Nie ma porządku społecznego bez pełnego miłości życia rodzinnego. Nie ma zdrowych relacji w rodzinie bez oparcia się o wartości cywilizacji życia. Jej wrogowie negują prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, prawo do wolności i do własności prywatnej, warunkującej wolność. Dlatego do udziału w Marszach dla Życia i Rodziny zachęcają znani obrońcy cywilizacji chrześcijańskiej. Pamiętajmy – idąc w niedzielę 25 września w VIII Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie okazujemy nasze wsparcie dla walki o zachowanie normalności w rodzinach, w narodzie i w Ojczyźnie.
W dniu 13 września 2022 r. redakcja portalu PCh24.pl, którego wydawcą jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, uzyskała informację o jednostronnej decyzji pracowników spółki zależnej Google LLC o zablokowaniu na siedem dni kanału PCh24TV – Polonia Christiana na platformie YouTube. Zarząd Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża stanowczy protest wobec powtarzających się ze strony pracowników serwisu YouTube praktyk cenzorskich, które w rażący sposób łamią konstytucyjną zasadę wolności słowa, obowiązującą wszystkie funkcjonujące na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej środki społecznego przekazu.
Patriotyczne środowiska w Elblągu w sobotę 17 września organizują uroczyste obchody 80-lecia powstania Narodowych Sił Zbrojnych. Pamięć o formacji walczącej z okupantami w czasie II wojny światowej i po wejściu na teren Rzeczpospolitej żołnierzy sowieckich, niosących na bagnetach niewolę i terror skierowany przeciwko polskiemu społeczeństwu, jest naszym honorem i obowiązkiem.
VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie wyruszy już w niedzielę 25 września 2022 r. o godz. 12:00. Zaczniemy na Placu Matejki, skąd pójdziemy przez Rynek Główny. W gronie maszerujących może stanąć każdy, kto opowiada się za poszanowaniem dla ludzkiego życia, ochroną rodziny, dobrym wychowaniem dla naszych dzieci i rozwojem Polski w oparciu o siłę własnego narodu.
W ostatnim dniu sierpnia 2022 r. redaktor naczelny portalu PCh24.pl Krystian Kratiuk wziął udział w debacie Klubu Jagiellońskiego zatytułowanej „Jakiego Kościoła potrzebujemy? Katolicy w epoce postchrześcijaństwa”. Padło w niej wiele interesujących tez, opinii i wniosków. Zachęcamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia.
Jak globaliści programują zmiany, które w miejscu człowieka rozumnego widzą homo deus – człowieka – boga, a raczej człowieka uzurpującego sobie prawo do swojej „boskości”? Czy wielkie korporacje, tworzące w Dolinie Krzemowej najnowsze biotechnologiczne rozwiązania, doszły już do etapu ustanowienia nowej, nieformalnej świeckiej religii? O tym czym ma być tzw. podejście homo deus i jakie zagrożenia wynikają z tych rewolucyjnych pomysłów będzie można podyskutować z prof. Markiem Czachorowskim w Warszawie 2 września.
Bez gorliwej wiary i umiłowania Polski, a co za tym idzie, konieczności jej obrony przed bolszewizmem, w 1920 roku nie byłoby triumfu w Bitwie Warszawskiej. Nie byłoby tego również bez wymodlonej pomocy Matki Bożej Łaskawej – patronki Warszawy. „Wojna i wiara 1920” to temat spotkania w naszym Klubie z Dariuszem Walusiakiem, które pozwoli nam lepiej zrozumieć duchowy wymiar pogromu Armii Czerwonej latem 1920 roku. Zapraszamy do Warszawy już w czwartek, 18 sierpnia 2022 roku.
Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny to jedna z najstarszych uroczystości maryjnych, obchodzona na ziemiach polskich. Ustalenie jej na 15 sierpnia miało miejsce około VI wieku w Konstantynopolu. Od ubiegłego stulecia Święto Wniebowzięcia ma w Polsce także wymiar patriotyczny – to święto Wojska Polskiego, obchodzone na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w 1920, podczas której właśnie 15 sierpnia miał miejsce cud nad Wisłą.
... 
21
22
23
24
25
26
27
28
29
...