Z wielkim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. o. Eugeniusza Kwiatkowskiego OFM, wiernego syna św. Franciszka z Asyżu, misjonarza, kapelana armii USA, niestrudzonego spowiednika, egzorcysty, kierownika duchowego, opiekuna chorych, cierpiących i ubogich, pokornego i świętego kapłana.
Rośnie lista miejscowości, w których w niedzielę 15 maja odbędą się Procesje Różańcowe za Polskę. Dzień organizacji procesji łączy dwa ważne święta – w sobotę 14 maja przypada w tym roku święto Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, poniedziałek 16 maja to dzień liturgicznego wspomnienia św. Andrzeja Boboli, męczennika i patrona Polski.
- Chwilę przed atakiem Rosji na Ukrainę, na Ukrainie wprowadzono prawo niereglamentowania i nierejestrowania broni. Taka legislacja jest potrzebna również w naszym kraju, póki ryzyko wojny nie jest bezpośrednie. Jeśli będziemy ją planować na ostatnią chwilę, to ona obywatelom nie pomoże – mówił Jacek Hoga na łamach portalu „Siódma9.pl”. Spotkanie z prezesem Fundacji Ad Arma w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w czwartek 19 maja w Krakowie.
Niewielu wiernych w Polsce zauważa, że w tle głównych wydarzeń, rozpalających nasze społeczeństwo, prowadzony jest bezprecedensowy w historii całego Kościoła proces synodalny. Od października 2021 r. każda diecezja pyta świeckich o ich zdanie na temat Kościoła i jego problemów. Tłumów chętnych do udziału w Synodzie nie ma, a tę swoistę pustkę próbują wykorzystać do realizacji własnych celów iście rewolucyjne grupy. Zagrożenia te precyzyjnie naświetla najnowsza broszura „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?”, którą wydało nasze Stowarzyszenie.
Pod koniec kwietnia przedstawiciele Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi udali się do klasztoru sióstr augustianek w Krakowie na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Przez kilka dni przebywała tu bowiem delegacja z Cascii, na czele z ojcem Luciano De Michieli’m, rektorem sanktuarium św. Rity i burmistrzem miasta Mario De Carolis’em. Oficjele docenili wkład Stowarzyszenia w propagowanie kultu św. Rity, przekazując na ręce naszych przedstawicieli piękne upominki.
Czytając ze zrozumieniem akty prawa dotyczące ochrony życia nie można mieć wątpliwości, że organy państwa są zobowiązane do ochrony życia ludzkiego, także życia dziecka poczętego. Niedawne skandaliczne żądanie Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, które domagały się promocji aborcji przez organizację przeciwną zabijaniu nienarodzonych, świadczą o rozdwojeniu jaźni na poziomie władz państwowych.
Warszawski Klub „Polonia Christiana” zaprasza na prelekcję pod tytułem „Papież Franciszek i mafia z Sankt Gallen”. Gościem spotkania będzie Paweł Chmielewski, autor książki o takim samym tytule i znawca zagadnień z życia Kościoła.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża stanowczy sprzeciw wobec działań podjętych przez Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeciwko Fundacji Życie i Rodzina. Jednocześnie Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi apeluje do Prezesa Rady Ministrów, Pana Mateusza Morawieckiego, o stanowczą reakcję na postawę dwóch wymienionych resortów uderzającą w fundamenty cywilizacji chrześcijańskiej, w wartości europejskie oraz w porządek prawny naszej Ojczyzny.
1
2
3
4
5
6
...