W niedzielę 26.02. odbyła się w Krakowie Msza Święta w intencji wszystkich dobrodziejów i przyjaciół Instytutu im. Ks. Piotra Skargi oraz ich rodzin. 
W niedzielny poranek przeprowadzono samobójczy atak na chrześcijańską świątynię w mieście Jos, stolicy stanu Plateau w środkowej części Nigerii. Zginęło trzy osoby, a dziesięć zostało rannych.
W Turcji chrześcijanie nadal borykają się z przemocą i dyskryminacją. Postawa władz i mediów pozostawia wiele do życzenia.
Premier Węgier skrytykował "zamrożenie" środków, postulowane przez Komisję Europejska. Unijni urzędnicy mają stosować podwójne standardy.
"Vatican Insider" donosi o rozłamie w niemieckojęzycznym Kościele katolickim. Walka toczy się między liberalnymi i konserwatywni duchownymi. Ci pierwsi żądają zmiany dotychczasowego nauczania Kościoła w zakresie celibatu, dostępu kobiet do kapłaństwa, czy rozluźnienia zasad dla rozwodników, chcących praktykować religię (sic!). Wzywają wręcz do wypowiedzenia posłuszeństwa papieżowi. Sprzeciwiają się temu zdecydowanie konserwatywni proboszczowie, którzy zaapelowali ostatnio do biskupów o "szczerą reakcję" w obronie niezmiennej doktryny katolickiej. 
Do poniedziałkowego popołudnia do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 1 mln 625 tys. 745 podpisów z apelem o przyznanie Telewizji Trwam miejsca na miltipleksie. Dziś także radomscy radni oraz radni Sejmiku Podkarpackiego stanęli w obronie tej katolickiej telewizji.
Portugalscy parlamentarzyści odrzucili 24 lutego projekt poprawki umożliwiającej parom homoseksualnym adopcję dzieci. Związki osób tej samej płci zostały zalegalizowane w tym kraju w 2010 roku.  
W środę 7 marca w katedrze w Strasburgu zostanie odprawiona Msza św. w intencji Europy. Liturgii przewodniczyć będzie miejscowy arcybiskup, Pierre Grallet, a koncelebrować będą przewodniczący konferencji episkopatów Europy Południowo-Wschodniej. Na Eucharystię zostali zaproszeni m.in. ambasadorzy i urzędnicy Rady Europy oraz sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. 
W podzielonym Sudanie jest wciąż niespokojnie. Chrześcijańska mniejszość na północy kraju jest obiektem ataków za strony  prorządowych bojówek. Mnożą się porwania i krwawe akty przemocy.
Po raz pierwszy od rozpoczęcia konfliktu w Syrii, celem brutalnego ataku stali się chrześcijanie. Na szczęście podczas ataku na klasztor nikt nie zginął. 
... 
52
53
54
55
56
57
58
59
60
...