Jaka przyszłość czeka polską szkołę? Jakie zagrożenia dla młodego pokolenia i środowiska nauczycielskiego serwuje nam nowa lewicowa władza? Konferencja oświatowa pt. „Szkoła w Polsce – dekonstrukcja i fundamenty odbudowy” jest reakcją środowisk, które nie chcą dopuścić do degradacji procesu edukacji oraz chcą uchronić dzieci i młodzież przed błędami, już mocno widocznymi w krajach Zachodu. Organizatorami konferencji są Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności” razem z Koalicją na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły, do której akces złożyło także nasze Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
Na dzień 27 września 2024 r. przypadła 412. rocznica śmierci naszego Patrona – Sługi Bożego Księdza Piotra Skargi. Z tej okazji liczna delegacja Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej nawiedziła kluczowe krakowskie miejsca związane z księdzem Piotrem Skargą. Dziękując Bogu za owoce życia Kaznodziei Narodu, staramy się jak najczęściej sięgać po mądrość płynącą z Jego dzieł i służby.
Jacek Kotula wraz z Klubem "Polonia Christiana" powracają do urokliwej miejscowości uzdrowiskowej Rymanów Zdrój. Już w środę 25 września odbędzie się tam spotkanie poświęcone życiu i cudom świętego Szarbela Machlufa, zmarłego w Wigilię 1898 roku duchownego maronickiego, mnicha i pustelnika, świętego Kościoła Katolickiego
Dzisiaj obchodzimy 106. rocznicę urodzin Hieronima Kazimierza Dekutowskiego „Zapory” – jednego z najbardziej znanych żołnierza niezłomnego. Jego patriotyzm i wytrwała walka o wolną Polskę były w oczach komunistów wystarczającą winą, by „Zaporę” w okrutny sposób przesłuchiwać i ostatecznie skazać na karę śmierci oraz zapomnienie. Antypolskie nastawienie internacjonalistycznych sługusów Stalina do dzisiaj jest skazą, jakiej pogrobowcy PRL-u nie potrafią i nie chcą zmazać z siebie.
W niedzielę 22 września 2024 r. ulicami Koszyc przeszedł niezwykle liczny, słowacki Narodowy Marsz dla Życia. Miło nam poinformować, iż w Marszu udział wzięli przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, jak również Instytutu Ordo Iuris oraz Centrum Życia i Rodziny.
Wiedeńska wiktoria sprzed 341 lat pogłębia nasze przekonanie o doniosłej roli, jaką Rzeczpospolita odgrywała przez wieki i jaką powinna realizować dzisiaj, gdy nowa fala barbarzyństwa próbuje odciąć morale Starego Kontynentu od dziedzictwa chrześcijańskiego. Pamięć o powinności narodów Europy wobec tradycji i cywilizacji łacińskiej budują właśnie takie daty, które przypominają siłę płynącą z obrony naszej wiary oraz wartości, mających korzenie w Dekalogu. A czym dzisiaj powinna być dla nas wygrana pod Wiedniem w 1683 roku?
O wizjach kształcenia i wychowania człowieka mówi się wiele, ale najczęściej brakuje w nich uporządkowania i oparcia na właściwych fundamentach. Widzimy to najdobitniej w chaosie najnowszych zmian forsowanych przez resort edukacji. Rzetelną krytykę tych rozwiązań, jak i poprzednich reform, gwarantuje postać naszego prelegenta podczas najbliższego spotkania „Klubu” w Warszawie. Zapraszamy już w czwartek 12 września!
Pierwsza część Biblii ufundowanych przez Przyjaciół i Dobrodziejów Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi dotarła do katolickich wspólnot parafii Carapira w Mozambiku. Dzięki tej inicjatywie lokalne społeczności otrzymają łącznie 100 egzemplarzy Pisma Świętego w języku macua, co przyczyni się do pogłębienia ich wiary i edukacji religijnej.