Nasze kampanie
 
Lepanto w Wiecznym Mieście

Tegoroczne Święta Wielkanocne chłopcy z Sekcji Rycerskiej Lepanto spędzili w Rzymie. Wyprawa doszła do skutku dzięki współpracy z włoskim stowarzyszeniem Luci sull'Est oraz austriackim Stowarzyszeniem TFP. 
Program pielgrzymki był bardzo obfity. Chłopcy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w Koloseum oraz w uroczystościach Triduum Paschalnego w Bazylice Św. Piotra jak również w kościele Santa Maria Maggiore.
W Wielki Piątek uczcili Święte Schody (Scala Sancta), które usytuowane są nieopodal bazyliki Św. Jana na Lateranie. Zostały one przywiezione do Rzymu z Ziemi Świętej. Według tradycji pochodzą z pałacu Piłata. To po nich, w ewangelicznej scenie Ecce Homo, szedł Pan Jezus, aby zostać przedstawiony przez Piłata tłumowi. Członkowie Lepanto zobaczyli katakumby Priscilii, w których znajduje się najstarszy zachowany wizerunek Najświętszej Marii Panny. Niezwykłym przeżyciem było zwiedzanie Więzienia Mamertyńskiego. To tam, na krótko przed śmiercią, znajdowali się Święci Apostołowie Piotr i Paweł, i to tam nawrócili dwóch strażników rzymskich. Chłopcy zwiedzili ruiny Forum Romanum, gdzie podziwiali wielkość starożytnego Rzymu. Osobną wycieczką był wyjazd do miejsca bliskiego wszystkim Polakom, do Monte Cassino. Zwiedzali tam opactwo Benedyktynów oraz cmentarz polskich żołnierzy. W Wielką Niedzielę na placu Świętego Piotra członkowie Lepanto przyjęli wraz z całym światem papieskie błogosławieństwo Urbi et Orbi.