W piątek 4 marca w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa na Skałce w Krakowie rozpocznie się 24-godzinny modlitewny szturm „24 GODZINY ZA POKÓJ”. Zróbmy wszystko co możemy, aby konflikt wojenny za naszą wschodnią granicą zakończył się jak najszybciej i nie objął kolejnych państw, w tym bezpośrednio zagrożonej naszej Ojczyzny.
Nie możemy czekać! Geopolityczne położenie Polski sprawia, że nie możemy wykluczyć militarnej agresji z kilku stron świata. Tragedia wojenna, dziejąca się obecnie na Ukrainie, pokazuje, jak ważne jest dobre przygotowanie do zapewnienia bezpieczeństwa w każdym mieście i w każdej wiosce. Tymczasem skrajnie ograniczony dostęp do broni powoduje, że Polacy to najbardziej rozbrojony naród w Europie! Jeśli nie chcemy być znów „mądrzy po szkodzie”, zadbajmy o przeszkolenie strzeleckie osób cywilnych i zwiększenie dostępu do posiadania broni palnej. Dzięki temu staniemy się narodem skutecznie odstraszającym agresywne państwa takie jak Rosja.
W niedzielę 27 lutego w TVP3 Kraków o godz. 19.30 zostanie wyemitowany film o Kaznodziei Narodu Księdzu Piotrze Skardze. W 2020 roku film „Skarga” w reżyserii Jarosława Mańki został nagrodzony w konkursie XV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2020”. Festiwalowe jury doceniło patriotyczne treści filmu i jego mądre przesłanie, które potrzebne są nam także dzisiaj.
Czy czasy, kiedy wyższe uczelnie pielęgnowały tradycję, kulturę osobistą i wskazywały wzorce moralnego postępowania odeszły w niepamięć? Jaka jest kondycja dzisiejszych szkół wyższych, skoro Samuel Nowak, nieszeregowy pracownik najstarszego polskiego uniwersytetu, potrafi stwierdzić, że „płód nie jest człowiekiem”, a w związku z tym „można z niego zrobić farsz do pierożków”? Wobec takich słów nie można być obojętnym, dlatego Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana” rozpoczęły akcję zbierania podpisów pod petycją sprzeciwu wobec takiego oburzającego stwierdzenia.
Napór „tęczowych” środowisk na zmiany w polskim prawie i brak reakcji środowisk konserwatywnych powodują, że rewolucyjne idee przenikają do struktur Kościoła Powszechnego. Między innymi o tych problemach będzie można podyskutować po wysłuchaniu prelekcji redaktora Bogdana Dobosza na krakowskim spotkaniu Klubu „Polonia Christiana”. Prelekcja i dyskusja już w czwartek 17 lutego w Krakowie o godzinie 18.00 w sali konferencyjnej Hotelu „Miodosytnia” w Krakowie przy ul. Św. Wawrzyńca 6.
Piotr Skarga urodził się 2 lutego 1536 roku pod Grójcem na Mazowszu. Swoim życiem dawał przykład umiłowania Ojczyzny i obrony wiary, położył też wielkie zasługi dla rozwoju edukacji na ziemiach Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Dzisiaj wieniec przed kolumną Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi w rocznicę jego urodzin złożyła delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Wyprodukowane w minionym roku przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi filmy dokumentalne cieszą się dużym zainteresowaniem widzów. Dodają one otuchy, otwierają oczy i pomagają nam przejść przez trudne wyzwania, jakie niosą rewolucyjne idee, coraz mocniej ingerujące w nasze życie. Dzięki wsparciu darczyńców niebawem będzie gotowa pierwsza produkcja filmowa SKCh w tym roku – film pt. „Bóg”. Filmu o prawdzie naszej wiary.
Sekty, budują swoją bazę społeczną i materialną często żerują na nieszczęściach ludzkich, dając swoim członkom złudne uczucie opieki, w zamian żądając całkowitego poświęcenia się na rzecz sekciarskiego ugrupowania. „Dlaczego i jak sekty zmieniają ludzi?” – to temat spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 27 stycznia. Gościem Klubu będzie prof. Robert T. Ptaszek – doktor habilitowany nauk humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...