Przełomowy film o Rosji, który do tej pory mogło obejrzeć nieliczne grono odbiorców, teraz trafia na ekrany kin. Zapraszamy do odbioru bezpłatnych wejściówek na oficjalną kinową premierę filmu „Wszystkie maski Kremla”, która odbędzie się w Warszawie już we wtorek 29 listopada. Uwaga – liczba wejściówek jest ograniczona!
W doniosłej i uroczystej oprawie, z udziałem kard. Gerharda Mullera, odbędzie się poświęcenie odrestaurowanych ołtarzy Bazyliki Bożego Ciała w Krakowie. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 19 listopada 2022 r. o godz. 12:00. Zapraszamy!
9 listopada 2022 r. odszedł do Pana o. dr hab. Benedykt Huculak OFM. Od początku działalności Stowarzyszenia im. Księdza Piotra Skargi wielki jego Przyjaciel. Wybitny teolog i naukowiec, władający kilkoma językami, w tym starożytnymi i arabskim, a przy tym skromny i pokorny syn rodziny franciszkańskiej.
Nasz warszawski Klub ma zaszczyt zaprosić na spotkanie z dr. hab. prof. UKSW Rafałem Łatką. Wygłosi on dla Państwa prelekcję zatytułowaną "Wybitni polscy biskupi doby PRL". Zapraszamy do tego szczególnie wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać na żywo wiedzy, erudycji i zaangażowania prof. Łatki. Spotkanie odbędzie się już w środę 16 listopada.
Kult Maryjny od wieków wpisuje się w religijność narodu polskiego. W trudnych i w radosnych chwilach wielokrotnie zwracaliśmy się do Matki Bożej o pomoc i wsparcie. Tej tematyce poświęcone będzie spotkanie Klubu „Polonia Christiana” w czwartek 17 listopada 2022 r. w Krakowie, na którym znany historyk i reżyser Dariusz Walusiak wygłosi prelekcję pt. „Matka Boża Łaskawa i Cud nad Wisłą”.
Pod płaszczem troski o jakość powietrza w Krakowie trwa walka urzędników z kierowcami. Strefa Czystego Transportu (STC) – bo o niej mowa – ma objąć teren całego miasta i dotknąć właścicieli starszych pojazdów. Tych – wbrew twierdzeniom urzędu – jest znacznie więcej niż podaje oficjalna narracja. Mieszańcy postanowili więc oprotestować szkodliwe eko-pomysły.
Klub Polonia Christiana zaprasza na spotkania z wyjątkowym gościem – redaktorem Pawłem Chmielewskim. Temat obu spotkań nie jest przypadkowy. Właśnie ukazała się książka red. Pawła Chmielewskiego pod tytułem „Nowe moce Antychrysta”. Motywem przewodnim tej książki jest kwestia bardzo trudna, ale niestety i niezwykle aktualna, czyli kryzys w Kościele Katolickim.
Czy Kraków stanie się obiektem doświadczalnym dla otwartego ataku na własność prywatną i podstawowe prawa mieszkańców? Radni chcą wprowadzić na terenie całego miasta tzw. strefę czystego transportu, co zagraża wykluczeniem z poruszania się po mieście setek tysięcy mieszkańców. W związku z tym, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, w koalicji z szeregiem innych organizacji pozarządowych, zaprasza na pikietę protestacyjną pod krakowskim magistratem.
1
2
3
4
5
6
...