Naczelny Sąd Gospodarczy w Kijowie przyznał dziś rację katolikom w sporze o kościół św. Józefa w Dniepropietrowsku. Unieważniono dotychczasowe decyzje sądów rejonowych i wojewódzkich. Amerykańska firma Dugsbery Inc, która uważała się za właściciela świątyni, nie ma do niej prawa, a w procesie sprzedaży dopuszczono się nieprawidłowości.
Bp Donald Kettler z Fairbanks na Alasce zaprasza polskich księży do pracy w swojej diecezji. Podczas wizyty w Polsce spotyka się z seminarzystami i biskupami, wraz z towarzyszącym mu ks. Mirosławem Woźnicą, od trzech lat pracującym w Fairbanks. Biskup z Alaski odwiedził m.in. Lublin.
Jedną z największych plag, które w coraz większym stopniu pustoszą nasze rodziny, stają się związki niesakramentalne, rozpady małżeństw i rozwody. Jeśli nawet ktoś z nas nie dostrzega tego problemu, bo dzięki Bogu ani on sam, ani nikt z jego najbliższych nie został porzucony przez współmałżonka lub sam nie rozbił małżeństwa, to z pewnością znamy wiele takich przypadków z bliższego czy dalszego otoczenia. Patrząc na nasze społeczeństwo, które ciągle jeszcze w olbrzymiej większości przyznaje się do Kościoła katolickiego, trudno doprawdy zrozumieć, jak chodzący co niedziela do kościoła ludzie, przystępujący tak tłumnie do sakramentów spowiedzi i Komunii świętej w okresie świąt, mogą zgadzać się, aby ich najbliżsi – dzieci czy rodzeństwo, żyli w związkach cudzołożnych lub rozbijali własne małżeństwa? Czy nam, katolikom wolno akceptować rozwody?
- Władze PRL-u prowadziły totalitarną politykę „zamykania ust", w związku z czym planowo niszczono prasę katolicką. Po 1989 r. z wielkim trudem udało się Kościołowi prasę tę reaktywować. Powstały nowe tytuły, przywrócono dawne, ale wszystko to stanowi zaledwie połowę prasy katolickiej, która wychodziła przed II wojną światową – mówi bp Lepa w wywiadzie dla magazynu „Moja Rodzina”.
Katolicy w Sri Lance obawiają się nowego prawa o zmianie religii. W tamtejszym ministerstwie ds. wyznań dyskutowany był kontrowersyjny projekt „ustawy przeciw nawróceniom”. Ustawa ma być poddana pod głosowanie w parlamencie jeszcze w lutym.
Katolicki ksiądz w Turcji otrzymał ochronę policyjną - poinformowały media tego kraju. Powodem tej decyzji są informacje, że pracującemu w Samsun nad Morzem Czarnym francuskiemu księdzu grożono śmiercią, policja zareagowała natychmiast - napisał 16 lutego dziennik „Taraf”.
W siedmiu amerykańskich stanach obrońcy życia podjęli inicjatywy mające doprowadzić do uchwalenia ustaw chroniących życie dzieci poczętych. Republikanin Duncan Hunter złożył ponadto w kongresie projekt ustawy federalnej „Prawo do życia”, która ma chronić życie dzieci nienarodzonych.
Stanowa Izba Reprezentantów Dakoty Północnej przyjęła ustawę zobowiązującą władze do informowania każdej kobiety, która planuje zabicie własnego nienarodzonego dziecka, że dokonując aborcji, zakończy życie "niepowtarzalnej istoty ludzkiej". Ustawę poparło 61 deputowanych, przeciwko było 31.
We Włoszech rozgorzała dyskusja na temat sprawy 40–latki z Vigevano na północy kraju, która chce mieć dziecko ze swym będącym w stanie śpiączki mężem – informuje tvp.info. Sprawa wywołała falę protestów i sprzeciw Watykanu.
Męski homoseksualizm sprzyja szybkiemu szerzeniu się zachorowalności na AIDS w Azji – głosi ostatni raport Światowej Organizacji Zdrowia (WTO) przygotowany przez oddział WTO ds. Zachodniego Pacyfiku. Organizacja przestrzega, że epidemia HIV/AIDS może okazać się najgorszą epidemią na tym kontynencie – informuje portal LifeSiteNews.com.
... 
600
601
602
603
604
605
606
607
608
...