Prawo do życia i do wyznawania wiary, wolność działalności gospodarczej, swoboda podróżowania i prawo do własności. Każde z tych uprawnień przynależy wolnemu człowiekowi, lecz dzisiaj każde z nich jest ograniczane przepisami prawa lub praktycznym działaniem władz. Naszą odpowiedzią na niebezpieczne tendencje i nowe zagrożenia jest wielka akcja uświadamiająca – Tydzień Życia i Wolności, który zaczynamy w poniedziałek 7 listopada. W ubiegłym roku Tydzień Życia i Wolności cieszył się wielkim zainteresowaniem – transmisje i nagrania w internecie odnotowały 800 tys. wyświetleń!
Plaga rozwodów, związki niesakramentalne i przyzwolenie na rozwiązłość to zaprzeczenie słowom Jezusa, nakazującego: „Co Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela”. Kościół, jako wspólnota ludzi świeckich i duchownych, ma za zadanie dbanie o trwałość związków małżeńskich. Szczególnie teraz, gdy kryzys moralny dotyka miliony rodzin na całym świecie - zauważyli nasi rozmówcy w audycji Anny Kluz-Łoś, której temat ogniskował się wokół hasła "I ślubuję Ci".
W naszych Klubach „Polonia Christiana” nie tylko bronimy wiary, Kościoła i kulturowych fundamentów naszej cywilizacji, ale również przywołujemy zapomniane wzorce świętości. Taką postacią, o której polscy katolicy wiedzą zdecydowanie zbyt mało, jest „święta z Krakowa”, czyli bł. Aniela Salawa. O Niej właśnie już w czwartek 27 października na żywo opowie nam ojciec Piotr Bielenin OFMConv.
Klub „Polonia Christiana” zaprasza! To właśnie problemom wynikającym m.in. z pobłażania grzechowi przeciw Panu Bogu i Jego przykazaniom będzie poświęcone spotkanie z red. Pawłem Chmielewskim (PCh24.pl, PCh24TV), które odbędzie się w Warszawie już w czwartek 27 października 2022 r. Tytułowe „Nowe moce Antychrysta” to zarazem najnowsza publikacja książkowa naszego prelegenta.
Warto przybyć – warto przeczytać! Znany dziennikarz i publicysta katolicki Krystian Kratiuk wydał książkę, będącą zbiorem rozmów i zarazem poruszających świadectw sześciu kapłanów. Różni ich wiele, ale łączy żarliwa pobożność i oddanie Matce Bożej. W krakowskim Klubie „Polonia Christiana” będziemy mieć możliwość spotkania i wysłuchania samego autora, a wraz z nim - jednego z jego rozmówców – ojca prof. Jana Strumiłowskiego.
Kryzys w Kościele Katolickim ujawnia się w kolejnych obszarach życia naszej światowej wspólnoty wiernych. Problemom wynikającym nie tylko z pobłażania grzechowi przeciw Panu Bogu i Jego przykazaniom będzie poświęcone spotkanie z redaktorem Pawłem Chmielewskim w Radomiu, 19 października w Domu Parafialnym Katedry Radomskiej przy ul. Sienkiewicza 13.
Wciągająca opowieść historyczno-teologiczna o franciszkańskich wojownikach, z odniesieniami do współczesności – to właśnie rdzeń autorskiej prelekcji, na którą serdecznie zaprasza Klub „Polonia Christiana” w Elblągu. Wygłosi ją rekolekcjonista i pisarz ojciec Wawrzyniec Maria Waszkiewicz ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Anielskiej. Współorganizatorem spotkania jest Stowarzyszenie Elbląscy Patrioci.
Jakie są źródła technocentrycznej ideologii transhumanizmu? Dlaczego tak wielki kapitał kierowany jest na rozwój technologii mających wytworzyć inteligentną alternatywę dla człowieka? I przede wszystkim - czym grozi dalszy rozwój sztucznej inteligencji i jakie ryzyka się z nim wiążą - o tych sprawach będzie mówił gość najbliższego spotkania warszawskiego Klubu „Polonia Christiana” - o. dr Michał Ziółkowski MI.
1
2
3
4
5
6
7
8
...