Czego dzisiaj się boimy? Czym dzisiaj jesteśmy straszeni? Do poszukiwania odpowiedzi na te oraz inne pytania zachęcą nas dyskusja i prelekcja, na jakie zapraszamy w czwartek 28 kwietnia do „Domu Literatury” w Warszawie. Redaktor naczelny portalu PCh24.pl i internetowej telewizji PCh24TV Krystian Kratiuk opowie o swojej najnowszej publikacji pt. „Zaraza” – książce, która jest ciekawą retrospekcją przemian społecznych, jakich doświadczamy w ostatnich kilku latach, nie tylko z powodu wtargnięcia w nasze życie wirusa SarS CoV-2.
Na świecie jest tak wiele zamętu, ucisku, grzechu, smutku i cierpienia, że zło może wydawać się niepokonane. Zmartwychwstanie Pańskie jest jednak żywym dowodem na to, że nawet największe siły zła, są niczym wobec potęgi Zwycięskiego Zbawiciela!
W Wielki Piątek, 15 kwietnia 2022 roku, o godz. 15.30 zostanie wyemitowany w TVP Polonia film „Via Dolorosa. Droga zbawienia”, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi. Kolejne emisje: na antenie TVP HD w Wielką Sobotę 16 kwietnia o godz. 10.20 i w TVP Polonia w Niedzielę Zmartwychwstania o godz. 3.55.
O tym filmie autorzy mówią, że „ma rzucić na kolana” przed majestatem Stwórcy. Duże zainteresowanie dziełem wyprodukowanym przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi skłoniło nas do zorganizowania kolejnej projekcji w Warszawie, już po Święcie Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do kina „Luna” przy ulicy Marszałkowskiej na czwartek 21 kwietnia.
Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana to dzieło, które jeszcze przed oficjalną premierą wzbudziło ogromne zainteresowanie. Teraz ów film trafia do Wrocławia. Zaprezentujemy go Państwu podczas bezpłatnego pokazu już w poniedziałek 11 kwietnia 2022 roku.
Na owocne przeżycie Wielkiego Postu w postaci rekolekcji z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem zaprasza Bazylika Bożego Ciała w Krakowie. Znany duszpasterz i teolog, wielokrotnie goszczący na stronach portalu PCh24.pl i telewizji internetowej PCh24TV, wygłosi serię nauk już na początku kwietnia.
Od męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki minęło blisko 40 lat. O ostatnim roku życia bohaterskiego duchownego Piotr Litka napisał książkę, której tytuł stał się zarazem tematem spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Warszawie w czwartek 31 marca. „Zniszczyć księdza” – to słowa, którymi kierowała się władza komunistycznej Polski i wokół inspirowanego takimi słowami działania w czasach PRL prowadzona będzie prelekcja i dyskusja podczas warszawskiego spotkania klubowego w Domu Literatury przy ul. Krakowskie Przedmieście 87/89.
31 marca w krakowskim kinie „Kijów” i 7 kwietnia w warszawskim kinie „Luna” będzie można obejrzeć budzący duże zainteresowanie film pt. „Bóg”, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, którego twórcami są Krystian Kratiuk i Mateusz Ochman. Pokazy będą także okazją do rozmowy z autorami filmu ukazującego prawdę o realnej obecności Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
1
2
3
4
5
6
7
...