Jeżeli ktoś publicznie wypowiada się na tematy światopoglądowe, przeciwko piątemu przykazaniu, to chrześcijanie nie mogą milczeć, a wręcz mają moralny obowiązek zajmować stanowisko w tej sprawie. W ten sposób ks. Marek Dziewiecki, psycholog i duszpasterz komentuje decyzję katowickiego sądu w sprawie Alicji Tysiąc. – Jeśli sąd skaże mnie za te słowa, to jestem gotów ponieść karę więzienia – dodaje. Sąd orzekł, że "Gość Niedzielny" ma przeprosić kobietę i wypłacić jej 30 tys. zł zadośćuczynienia.
Nową falę antychrześcijańskich prześladowań rozpoczęły władze komunistycznego Laosu. 3 września policja aresztowała chrześcijanina, którego oskarżono o działalność wywrotową z powodu wyznawanej wiary. Na kolejnym uwięzionym władze chciały wymusić wyrzeczenie się wiary, ale ten odmówił, za co został wyrzucony z wioski. W ubiegłą niedzielę, 20 września, policja otoczyła jeden z kościołów i zabroniła wiernym uczestnictwa w nabożeństwach.
Na jakie „dobre imię” zasługuje kobieta, która chciała skazać na okrutną śmierć w potwornych męczarniach swoją nienarodzoną jeszcze córkę? Czy usprawiedliwia ją pretekst ratowania swojego zagrożonego wzroku? Jakie dobre imię może mieć kobieta, która odwiedziona od zamiaru aborcji pozywa tych, którzy stanęli w obronie jej córki, upubliczniająca całą sprawę i pozwalająca uczynić się sztandarem walki o legalizację aborcji fanatykom spod znaku cywilizacji śmierci? Jakie dobre imię może mieć osoba, która nie dość, że wyciąga z tego całego ohydnego procederu pokaźną kwotę pieniędzy, to jeszcze ma czelność pozywać do sądu dziennikarzy, którzy słusznie ją za to skrytykowali?
Szkocki parlament ogłosił, że od przyszłego tygodnia pary osób tej samej płci oraz pary w związkach nieformalnych będą mogły adoptować dzieci. Obaj partnerzy, czy też obie partnerki tej samej płci będą uważani za rodziców – donosi LifeSiteNews.com.
Biskupi Węgier przestrzegają swych rodaków przed zagrożeniami ze strony neopogaństwa. W minioną niedzielę we wszystkich kościołach tego kraju odczytano list pasterski poświęcony obronie wiary katolickiej.
Rząd Wietnamu nie zwróci dóbr zabranych Kościołowi – zapowiedział premier Nguyên Tân Dung. Władze komunistyczne zarekwirowały je w 1954 r., gdy przejęły kontrolę nad całym Wietnamem Północnym.
Sąd Okręgowy w Katowicach zadecydował, że „Gość Niedzielny” i archidiecezja katowicka mają przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tys. zł zadośćuczynienia – donosi serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
„Odwaga litewskich parlamentarzystów jest dla wszystkich Europejczyków świadectwem, które przypomina im o obowiązku obrony instytucji rodziny przed wszelkimi inicjatywami zmierzającymi do zniszczenia tej podstawowej komórki społecznej” – czytamy w liście gratulacyjnym skierowanym do Przewodniczącej Parlamentu Litewskiego Ireny Degutiene. Akcję poparcia dla parlamentarzystów Litwy, którzy w czerwcu br. uchwalili ustawę, chroniącą nieletnich przed reklamami promującymi homoseksualizm, biseksualizm i poligamię organizuje Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. W akcję poparcia dla litewskich posłów zaangażowały się także organizacje katolików z USA, Niemiec i Brazylii.
Sejm przyjął przez aklamację uchwałę w 70. rocznicę 17 września 1939 roku. Podkreślono w niej, że w wyniku paktu Ribbentrop-Mołotow "dokonano IV rozbioru Polski" – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
– Coś jest chyba nie tak jeśli chrześcijańskie zasady moralne, nazywane po imieniu, są karane – stwierdził rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Józef Kloch, komentując dzisiejszy wyrok w sprawie Alicja Tysiąc kontra „Gość Niedzielny”.
... 
508
509
510
511
512
513
514
515
516
...