W czasie, gdy przeciwnicy tradycyjnych wartości wyśmiewają się z cnót takich, jak czystość, pokora, miłość czy umiarkowanie, naszym obowiązkiem jest przypominanie postaci, które stanowiły w historii Kościoła przykłady godne naśladowania. O Marii Goretti, jej życiu i śmierci opowie o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz podczas krakowskiego spotkania Klubu „Polonia Christiana”.
Już w środę 15 marca 2023 r. warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.
Już w najbliższy czwartek 9 marca 2023 r. spotkają się z Państwem występujący w nowym filmie dokumentalno-śledczym „Czy nadchodzi zielony komunizm?” prelegenci: Marcin Austyn, Tomasz D. Kolanek i Piotr Relich. Nasze spotkanie z nimi w ramach Klubu „Polonia Christiana” poprzedzi emisja filmu. Zapraszamy!
Kluby „Polonia Christiana” na Opolszczyźnie zapraszają w sobotę i niedzielę (4-5 marca) na spotkania z cenionym rekolekcjonistą i autorem katolickim – dr. Andrzejem Wronką. W Opolu i Krapkowicach podejmie on wielkopostny temat wartości i sensu cierpienia.
Głodowe przydziały mięsa, limit zakupów ubrań, zakazy lotów samolotami i używania aut spalinowych już w ciągu dekady?! Całość tej neokomunistycznej wizji nowego totalitaryzmu i jej korzenie historyczne opisuje raport specjalny portalu PCh24.pl, który przygotowała red. Agnieszka Stelmach. Już w czwartek 2 marca oficjalnie zaprezentujemy go opinii publicznej. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie!
W tym roku Środa Popielcowa przypada na 22 lutego i od tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu, przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych. Do refleksji nad ważnymi dla każdego chrześcijanina terminami śmierci i zmartwychwstania skłoni nas prelekcja o. Bolesława Słoty CSsR, która odbędzie się 23 lutego w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.
Chrześcijański Klub Dyskusyjny w Opolu organizuje w czwartek 16 lutego br. spotkanie z Bratem Tadeuszem Rucińskim ze Zgromadzenia Braci Szkół Chrześcijańskich. Prelekcja i rozmowa poświęcone będą intrygującemu tematowi: „Poszukując ocalenia. Conversatorium morum. Więź wspólnoty”. Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem tego wydarzenia.
Już w lutym br. na mieszkańców Warmii i Mazur czekać będzie atrakcja w postaci pokazów publicznych pierwszej odsłony serii „Władcy Świata”, poświęconej postaci Billa Gatesa. Jest to produkcja studia PCh24TV, której wyreżyserowania podjął się Piotr Relich. Twórca filmu będzie obecny na obu tych pokazach.
1
2
3
4
5
6
7
8
...