Jak dobrze odejść z świata doczesnego? Spotkanie z o. Bolesławem Słotą CSsR

2023-02-17 00:00:00
Jak dobrze odejść z świata doczesnego? Spotkanie z o. Bolesławem Słotą CSsR

W tym roku Środa Popielcowa przypada na 22 lutego i od tego dnia wejdziemy w okres Wielkiego Postu, przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych. Do refleksji nad ważnymi dla każdego chrześcijanina terminami śmierci i zmartwychwstania skłoni nas prelekcja o. Bolesława Słoty CSsR, która odbędzie się 23 lutego w krakowskim Klubie „Polonia Christiana”.

 

Tytuł zaplanowanego na czwartek 23 lutego 2023 r. spotkania klubowego koresponduje doskonale z okresem wielkopostnym. O Bolesław Słota CSsR wygłosi bowiem prelekcję pod tytułem „Memento mori czyli o sztuce (dobrego) umierania”. Wspominając mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa możemy po chrześcijańsku podejść do trudnego zagadnienia nieuchronności śmierci i nadziei na zmartwychwstanie.

 

Jak czytamy w Katechizmie Kościoła Katolickiego: Pojęcie „ciało” oznacza człowieka w jego kondycji poddanej słabości i śmiertelności. „Zmartwychwstanie ciała” oznacza, że po śmierci będzie żyła nie tylko dusza nieśmiertelna, ale że na nowo otrzymają życie także nasze „śmiertelne ciała” (Rz 8,11). Wiara w zmartwychwstanie zmarłych była od początku istotnym elementem wiary chrześcijańskiej. Fiducia christianorum resurrectio mortuorum; illam credentes, sumus – „Zmartwychwstanie umarłych jest ufnością chrześcijan; ta wiara nas ożywia”.

 

Wchodząc w wielkopostny czas pokuty, przygotowujący członków Kościoła Powszechnego do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych, mamy wyjątkową okazję wysłuchania duchownego, który poprowadzi nas przez meandry zagadnień fundamentalnych i determinujących przygotowanie każdego z nas do wyboru właściwej drogi, wiodącej do zbawienia wiecznego.

 

O Bolesław Słota CSsR znany jest m.in. jako autor publikacji popularyzujących wiedzę ważną dla zrozumienia świata w odniesieniu do nauki naszego Zbawiciela. Książki „Droga Krzyżowa z Jezusem ukrzyżowanym” i „Objawione w...” są przekazem, nad którym na pewno warto się zastanowić.

 

I dlatego też warto skorzystać z szansy na udział w ciekawej prelekcji na temat „Memento mori czyli o sztuce (dobrego) umierania”, po której będzie można porozmawiać z o. Bolesławem Słotą CSsR.

 

Zapraszamy – Klub „Polonia Christiana” w Krakowie już w czwartek 23 lutego 2023 r. o godzinie 18:00 w sali konferencyjnej „Miodosytni” (poziom -1, wejście przy recepcji),  przy ul. św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Wstęp wolny!

 

Klub „Polonia Christiana” w Krakowie

 

Odrzucenie zgłoszonego przez Lewicę projektu ustawy o wprowadzeniu bezkarności za zabijanie dzieci nienarodzonych do 12 tygodnia ciąży to sukces, ale jeszcze nie zwycięstwo środowisk opowiadających się za życiem. Pamiętajmy, że w szufladach sejmowych nadal czekają jeszcze trzy projekty proaborcyjnych ustaw, które także należy odrzucić. Pokażmy naszym parlamentarzystom, że Polska twardo stoi za życiem, które warunkuje przyszłość państwa i narodu.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej odrzucił większością głosów projekt ustawy depenalizującej aborcyjne zabijanie dzieci nienarodzonych. Dzięki przekraczającej polityczne podziały postawie posłów, jednoznacznemu głosowi Kościoła oraz nadzwyczajnej mobilizacji społeczeństwa, nie powiódł się ustawowy zamach na konstytucyjnie gwarantowaną ochronę życia (art. 38 Konstytucji), umocnioną utrwalonym orzecznictwem Trybunału Konstytucyjnego, a wywodzoną z przyrodzonej, niezbywalnej i nienaruszalnej godności człowieka (art. 30 Konstytucji).
11 lipca uznawany jest za symboliczną datę początku rzezi dokonywanej na Polakach przez ukraińskich nacjonalistów od 1943 roku aż do okresu po II wojnie światowej. Dopiero rozbicie band OUN/UPA i odcięcie ich od cywilnego zaplecza zakończyło pożogę, której rozmiar do dzisiaj przeraża. Przeraża tym bardziej, że wciąż nie brakuje na Ukrainie i w środowiskach emigracji ukraińskiej gloryfikatorów przywódców ruchu szowinistów, posługujących się najbardziej zbrodniczymi metodami; gloryfikatorów zbrodniarzy, których ofiarą padały dzieci, starcy i kobiety w ciąży.
Kontynuują misję świętego Benedykta – patrona Europy. Poznali prawdziwy smak życia. Oto mnisi, którzy przetrwali ogromny kataklizm, a następnie odbudowali wspaniały ośrodek duchowny w Nursji i własnym życiem dają przykład wzrastania do świętości. Takie spotkanie, jak to, które organizujemy dla Państwa już w piątek 19 lipca, nie zdarza się często. Zapraszamy – wstęp wolny!
5 lipca, w Pierwszy Piątek Miesiąca, w kościele Bożego Ciała w Krakowie odbyła się pierwsza wspólna modlitwa Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”. W modlitwie uczestniczyło kilkadziesiąt osób na miejscu oraz ponad 650 za pośrednictwem internetu.