Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

2021-12-27 00:00:00
Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Link do pobrania broszury oraz informacje o możliwości otrzymania wersji drukowanej zamieszczamy poniżej.

W ciągu ponad dwóch mileniów Kościoła Rzymskiego to Kościół nauczał i naprawiał świat, prowadzących swoich wiernych do zbawienia. Tymczasem dzisiaj, w rozpoczętym 9 października br. procesie synodalnym, zakłada się, że o sprawach Kościoła będą się wypowiadać niemal wszyscy, także osoby, którym z wiarą i praktykami religijnymi jest – delikatnie rzecz ujmując – nie po drodze. Aby poznać zagrożenia, przed jakimi stanął nasz Kościół wysłany na drogę synodalną, warto sięgnąć po broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

W bezpłatnie udostępnionej w wersji elektronicznej broszurze czytamy m.in.: Po pierwsze, zaskakująca jest grupa osób, które mają wziąć udział w  procesie. W  dokumentach podkreślona została powszechność zaproszenia, kierowanego w duchu encykliki Fratelli tutti do wszystkich ludzi. Budzi to naturalne zastrzeżenia, bo oznacza włączenie w proces konsultacji synodalnej, oprócz wierzących i praktykujących katolików, także: katolików wierzących, ale niepraktykujących; ochrzczonych w  Kościele, ale niewierzących; prawosławnych; protestantów; osób wyznających religie niezwiązane z  chrześcijaństwem; ateistów.

Kościół Katolicki, będący podmiotem ataków ze strony wrogów wiary chrześcijańskiej i fizycznej przemocy oraz prześladowań w wielu państwach na świecie, musi uporać się więc także z wewnętrznym niebezpieczeństwem, jakim są ruchy rewolucyjne, używające szyldu wiary i „synodalności” do rozmontowywania wspólnot wiernych od środka.

Wielkimi zwolennikami synodalności są hierarchowie i  świeccy działacze kościelni w Niemczech oraz w Ameryce Łacińskiej. Ci pierwsi pragną użyć synodalności do legalizacji błogosławienia par homoseksualnych, dopuszczenia kobiet do święceń, zniesienia celibatu i przekazania osobom świeckim kontroli nad biskupami. Drudzy pragną odkrywać „wartości duchowe” indiańskich kultów i wierzeń oraz słuchać „płaczu Matki Ziemi”, by zrozumieć, jak zmienić Kościół i świat. Pomysły, które wypracowują, są przeznaczone nie tylko dla ich krajów, ale dla całego Kościoła. Zwłaszcza Niemcy chcą, by ich poglądy na LGBT czy kapłaństwo przyjęła cała Europa, także Polska – i  mają w  tym bardzo wpływowych sojuszników. Czy synodalność to zatem droga do usunięcia z Kościoła całej jego katolickości? - czytamy w broszurze rozesłanej do polskich kapłanów.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozesłało broszurę w wersji tradycyjnej do ponad 20 tys. kapłanów w Polsce, a idąc naprzeciw dużemu zainteresowaniu treściami w niej zawartymi udostępniło ją wszystkim chętnym w wersji elektronicznej tutaj.

Bardzo dużo miejsca sprawom synodalności poświęcono w wydawanym przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana” 83. numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

Broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi można pobrać bezpłatnie tutaj.

Oprócz wydania elektronicznego, oferujemy Państwu również możliwość bezpłatnego otrzymania broszury w wersji papierowej. Szczególnie zachęcamy do jej zamówienia wszystkie te osoby, które w różnym stopniu zaangażowane są w prace synodalne, czy to na szczeblu parafialnym, czy też w diecezjach. Prosimy o wysłanie w tej sprawie e-maila, wraz z podaniem nazwy i adresu naziemnego odbiorcy oraz liczby egzemplarzy, na adres synodalne@piotrskarga.pl


PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!