Akademia Niepoprawna Politycznie przy Instytucie Edukacji Społecznej i Religijnej im. Księdza Piotra Skargi zaprasza na cykl wykładów pt. Krzyżowcy Wojsko Chrystusa. Prawdziwa historia krucjat, które wygłoszą prof.dr.hab. Grzegorz Kucharczyk oraz dr Roman Małecki.
O zaangażowanie się na rzecz obrony nienarodzonych i poświęcenie przynajmniej jednej godziny na czuwaniu przed ośrodkiem aborcyjnym zaapelował do kapłanów ordynariusz diecezji Fargo w amerykańskim stanie Dakota Północna. W ramach antyaborcyjnej kampanii „40 dni dla życia” bp Samuel J. Aquila sam poprowadził w miniony piątek 25 września procesję eucharystyczną z Najświętszym Sakramentem przed ośrodkiem aborcyjnym w Fargo.
Za niecały miesiąc, 25 października, włoski związek ateistów i agnostyków zorganizuje w wielu miastach kraju tzw. dzień odchrzczenia. Tego dnia osoby, które nie uważają się już za katolików, będą starały się o wykreślenie swoich nazwisk z ksiąg parafialnych.
W związku z kuriozalnym i przede wszystkim zagrażającym wolności słowa wyrokiem w sprawie Alicja Tysiąc kontra „Gość Niedzielny”, który zapadł ostatnio w katowickim Sądzie Okręgowym, Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi organizuje akcję wysyłania apeli w tej sprawie do sędziego Stanisława Dąbrowskiego, Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa.
Ponad połowa ciąż nieletnich dziewcząt w Hiszpanii kończy się aborcją – poinformował w tym tygodniu Instytut Polityki Rodzinnej. Winą za taki stan rzeczy przedstawiciele hiszpańskiego Instytutu obarczyli obecne przepisy prawne, zezwalające na aborcję w niektórych wypadkach oraz upowszechnienie pigułki poronnej – podaje Catholic News Agency.
Rząd Hiszpanii zatwierdził projekt ustawy, która umożliwi aborcję na życzenie – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Godzące w rodzinę przepisy doprowadzą do nasilenia się procederu zabijania dzieci nienarodzonych. Nawet szesnastoletnie dziewczyny będą mogły uczynić to „legalnie”, bez wiedzy rodziców.
Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z wielkim niepokojem przyjęło decyzję Sądu Okręgowego w Katowicach z dnia 23 września br. w sprawie artykułów „Gościa Niedzielnego” dotyczących moralnej oceny aborcji. „Traktujemy ten wyrok jako zamach na wolność słowa i na prawo Kościoła do moralnej oceny postaw ludzkich” – piszą biskupi w wydanym oświadczeniu.
Mieszkańcy Żywca mogli dziś, 25 września, zobaczyć fragmenty antyaborcyjnej wystawy, na której prezentację nie zgodził się burmistrz. Fundacja PRO i bielscy Rycerze Kolumba przeprowadzili w południe przed Urzędem Miejskim w Żywcu pikietę. Uczestnicy akcji zaprezentowali niektóre plakaty pochodzące z wystawy "Wybierz życie". Protestując także przeciwko decyzji burmistrza Antoniego Szlagora, który nie pozwolił na umieszczenie w centrum miasta plansz ze zdjęciami ofiar aborcji, przypominali, że wystawa ocala życie. W pikiecie wzięło udział kilkanaście osób.
Budowa tunelu superszybkiej kolei w Barcelonie może zaszkodzić świątyni Sagrada Familia. Pięciu sędziów Sądu Najwyższego ma dokonać inspekcji robót i zdecydować, czy zmienić trasę przebiegu tunelu. Obecnie oddalony jest on tylko o cztery metry od fundamentów świątyni, co może mieć dla niej fatalne konsekwencje – informuje dziennik „Rzeczpospolita”.
Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz „z przygnębieniem i niedowierzaniem przyjął” wyrok katowickiego sądu, który orzekł w środę, że tygodnik „Gość Niedzielny” za swoje publikacje ma przeprosić Alicję Tysiąc i wypłacić jej 30 tys. zł zadośćuczynienia – donosi portal Interia.pl.
... 
507
508
509
510
511
512
513
514
515
...