Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

2021-12-27
Czy droga synodalna to ścieżka wytyczona dla lewicowych rewolucjonistów w Kościele?

Bezprecedensowy w dziejach Kościoła Katolickiego proces synodalny to działanie, które grozi wieloma zmianami, mogącymi sprowadzić wspólnotę wiernych na niebezpieczną drogę budowaną na błędach, w jakie wpadł Kościół w Niemczech. Jak mamy rozumieć słowa papieża Franciszka, który na otwarciu procesu synodalnego otwarcie powiedział: Nie potrzebujemy tworzyć nowego Kościoła, potrzebujemy stworzyć odmienny Kościół”? Uczestnicząc w procesie synodalnym i obserwując wydarzenia z nim związane warto poszerzyć swoją wiedzę dzięki lekturze broszury pt. „Synodalność. Koniec Kościoła jaki znamy?” wydanej przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

 

Link do pobrania broszury oraz informacje o możliwości otrzymania wersji drukowanej zamieszczamy poniżej.

W ciągu ponad dwóch mileniów Kościoła Rzymskiego to Kościół nauczał i naprawiał świat, prowadzących swoich wiernych do zbawienia. Tymczasem dzisiaj, w rozpoczętym 9 października br. procesie synodalnym, zakłada się, że o sprawach Kościoła będą się wypowiadać niemal wszyscy, także osoby, którym z wiarą i praktykami religijnymi jest – delikatnie rzecz ujmując – nie po drodze. Aby poznać zagrożenia, przed jakimi stanął nasz Kościół wysłany na drogę synodalną, warto sięgnąć po broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi.

W bezpłatnie udostępnionej w wersji elektronicznej broszurze czytamy m.in.: Po pierwsze, zaskakująca jest grupa osób, które mają wziąć udział w  procesie. W  dokumentach podkreślona została powszechność zaproszenia, kierowanego w duchu encykliki Fratelli tutti do wszystkich ludzi. Budzi to naturalne zastrzeżenia, bo oznacza włączenie w proces konsultacji synodalnej, oprócz wierzących i praktykujących katolików, także: katolików wierzących, ale niepraktykujących; ochrzczonych w  Kościele, ale niewierzących; prawosławnych; protestantów; osób wyznających religie niezwiązane z  chrześcijaństwem; ateistów.

Kościół Katolicki, będący podmiotem ataków ze strony wrogów wiary chrześcijańskiej i fizycznej przemocy oraz prześladowań w wielu państwach na świecie, musi uporać się więc także z wewnętrznym niebezpieczeństwem, jakim są ruchy rewolucyjne, używające szyldu wiary i „synodalności” do rozmontowywania wspólnot wiernych od środka.

Wielkimi zwolennikami synodalności są hierarchowie i  świeccy działacze kościelni w Niemczech oraz w Ameryce Łacińskiej. Ci pierwsi pragną użyć synodalności do legalizacji błogosławienia par homoseksualnych, dopuszczenia kobiet do święceń, zniesienia celibatu i przekazania osobom świeckim kontroli nad biskupami. Drudzy pragną odkrywać „wartości duchowe” indiańskich kultów i wierzeń oraz słuchać „płaczu Matki Ziemi”, by zrozumieć, jak zmienić Kościół i świat. Pomysły, które wypracowują, są przeznaczone nie tylko dla ich krajów, ale dla całego Kościoła. Zwłaszcza Niemcy chcą, by ich poglądy na LGBT czy kapłaństwo przyjęła cała Europa, także Polska – i  mają w  tym bardzo wpływowych sojuszników. Czy synodalność to zatem droga do usunięcia z Kościoła całej jego katolickości? - czytamy w broszurze rozesłanej do polskich kapłanów.

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi rozesłało broszurę w wersji tradycyjnej do ponad 20 tys. kapłanów w Polsce, a idąc naprzeciw dużemu zainteresowaniu treściami w niej zawartymi udostępniło ją wszystkim chętnym w wersji elektronicznej tutaj.

Bardzo dużo miejsca sprawom synodalności poświęcono w wydawanym przez Stowarzyszenie „Polonia Christiana” 83. numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

Broszurę wydaną przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi można pobrać bezpłatnie tutaj.

Oprócz wydania elektronicznego, oferujemy Państwu również możliwość bezpłatnego otrzymania broszury w wersji papierowej. Szczególnie zachęcamy do jej zamówienia wszystkie te osoby, które w różnym stopniu zaangażowane są w prace synodalne, czy to na szczeblu parafialnym, czy też w diecezjach. Prosimy o wysłanie w tej sprawie e-maila, wraz z podaniem nazwy i adresu naziemnego odbiorcy oraz liczby egzemplarzy, na adres synodalne@piotrskarga.pl


PiotrSkarga.pl

Pierwsze tegoroczne spotkanie w ramach Klubów „Polonia Christiana” odbędzie się w piątek 21 stycznia w Opolu. Jego temat – „Utopie, dystopie, teorie spiskowe” – pobudza wyobraźnię i inspiruje do zadawania sobie pytań na temat procesów zachodzących we współczesnym świecie, wiodących czasami do abstrakcyjnych i nienormalnych sytuacji.
Jeśli są takie miejsca, w których pamięć o Piotrze Skardze powinna być szczególnie kultywowana, to jest to właśnie Kraków oraz Wilno. Rezygnacja z tego pomnika lub jego przesunięcie w inne miejsce oznaczałyby odwrócenie się władz miejskich od staropolskiej kultury i tradycji, których Kraków powinien być strażnikiem. - pisze dr hab. prof. UJ Zenon Piech w liście poparcia dla akcji petycyjnej "Skarga zostaje", którą prowadzi nasze Stowarzyszenie. Publikujemy dla Państwa ten list w całości.
Z wielkim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pan Ireneusza Kratiuka, taty red. Krystiana Kratiuka (redaktora naczelnego portalu PCh24.pl). Składamy szczere kondolencje synowi oraz całej pogrążonej w smutku rodzinie.
Władze Krakowa od dłuższego czasu starają się spełnić oczekiwania "postępowców", którym przeszkadza tradycja i dziedzictwo kultury chrześcijańskiej. Teraz na celowniku ideologicznym znalazła się postać księdza Piotra Skargi, zasłużonego dla Polski patrioty i duchownego. W obronie pomnika stanęło Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi, które zbiera podpisy pod petycją o porzucenie ideologicznie motywowanego i kosztownego pomysłu usunięcia pomnika z placu św. Marii Magdaleny w Krakowie. Likwidacja pomnika może kosztować podatników miliony, podczas gdy miasto ma przed sobą wiele poważniejszych wydatków.
W świecie, w którym absurd goni absurd, musi nadejść czas refleksji nad przyszłością cywilizacji i poszukiwania sposobu wyjścia z zaułka, w jaki trafiło wiele społeczeństw, de facto sterowanych przez media elektroniczne. Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. „Rok 1984. Totalitaryzm 2.0”, wyprodukowanego przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi dzięki Darczyńcom i wielu osobom zaangażowanym w obronę cywilizacji i jej fundamentów.