1 października br. Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozpoczęło akcję informacyjną „STOP Komunii Świętej na rękę!”, która jest wyrazem troski świeckich środowisk katolickich o oddawanie należnej czci Najświętszemu Sakramentowi Ciała i Krwi Pańskiej.
Zapraszamy na spotkania Klubów „Polonia Christiana”, które odbędą się już we wtorek 6 października (Wrocław) i w środę 7 października (Ostrów Wielkopolski). Szykujemy dla Państwa ciekawą intelektualną podróż od początku marca i wywołanej wówczas pierwszej fali paniki związanej z koronawirusem do chwili obecnej, kiedy to władze nie odstępują od traktowania wirusa Sars Cov-2 jako największego zagrożenia społecznego.
Napastliwe i obraźliwe wobec Polski wypowiedzi niemieckich polityków przybrały na sile. Ataków zza Odry, często na forum unijnym, nie poprzedza jednak refleksja naszych zachodnich sąsiadów, choćby nad historycznym balastem, jaki ciąży na stosunkach polsko – niemieckich. O braku adekwatnego do skali krzywd rozliczenia tragedii ludzkich i szkód materialnych, dokonanych przez zbrodniarzy z III Rzeszy, oraz o dzisiejszych staraniach Niemców, próbujących zatrzeć swoją winę, będziemy rozmawiać już w najbliższy wtorek 6 października o godz. 18.00 z prof. Wojciechem Polakiem podczas spotkania, na które zapraszamy w ramach klubu „Polonia Christiana”.
Akcja informacyjna rozpoczęta przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi w sprawie Komunii Świętej na rękę może u niektórych katolików budzić pytania lub wątpliwości. Dlatego też prezentujemy Państwu niezwykły raport, składający się z 47 tekstów. To wartościowa lektura, wyjaśniająca najbardziej pobożne i zarazem zdroworozsądkowe podejście do kwestii przyjmowania Ciała Chrystusa.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na arcyciekawe wydarzenie. Redaktor naczelny tygodnika „Do Rzeczy” będzie gościem spotkania zatytułowanego „Dogmat i tiara”. Wygłosi na nim prelekcję odnoszącą się do jego najnowszej publikacji wydanej przez Wydawnictwo Fronda.
Wystartowaliśmy z wyjątkową akcją, w ramach której każdy katolik może zawierzyć swój dom lub mieszkanie Maryi Królowej Rodzin.
Film dokumentalny „Via Dolorosa” wyprodukowany przez Stowarzyszenie Księdza Piotra Skargi został wyróżniony na XXXV Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów „NIEPOKALANA 2020”.
Siostry Benedyktynki z Jarosławia kontynuują pracę przy budowie katolickiego przedszkola im. św. Jana Pawła II. Od wielu miesięcy trwają już roboty wykończeniowe, jednak ze względu na zabytkowy charakter budynku, koszty tych prac są naprawdę wysokie. Według planów przedszkole ma rozpocząć swoją działalność w drugiej połowie września, dlatego też Siostry bardzo proszą o pilne wsparcie akcji „Zrób jeden mały krok dla dzieci”. Do włączenia się w to wielkie dzieło zachęca - stworzony specjalnie na tę okazję - teledysk.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
...