Dnia 9 stycznia 2024 r. w godzinach porannych zmarł ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski: kapłan katolicki obrządków łacińskiego i ormiańskiego, prezes Fundacji im. Brata Alberta, duszpasterz osób niepełnosprawnych. Wielokrotnie gościł na naszych wydarzeniach i w mediach związanych z naszym środowiskiem. Ksiądz Tadeusz to jeden z ostatnich kapłanów doby "Solidarności" i prześladowań Kościoła.
Na portalu „Krucjata Różańcowa za Ojczyznę” podano informację, że stan zdrowia księdza Stanisława Małkowskiego jest ciężki. Wielce zasłużony dla wiary i Ojczyzny duchowny choruje od dłuższego czasu. Prosimy o modlitwy w intencji uzdrowienia ks. Małkowskiego, który jest dla nas przykładem osoby oddanej pracy duszpasterskiej i działalności patriotycznej.
Z początkiem 2024 roku obiegła nas smutna wiadomość o śmierci Leona Kucharskiego - ojca p. Piotra Kucharskiego (szefa Działu Kontaktów Publicznych Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi i zarazem wiceprezesa Stowarzyszenia "Polonia Christiana"). Panu Piotrowi pragniemy złożyć szczere kondolencje, zapewniając jednocześnie o modlitwie za duszę zmarłego.
W chwili narodzin Bożej Dzieciny człowiek przestał być samotny, dany nam został bowiem Odwieczny Syn Boga Żywego, prawdziwy Bóg i prawdziwy Człowiek. Pan nasz Jezus Chrystus, przyjmując naturę ludzką, obdarzył wszystkich ludzi prawdą, pokojem i miłością oraz dał nam moc stania się dziećmi Bożymi. Niech ta prawda towarzyszy nam podczas przeżywania tych Świąt Bożego Narodzenia.
Dokumentalista życia Krakowa, w tym różnych wydarzeń religijnych, Adam Wojnar zmarł w sobotę 16 grudnia 2023 r. w wieku 71 lat. Wśród wielu wydarzeń fotografowanych przez tego cenionego fotografa znalazły się także i te organizowane przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, takie jak np. Marsz dla Życia i Rodziny.
Centrum Życia i Rodziny wzywa do przybycia pod Pałac Prezydencki już w najbliższy wtorek 19 grudnia o godz. 15:00. Odbędzie się tam pikieta szeregu organizacji społecznych, walczących o zablokowanie szkodliwej i śmiercionośnej nowelizacji ustawy, wprowadzającej pełną refundację in vitro z pieniędzy podatników. Będą na niej obecni przedstawiciele naszego Stowarzyszenia.
Jako reprezentanci środowiska, zrzeszającego katolików opowiadających się za pełną ochroną życia ludzkiego, z wielkim oburzeniem i rozczarowaniem obserwujemy procedowanie przez władze ustawodawcze Rzeczypospolitej Polskiej nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, wprowadzającej przymus współfinansowania przez wszystkich obywateli procedury in vitro...
Już w czwartek 14 grudnia nadarza się okazja do świetnego duchowego przygotowania na święta Bożego Narodzenia. W Adwencie często zastanawiamy się nad rolą Świętej Rodziny, a w niej Matki Bożej, Rodzicielki naszego Zbawiciela. W przedświątecznej atmosferze zwróćmy nasze myśli do Maryi i przypomnijmy sobie Jej słowa, ale także Jej milczenie… Doskonałą do tego okazją będzie spotkanie z o. Waszkiewiczem zatytułowane „Milczenie i mowa Maryi”.
1
2
3
4
5
6
7
8
...