Kanada: nowy program religii w szkołach ignoruje kulturę katolicką
2007-12-14 00:00:00
Mario Dumont i partia Action Democratique du Quebec (ADQ) domagają się by rząd wstrzymał nowy kurs religii i etyki, który ma być nauczany od przyszłego roku w prowincji Quebec, od przedszkoli poczynając na szkołach wyższych kończąc. Argumentując, że kurs ignoruje kulturę katolicką i społeczne dziedzictwo prowincji, Dumont oświadczył, że program umniejsza wyjątkowy charakter Quebecu i jego mieszkańców – donosi LifeSiteNews.
Nowy kurs przeznaczony jest dla dzieci we wszystkich szkołach: tak państwowych jak i prywatnych, a nawet do nauczania domowego. Program zawiera m.in. instrukcje, nakazujące nauczycielom przekazywanie dzieciom, że „rodzina” homoseksualna jest tak samo pozytywna jak rodzina tradycyjna. Wymaga się także, aby dzieci poddawały w wątpliwość wychowanie religijne wyniesione z domu.
Rodzice, którzy nie chcą, aby ich dzieci uczęszczały na tego typu lekcje protestują przeciwko obowiązkowi uczestniczenia w nich i domagają się od rządu poszanowania prawa do wyboru rodzaju edukacji religijnej, prowadzonej przez szkoły.
Kardynał Marc Oullet również bardzo ostro wypowiedział się przeciw relatywistycznemu programowi religijnemu, mówiąc, że ten kurs poddaje religię pod kontrolę państwa i jego interesów, i zamyka okres wolności religijnej w szkole, którą to wolnością szkoła cieszyła się od lat.
Zarówno kardynał jak i Mario Dumont podkreślili wyjątkowe znaczenie korzeni katolickich w prowincji Quebec. – Prawdziwym problemem w Quebecu jest duchowa pustka stworzona przez oderwanie religii od kultury i znaczny ubytek pamięci spowodowany przez kryzys rodziny i edukacji – stwierdził kardynał.
Źródło: LifeSiteNews.com, oprac. AS
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.