11. numer Przymierza z Maryją

lipiec, sierpień 2003 2003
Drodzy Przyjaciele,

Maryja jest od wieków prawdziwą Hetmanką Narodu Polskiego i jego rzeczywistą Królową. Musimy zdać sobie z tego sprawę i zastanowić się nad konsekwencjami, jakie wynikają z Jej panowania. Jeśli mówimy, że Maryja prawdziwie staje jako nasza Pani, Królowa i Hetmanka, to z pewnością możemy dostrzec Jej faktyczne działanie i interwencje. Nasza historia pełna jest dowodów tej szczególnej opieki Najświętszej Maryi Panny. W miesiącu sierpniu, który w sposób szczególny poświęcony jest Matce Bożej, kiedy na Jasną Górę i do wielu innych sanktuariów maryjnych w całej Polsce podążają rzesze pielgrzymów, przypominamy wielkie zwycięstwa, które dokonały się za przyczyną Matki Bożej. Obrona Jasnej Góry, Odsiecz Wiednia i Cud nad Wisłą to wielkie zwycięstwa Maryi, która przychodziła na ratunek znajdującym się w niebezpieczeństwie dzieciom. Nie wolno nam o tym zapominać, kiedy nad Polską i Kościołem gromadzi się dzisiaj tyle czarnych chmur...
„Rady dla rodziców" w 11. numerze „Przymierza z Maryją" są po raz kolejny okazją do przypomnienia słów ks. Gastona Courtois na temat katolickiego wychowania dzieci. Ks. Gaston poucza tym razem, jak pomóc dzieciom w budowaniu prawdziwej pobożności. Temu celowi ma służyć również dział „Z Dziecięcej Biblioteczki", w którym przedstawiamy dalszy ciąg historii Ady Merton. Chociaż jest ona tylko małą dziewczynką, z wielką gorliwością walczy o dusze swoich rodziców. To przepiękna lekcja dla naszych dzieci, jak należy kochać Pana Jezusa a przez Niego swoich rodziców.

Św. Maksymilian Maria Kolbe jest dla nas wspaniałym wzorem pełnego oddania w służbie Niepokalanej Maryi. Czytając „Święte Wzory" poświęcone temu wielkiemu świętemu, uczmy się jak prawdziwie kochać Matkę Bożą i dzięki Niej być gotowym na każdą ofiarę dla Chrystusa Pana i Kościoła, nawet gdyby miało to oznaczać gotowość na męczeństwo.

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, które obchodzimy 15 sierpnia, może stać się dobrą okazją do rozważań nad szczególnym wybraństwem Maryi Matki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dlatego w „Słowie Kapłana" znajdziemy tym razem rozważania na temat znaczenia dogmatu o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny, który został ogłoszony w 1950 roku przez Papieża Piusa XII.

„Lektura Duchowa" po raz kolejny staje się miejscem praktycznych porad o. Wawrzyńca Scupoli, który w obrazowy sposób ukazuje jak każdego dnia rycerz Chrystusa winien stawać do walki przeciwko swym słabościom i szatanowi.

„Strony Maryjne" przypominają nam o łaskach, których za pośrednictwem Szkaplerza Karmelitańskiego mogą dostąpić wszyscy, którzy z ufnością przyjmą tę „zbroję Maryi". Ponadto zachęcam do lektury tekstów w działach „Środowiska-Zwyczaje-Cywilizacje", „Dlaczego Matka Boża płacze?", „Fatima" oraz „Zapomniane Prawdy i Wartości". Życzę wszystkim owocnej lektury i polecam naszą pracę Waszej pamięci modlitewnej.
W Jezusie i Maryi

Sławomir Skiba,
redaktor naczelny
Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!