Izrael: decyzja Sądu Najwyższego korzystna dla homoseksualistów
2007-12-11 00:00:00
Izraelski Sąd Najwyższy orzekł, że państwo musi uznać zagraniczne adopcje dzieci przez partnerów homoseksualnych. Sąd podtrzymał wcześniejszy wyrok nakazujący ministrowi spraw wewnętrznych uznanie Nicole Berner-Kadish za „drugą matkę” dziecka urodzonego przez jej partnerkę lesbijkę, kiedy para jeszcze mieszkała w USA – donosi LifeSiteNews.com.
W 2000 r. minister nie zgodził się na adopcję, argumentując że poczęcie dziecka przez homoseksualnych rodziców jest biologiczną niemożliwością. Zwrócił się do sądu o uchylenie niekorzystnego wyroku.
Nicole Berner-Kadish zaadoptowała Matana, syna jej „partnerki” Ruty Brener-Kadish w USA, po czym wykorzystała sądy izraelskie do zalegalizowania tej adopcji w państwie Izrael.
Zgodnie z obowiązującym prawem minister spraw wewnętrznych jest zobowiązany do uznania wszystkich rodzajów małżeństw, adopcji, rozwodów, także tych zawartych poza krajem. W 1996 r. stan Kalifornia (USA) zarejestrował Nicole Berner-Kadish jako drugą matkę Matana. Para wyjechała potem do Izraela i przedstawiła formularze adopcyjne lokalnym władzom, jednak urzędnicy odmówili uznania tego związku, powołując się na prawo izraelskie, według którego parę małżeńską stanowi jedna kobieta i jeden mężczyzna.
Przewodnicząca składu sędziowskiego - Dorit Beinish wyraziła swoje zdziwienie tym, że minister zażądał, aby sąd zmienił swój wyrok. – Sami stanowicie prawo. Sąd na podstawie tego prawa wydaje wyroki, a wy je musicie wdrażać w życie – powiedziała.
Wobec ostatniego wyroku w tej sprawie przedstawiciel Narodowej Partii Religijnej w parlamencie Zevulum Orlev stwierdził: – Nie ma innego wyjścia jak zaproponować poprawkę, która będzie wyraźnie stanowiła, że rodzinę może tworzyć tylko związek mężczyzny i kobiety.
Tzw. „małżeństwa” homoseksualne są w Izraelu nielegalne. Wszelkie sprawy związane z małżeństwami regulują władze religijne 3 wyznań – judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Jednak w listopadzie 2006 r. Sąd Najwyższy orzekł, że państwo musi uznać „małżeństwa” tej samej płci zawarte poza Izraelem. Konsekwencją zaś obecnego wyroku jest uznanie także adopcji dzieci przez takich partnerów.
Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.