W poniedziałek 7 listopada rozpoczynamy wydarzenie kluczowe dla każdego, kto chce żyć w normalnym świecie - bez cenzury politycznej poprawności i rewolucji kulturowej, za to z ochroną podstawowych praw i wolności. wyznawanie wiary nie skutkuje szykanami, a życie ludzkie jest szanowane od poczęcia do naturalnej śmierci. Jeżeli są Państwo za normalnością, zapraszamy do wzięcia udziału w Tygodniu Życia i Wolności, który odbywa się w dniach 7-10 listopada. Każdego dnia startujemy o godzinie 18:00
Piękną krakowską tradycją są zaduszkowe spotkania, podczas których modlimy się za polskich Bohaterów – Żołnierzy Niezłomnych. W tym roku w niedzielę 6 listopada w bazylice Bożego Ciała oraz w Auli Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbędą się już dziewiąte Krakowskie Zaduszki za Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych.
Edukacja domowa z roku na rok zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Obecnie w jej ramach uczy się już kilkadziesiąt tysięcy dzieci. W Sejmie trwają obecnie prace nad projektem ustawy o nowelizacji prawa oświatowego, tzw. Lex Czarnek 2.0. Wśród licznych zmian w projekcie znajdują się przepisy, które utrudnią rodzicom możliwość edukacji domowej swoich dzieci oraz ograniczą możliwość rozwoju szkołom, które specjalizują się we wsparciu edukacji domowej.
Pod petycją „Ulice dla mieszkańców! Nie oddamy Krakowa!” zbierane są podpisy wszystkich oburzonych rewolucyjnym projektem, który już 9 listopada ma być poddany pod głosowanie w Radzie Miasta Krakowa. Tzw. Strefa Czystego Transportu ma przede wszystkim „wyczyścić” miasto z kierowców samochodów na niespotykaną dotąd skalę.
Władze samorządowe uderzają w podstawowe, konstytucyjne prawa mieszkańców, dążąc do wprowadzenia tzw. Strefy Czystego Transportu. Pomijając manipulacyjny wydźwięk samego tytułu projektu, nie możemy milczeć wobec groźby wykluczenia z ruchu samochodowego w Krakowie setek tysięcy mieszkańców. W związku z tym, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi publikuje oficjalne stanowisko w tej sprawie i apeluje do Radnych o głosowanie przeciwko uchwale.
Nieograniczone zakusy globalistów przeciw prawom jednostek, wolnościom obywatelskim i prawom naturalnym, tworzącym cywilizację chrześcijańską – m.in. o tych zagrożeniach dla współczesnego świata mówili prelegenci XIX Kongresu Konserwatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi w sobotę 22 października w Niepołomicach. Temat tegorocznego Kongres brzmiał: „Globalizm – Wielki Reset: zagrożenie dla tradycji, rodziny i własności”.
Klub „Polonia Christiana” ponownie w Poznaniu! Mamy dla Państwa spotkanie z gościem wyjątkowym – dr Ewa Kurek zaprezentuje wykład zatytułowany pytaniem „Rosji rozumem nie pojmiesz?”. Prace Pani Doktor zawsze cechuje głębia dociekań i bogata baza źródłowa. Jest też cenioną publicystką, której opinie – idące często pod prąd politycznej poprawności – ściągają na nią niezwykle ostrą krytykę lewicowych i liberalnych mediów. Zapraszamy już w środę 26 października.
Podczas XIX Kongresu Konserwatywnego kapituła Nagrody im. Ks. Piotra Skargi uhonorowała tym wyróżnieniem dwie osoby. Laureatami zostali prof. Wojciech Roszkowski oraz Dariusz Walusiak. Zapraszamy do lektury obszernych fragmentów laudacji wygłoszonych na cześć obu zasłużonych postaci, uhonorowanych w 2022 roku Nagrodą im. Ks. Piotra Skargi.
1
2
3
4
5
6
7
...