Za obronę małżeństwa i rodziny oraz zasad moralnych spotkały nas szykany ze strony grup homoseksualnych oraz wspierających je władz, które chcą pozbawić nas prawa do publicznego wyrażania swojego stanowiska.
Na początku sierpnia po raz trzeci odbył się organizowany przez austriackie Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP) Letni Uniwersytet męskiej młodzieży katolickiej z całego świata. Do miejscowości Gaming położonej 40 km od sanktuarium w Mariazell przybyło około stu młodych katolików, aby wspólnie zastanawiać się nad przyczynami kryzysu współczesnego świata i przyszłością cywilizacji chrześcijańskiej. Tegoroczne spotkanie odbyło się pod hasłem: "Dlaczego musimy odbudować cywilizację chrześcijańską? Rozwiązanie dla świata pogrążonego kryzysie".
W odpowiedzi na prowa-dzoną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi akcję: "Powiedz NIE! promocji i legalizacji związków homoseksualnych" napisał do nas JE Ks. Abp Stanisław Dziwisz.
W ramach kampanii przeciwko planom legalizacji w Polsce związków homoseksualnych, Stowarzyszenie im. ks. Piotra Skargi zaprosiło do Polski Johna Horvata, członka Amerykańskiego Stowarzyszenia Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP), koordynatora kampanii w obronie tradycyjnego małżeństwa w USA oraz współautora książki "W obronie wyższych praw". Podczas swojego pobytu w Polsce, gość z Ameryki wygłosił wykłady w Krakowie, Sandomierzu, Lublinie i Toruniu, na temat potrzeby katolickiej reakcji wobec publicznego promowania grzechu sodomii.
Pod takim hasłem SKCh im. ks. P. Skargi prowadziło akcję przeciwko organizowanym przez grupy homoseksualne Krakowskim Dniom Kultury Gejowsko-Lesbijskiej. Stowarzyszenie im. ks. Skargi wysłało protesty do prezydenta Krakowa oraz rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego przeciwko pozwoleniom na organizowanie na terenie miasta i Uniwersytetu imprez promujących grzech sodomii.
Ks. prof. Tadeusz Ślipko, filozof, specjalista w zakresie teologii moralnej, spotkał się ze studentami działającymi w Ruchu Krucjata Młodzi w Życiu Publicznym.
13 maja - w dniu, w którym Matka Boża po raz pierwszy ukazała się trójce pastuszków w Fatmie, członkowie SKCH zaprezentowali mieszkańcom trzech parafii w Skoczowie pokazy audiowizualne o objawieniach Matki Bożej. Pokazy obejrzało kilkaset osób.
Kilkunastu chłopców z sekcji edukacyjnych Krucjata i Lepanto wzięło udział w wielkopostnych dniach skupienia w Ośrodku Rekolekcyjnym Sióstr Honoratek w Bukowinie Tatrzańskiej. W programie znalazły się konferencje wygłoszone przez zaproszonego kapłana, nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Msza święta. W ramach rekreacji chłopcy pieszo pielgrzymowali do sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr na Wiktorówkach; nawiedzili Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej oraz przemierzyli szlak z Kuźnic na Halę Gąsienicową.