Izrael: decyzja Sądu Najwyższego korzystna dla homoseksualistów

2007-12-11 00:00:00

Izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że państwo musi uznać zagraniczne adopcje dzieci przez partnerów homoseksualnych. Sąd podtrzymał wcześniejszy wyrok nakazujący ministrowi spraw wewnętrznych uznanie Nicole Berner-Kadish za „drugą matkę” dziecka urodzonego przez jej partnerkę lesbijkę, kiedy para jeszcze mieszkała w USA – donosi LifeSiteNews.com.

W 2000 r. minister nie zgodził się na adopcję, argumentując że poczęcie dziecka przez homoseksualnych rodziców jest biologiczną niemożliwością. Zwrócił się do sądu o uchylenie niekorzystnego wyroku.

Nicole Berner-Kadish zaadoptowała Matana, syna jej „partnerki” Ruty Brener-Kadish w USA, po czym wykorzystała sądy izraelskie do zalegalizowania tej adopcji w państwie Izrael.

Zgodnie z obowiązującym prawem minister spraw wewnętrznych jest zobowiązany do uznania wszystkich rodzajów małżeństw, adopcji, rozwodów, także tych zawartych poza krajem. W 1996 r. stan Kalifornia (USA) zarejestrował Nicole Berner-Kadish jako drugą matkę Matana. Para wyjechała potem do Izraela i przedstawiła formularze adopcyjne lokalnym władzom, jednak urzędnicy odmówili uznania tego związku, powołując się na prawo izraelskie, według którego parę małżeńską stanowi jedna kobieta i jeden mężczyzna.

Przewodnicząca składu sędziowskiego - Dorit Beinish wyraziła swoje zdziwienie tym, że minister zażądał, aby sąd zmienił swój wyrok. – Sami stanowicie prawo. Sąd na podstawie tego prawa wydaje wyroki, a wy je musicie wdrażać w życie – powiedziała.

Wobec ostatniego wyroku w tej sprawie przedstawiciel Narodowej Partii Religijnej w parlamencie Zevulum Orlev stwierdził: – Nie ma innego wyjścia jak zaproponować poprawkę, która będzie wyraźnie stanowiła, że rodzinę może tworzyć tylko związek mężczyzny i kobiety.

Tzw. „małżeństwa” homoseksualne są w Izraelu nielegalne. Wszelkie sprawy związane z małżeństwami regulują władze religijne 3 wyznań – judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Jednak w listopadzie 2006 r. Sąd Najwyższy orzekł, że państwo musi uznać „małżeństwa” tej samej płci zawarte poza Izraelem. Konsekwencją zaś obecnego wyroku jest uznanie także adopcji dzieci przez takich partnerów.

Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.
„Korzenie ruchu obrońców życia w Polsce” - pod takim tytułem w rzeszowskim Klubie „Polonia Christiana” prelekcję wygłosi dr Paweł Momro - jeden z autorów monografii poświęconej działalności społecznej na rzecz prawa do życia w Polsce. Tym razem spotykamy się w sobotnie przedpołudnie w kawiarni Niebo w Mieście. Zapraszamy!
W sobotę 28 czerwca obchodzimy uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. To doskonały moment, aby zwrócić się do Matki Bożej z wiarą w to, że na końcu Jej Niepokalane Serce zatriumfuje! Jest to szczególnie ważne dzisiaj, kiedy świat ponownie balansuje na krawędzi globalnego konfliktu...
Apostolat Fatimy jest wspólnotą gromadzącą od 22 lat najbardziej oddanych Przyjaciół i Sympatyków Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi. To m.in. dzięki nim Stowarzyszenie może prowadzić misję budzenia sumień Polaków i szerzenia Orędzia Matki Bożej Fatimskiej. Warto dołączyć do niej zwłaszcza dziś, w uroczystość Bożego Ciała i tym samym dać kolejne świadectwo przywiązania do katolickich wartości.