Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin to dwa miasta, w których Kluby „Polonia Christiana” organizują spotkania z pisarzem Stanisławem Srokowskim, poświęcone przypomnieniu tragedii jaką zgotowali ukraińscy nacjonaliści Polakom na Kresach Wschodnich w czasie II wojny światowej i po jej zakończeniu. W tym roku obchodzimy 80. rocznicę rzezi wołyńskiej i przypomnienie losów naszych rodaków powinniśmy traktować jako nasz narodowy obowiązek pamiętania o tysiącach pomordowanych.
W środę 22 marca w krakowskim kinie „Kijów” zaprezentowany zostanie film ważmy dla każdego chrześcijanina. „Umrzesz i co dalej?” to przekaz dający wiele nadziei, przygotowujący do ważnego i nieuchronnego wydarzenia w życiu każdego człowieka, które współczesny świat zdaje się pomijać, pozostawiając osobę umierającą i jej najbliższych bez pomocy duchowej.
Ogromne zainteresowanie raportem Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi o zrównoważonym rozwoju i rozwój wydarzeń wokół Stolicy Apostolskiej z ostatnich miesięcy wymagają pogłębienia analizy wpływu zrównoważonego rozwoju na poczynania Kościoła. Nowy wykład na ten temat wygłosi w ramach Klubu „Polonia Christiana” red. Paweł Chmielewski.
W czasie, gdy przeciwnicy tradycyjnych wartości wyśmiewają się z cnót takich, jak czystość, pokora, miłość czy umiarkowanie, naszym obowiązkiem jest przypominanie postaci, które stanowiły w historii Kościoła przykłady godne naśladowania. O Marii Goretti, jej życiu i śmierci opowie o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz podczas krakowskiego spotkania Klubu „Polonia Christiana”.
Już w środę 15 marca 2023 r. warszawskie kino „Luna” pokaże premierowo najnowszą produkcję studia PCh24TV. Pod prowokacyjnym tytułem „Umrzesz. I co dalej?” twórcy dokumentu chcą skłonić katolików do odkrycia rzeczywistości śmierci i jej znaczenia dla każdego człowieka. Zachęcamy do odbioru bezpłatnych wejściówek i przybycia na ten pokaz.
Już w najbliższy czwartek 9 marca 2023 r. spotkają się z Państwem występujący w nowym filmie dokumentalno-śledczym „Czy nadchodzi zielony komunizm?” prelegenci: Marcin Austyn, Tomasz D. Kolanek i Piotr Relich. Nasze spotkanie z nimi w ramach Klubu „Polonia Christiana” poprzedzi emisja filmu. Zapraszamy!
Kluby „Polonia Christiana” na Opolszczyźnie zapraszają w sobotę i niedzielę (4-5 marca) na spotkania z cenionym rekolekcjonistą i autorem katolickim – dr. Andrzejem Wronką. W Opolu i Krapkowicach podejmie on wielkopostny temat wartości i sensu cierpienia.
Głodowe przydziały mięsa, limit zakupów ubrań, zakazy lotów samolotami i używania aut spalinowych już w ciągu dekady?! Całość tej neokomunistycznej wizji nowego totalitaryzmu i jej korzenie historyczne opisuje raport specjalny portalu PCh24.pl, który przygotowała red. Agnieszka Stelmach. Już w czwartek 2 marca oficjalnie zaprezentujemy go opinii publicznej. Zapraszamy do przybycia na to wydarzenie!
... 
2
3
4
5
6
7
8
9
10
...