czy też makaroniczne pohukiwania, tylko raźne tony muzyki. I to pięknej muzyki – z tekstem kunsztownym a niebanalnym, podanym głosem jak dzwon. Tak właśnie tworzy Jacek Kowalski – prawdziwy bard Sarmacji – piewca potęgi i chwały wielkiej Rzeczypospolitej.