Wczoraj w siedzibie Parlamentu Europejskiego podpisano Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Podpisy pod dokumentem złożyli: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier przewodniczącej obecnie Unii Portugalii - Jose Socrates – informuje IAR.
Karta Praw Podstawowych jest pierwszym tego typu dokumentem na świecie, który w całości ujmuje najważniejsze prawa obywatelskie, ekonomiczne i socjalne obywateli Unii. Obowiązujący charakter, nadaje Karcie artykuł w Traktacie Lizbońskim – czytamy w serwisie IAR. Oznacza to, że obywatele będą mogli bezpośrednio powoływać się na ten dokument, dochodząc swych racji przed sądami w kraju i zagranicą. Dwa państwa Polska i Wielka Brytania zastrzegły sobie odstępstwa od postanowień Karty.
Swój sprzeciw wobec przyjęcia KPP demonstrowali w sali obrad plenarnych PE w Strasburgu posłowie do Parlamentu Europejskiego z eurosceptycznych frakcji. Podczas uroczystości podpisania Karty wywiesili transparenty nawołujące do przeprowadzenia referendum w sprawie ratyfikacji traktatu reformującego. Dokument ten daje podstawy do stworzenia ze Wspólnoty jednolitego organizmu państwowego kosztem znaczącego ograniczenia suwerenności państw w niej zrzeszonych – ocenia „Nasz Dziennik”.
Konstytucja nowego super-państwa nazywana eufemistycznie traktatem reformującym zostanie podpisana w Lizbonie, w czwartek 13 grudnia.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.