Polska: Grożą kobiecie, bo uratowała dziecko
Zuzanna Wiewiórka, wolontariuszka Fundacji „Pro-Prawo do życia”, uratowała dziecko, które miało zostać zabite za pomocą pigułek poronnych, a teraz musi mierzyć się licznymi szykanami ze strony zwolenników tzw. aborcji. Cała historia rozpoczęła się w internecie. Na jedną z grup w mediach społecznościowych – zarządzanych przez feministki i aborcjonistki – trafiła młoda kobieta, która chciała zabić swoje nienarodzone dziecko. Zdeterminowanej wolontariuszce udało się jednak dotrzeć do ojca dziecka, według jego relacji, niepoinformowanego o zamiarach swej przyjaciółki. Był on przeciwny zabiciu dziecka i wspólnie z rodziną dziewczyny zdołał je uratować. Teraz obrończyni życia grożą zwolennicy organizacji proaborcyjnych, pośredniczących w nielegalnym handlu tego typu środkami.
Hiszpania: „Koronarozwód” w 24 godziny
Od kilku miesięcy po hiszpańskich miastach krążą furgonetki, w których małżonkowie mogą uzyskać… rozwód w ciągu zaledwie 24 godzin. Koszt usługi nazywanej obecnie „koronarozwodem” wynosi około 150 euro od osoby. Przedstawiciele rodziny Cebrian, którzy są pomysłodawcami nowej odsłony przemysłu rozwodowego w Hiszpanii, uważają, że ich usługi to „wyjście ku klientom” w trudnej sytuacji stanu zagrożenia epidemicznego. Jak twierdzą, ich rozwiązanie pozwoli zmęczonym sobą współmałżonkom na przeprowadzenie szybkiego procesu rozwodowego.
Kraków: Laurka dla UPA
Konsulat Generalny Ukrainy w Krakowie znalazł specyficzny sposób na upamiętnienie 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie. W środę 6 maja na oficjalnym profilu placówki dyplomatycznej na portalu Facebook został opublikowany post ze zdjęciem przedstawiającym zbrodniarza wojennego Romana Szuchewycza i innych członków Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jest to tym bardziej oburzające, że zgodnie z nowelizacją Ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, przyjętą przez polski parlament na początku 2018 roku, gloryfikowanie UPA jest przestępstwem.
Nigeria: Śmierć za głoszenie Ewangelii
Przebywający w więzieniu w Abudży Mustafa Mohammed, który przyznał się do porwania i zabicia nigeryjskiego kleryka Michaela Nnadi, udzielił wywiadu, w którym opowiedział, że zamordował seminarzystę, gdyż ten nie zaprzestał głoszenia Ewangelii także w niewoli.
Nnadi został porwany z seminarium Dobrego Pasterza w Kadunie 8 stycznia bieżącego roku wraz z trzema innymi klerykami. Seminarium, w którym studiuje i mieszka około 270 młodych mężczyzn, znajduje się tuż obok autostrady opanowanej przez islamskich bojowników i bandy porywające dla okupu. 26-letni Mustafa, który przyznał się do zabójstwa, był jednym z przywódców gangu, który działał w tym rejonie.
Warszawa: Atak na przeciwników pedofilii
Na jednej z warszawskich ulic dwóch kierowców uniemożliwiło przejazd samochodowi Fundacji Pro-Prawo do Życia. Na samochodzie widniały napisy „Stop pedofilii”, „Zobacz związek pedofilii z seksedukacją” oraz cytaty z dokumentów WHO promujących tzw. edukację seksualną, co najwyraźniej nie spodobało się dwóm uczestnikom ruchu drogowego. Po wyjściu na zewnątrz jeden z kierowców obrzucił działaczy fundacji wyzwiskami i groził im. Policja po przyjechaniu na miejsce nie dopatrzyła się jednak przewinienia.
Mozambik: Islam albo śmierć
Mozambik, dawna kolonia portugalska na południowym wschodzie Afryki, to od stuleci ostoja chrześcijaństwa i katolicyzmu w tej części Czarnego Lądu. Doskonale zdają sobie z tego sprawę dżihadyści, którzy z każdym tygodniem przenikają coraz głębiej do różnych warstw tego postkolonialnego społeczeństwa. Fakt ten najlepiej zauważalny jest na północy kraju, w prowincji Cabo Delgado, gdzie dominują chrześcijanie. W prowincji, z której w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 100 tysięcy chrześcijan zmuszono do ucieczki, narasta strach i terror. Setki wiosek przy granicy z Tanzanią zostały spalone lub całkowicie porzucone po tym, jak dżihadyści rozpoczęli masową kampanię terroru.
Holandia: Eutanazja dla osób z demencją
Holandia wytycza kolejne niechlubne szlaki w promowaniu kultury śmierci. Sąd Najwyższy tego kraju wydał właśnie werdykt legalizujący eutanazję osób z demencją. Może być ona przeprowadzona także w sytuacji, gdy pacjent nie jest w stanie wyrazić swojej woli – czytamy w oświadczeniu holenderskiego trybunału. Decyzja sądu jest odpowiedzią na śmierć 74-letniej kobiety dotkniętej chorobą Alzheimera, której w 2016 roku do kawy wsypano środki usypiające, aby móc dokonać jej eutanazji. Kobieta straciła przytomność, po chwili się jednak ocknęła i córka musiała ją przytrzymywać, kiedy podawano jej śmiertelny zastrzyk. Sprawa wyszła na jaw, a lekarkę oskarżono o zabójstwo. Sprawa trafiła do sądu niższej instancji, który uwolnił lekarkę od wszelkich zarzutów, a następnie „w interesie prawa” na wokandę Sądu Najwyższego, który wyrok podtrzymał. Córka zmarłej wzięła stronę lekarki, twierdząc, że ta jedynie uwolniła jej matkę z więzienia niefunkcjonującego umysłu, w którym się znalazła.
Świat: Zamknięte kościoły…
Z powodu pandemii koronawirusa w wielu krajach świata zostały zamknięte kościoły, a miliony wiernych - pozbawione dostępu do sakramentów. W wielu przypadkach stało się to na wyraźne życzenie episkopatów tych krajów.
Copyright © by STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ IM. KS. PIOTRA SKARGI | Aktualności | Piotr Skarga TV | Apostolat Fatimy