Bp Dec: Ewangelia domaga się potwierdzania cierpieniem i ofiarą postaw, które są głoszone

2008-01-04 00:00:00

Sygnały, które przychodzą do nas z Europy Zachodniej, z Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii, bardzo nas niepokoją – mówi ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej w wypowiedzi opublikowanej w „Naszym Dzienniku”. – Niedobrze się dzieje w naszej cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Europa jakby zmęczyła się chrześcijaństwem, gardziła nim i szukała jakiś nowych form bycia. To jest bardzo niepokojące, idzie w kierunku zagłady, niszczenia kultury europejskiej, która u swoich korzeni była chrześcijańska – podkreśla hierarcha.



Biskupi nie wycofają się z zatroskania o rodzinę. Zatroskania o to, aby rodzina jako podstawowa komórka społeczna, jako fundament każdego narodu miała pozycję niezagrożoną, żeby była oparta na małżeństwie. Małżeństwie rozumianym jako związek mężczyzny i niewiasty – zapewnia ks. bp Dec.

Słyszymy, że na Zachodzie próbuje się nazywać małżeństwem związki homoseksualne, to nas niepokoi. My jako uczniowie Chrystusa nie możemy się wycofać z obrony tego, co Bóg ustanowił, co Jezus Chrystus powierzył Kościołowi – podkreśla hierarcha, zaznaczając, że prawda ostatecznie wygrywa.

Ordynariusz diecezji świdnickiej przypomina, że dobro hartuje się niekiedy w ogniu prześladowań, a „czasy prześladowań Kościoła były też okresem wzrostu życia Bożego w sercach ludzkich”. – Ewangelia domaga się potwierdzania cierpieniem i ofiarą postaw, które są głoszone – mówi ks. bp Dec.

Hierarcha podkreśla, że chrześcijanie nie mogą się zgadzać na antyewangeliczne działania. – Zło działa wszędzie, my też musimy bronić się przed tendencjami przenikającymi do Polski z Zachodu. Jesteśmy w Unii, przepływ informacji, promocja negatywnych postaw jest ułatwiona, dlatego też musimy być czujni. I jako ludzie Kościoła będziemy stawać w obronie rzeczywistych wartości, a nie pseudowartości – zaznacza ks. bp. Dec.

Źródło: „Nasz Dziennik”
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.