Jak dobrze odejść z świata doczesnego? Spotkanie z o. Bolesławem Słotą CSsR

2023-02-17 00:00:00
Jak dobrze odejść z świata doczesnego? Spotkanie z o. Bolesławem Słotą CSsR

W tym roku Środa Popielcowa przypada na 22 lutego i od tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu, przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych. Do refleksji nad ważnymi dla każdego chrześcijanina terminami śmierci i zmartwychwstania skłoni nas prelekcja o. Bolesława Słoty CSsR, która odbędzie się 23 lutego w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.

 

Tytuł zaplanowanego na czwartek 23 lutego 2023 r. spotkania klubowego koresponduje doskonale z okresem wielkopostnym. O Bolesław Słota CSsR wygłosi bowiem prelekcję pod tytułem „Memento mori czyli o sztuce (dobrego) umierania”. Wspominając mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa możemy po chrześcijańsku podejść do trudnego zagadnienia nieuchronności śmierci i nadziei na zmartwychwstanie.

 

Jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego: Pojęcie „ciało” oznacza człowieka w jego kondycji poddanej słabości i śmiertelności. „Zmartwychwstanie ciała” oznacza, że po śmierci będzie żyła nie tylko dusza nieśmiertelna, ale że na nowo otrzymają życie także nasze „śmiertelne ciała” (Rz 8,11). Wiara w zmartwychwstanie zmarłych była od początku istotnym elementem wiary chrześcijańskiej. Fiducia christianorum resurrectio mortuorum; illam credentes, sumus – „Zmartwychwstanie umarłych jest ufnością chrześcijan; ta wiara nas ożywia”.

 

Wchodząc w wielkopostny czas pokuty, przygotowujący członków Kościoła Powszechnego do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych, mamy wyjątkową okazję wysłuchania duchownego, który poprowadzi nas przez meandry zagadnień fundamentalnych i determinujących przygotowanie każdego z nas do wyboru właściwej drogi, wiodącej do zbawienia wiecznego.

 

O Bolesław Słota CSsR znany jest m.in. jako autor publikacji popularyzujących wiedzę ważną dla zrozumienia świata w odniesieniu do nauki naszego Zbawiciela. Książki „Droga Krzyżowa z Jezusem ukrzyżowanym” i „Objawione w...” są przekazem, nad którym na pewno warto się zastanowić.

 

I dlatego też warto skorzystać z szansy na udział w ciekawej prelekcji na temat „Memento mori czyli o sztuce (dobrego) umierania”, po której będzie można porozmawiać z o. Bolesławem Słotą CSsR.

 

Zapraszamy – Klub „Polonia Christiana” w Krakowie już w czwartek 23 lutego 2023 r. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej „Miodosytni” (poziom -1, wejście przy recepcji),  przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

 

Wiceprezes SKCh im. Ks. Piotra Skargi i prezes Stowarzyszenia „Polonia Christiana” wziął udział w konferencji prasowej podsumowującej dotychczasowe prace komitetu „Kraków dla kierowców”, który zbiera podpisy pod obywatelską inicjatywą likwidacji tzw. strefy czystego transportu w Krakowie.
Jak często praktykujący katolik zastanawia się nad losem dusz, które trafiły do czyśćca? Co możemy zrobić, by dusze bliskich trafiły do nieba? W jaki sposób o czyśćcu mówili święci i mistycy? Na te i inne pytania będzie można otrzymać odpowiedź podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie, 28 września w czwartek, o godzinie 18.00 w „Miodosytni” przy ul. św. Wawrzyńca 6. Spotkanie z udziałem Grzegorza Felsa, autora niedawno wydanej książki pod tytułem „Ratujcie nas! Znaki z zaświatów. Święci i mistycy o duszach czyśćcowych”, będzie wyjątkową okazją do refleksji nad związkiem życia doczesnego i życia wiecznego.
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na spotkanie z wyjątkowym gościem - prof. Jackiem Janowskim, ekspertem ds. informatyki prawniczej oraz nowych technologii gromadzenia danych i śledzenia. O architekturze procesu znanego jako Wielki Reset wysłuchają Państwo już w środę 27 września 2023 r.
Klub „Polonia Christiana” w Krakowie zaprasza na spotkanie podejmujące temat niezwykle ważny, a ostatnio także, za sprawą filmu „Sound of freedom”, nośny społecznie. Haniebny proceder handlu ludźmi odbywa się na masową skalę także w krajach afrykańskich. Opowie o tym wieloletnie ekspert i działacz na rzecz walki z handlem ludźmi dr Radosław Malinowski.
Już w sobotę 16 września w Elblągu odbędą się obchody 81. rocznicy powstania Narodowych Sił Zbrojnych. W bogatym programie uroczystości nie zabraknie ciekawych wydarzeń – całość zacznie się już o godz. 9 rano, a zakończy późną wieczorową porą. Nasze Stowarzyszenie jest partnerem obchodów.