Nasze kampanie
 
VIII Obóz Rycerski Lepanto

Współczesne zlaicyzowane społeczeństwo stwarza bardzo wiele zagrożeń dla rozwoju duchowego człowieka. Na szczególne niebezpieczeństwa narażona jest młodzież. Antychrześcijańska i zdemoralizowana popkultura zabija w dzieciach i młodzieży niewinność, zaś lansowanie życia podporządkowanego karierze i przyjemnościom, stwarza warunki sprzyjające przyjęciu stylu życia „jakby Bóg nie istniał". Wobec tej trudnej sytuacji konieczna jest intensywna praca formacyjna wśród młodzieży. Dlatego też Instytut im. Ks. Piotra Skargi już po raz ósmy w dniach 27 czerwca do 3 lipca br. zorganizował Obóz Rycerski Lepanto.

Również tym razem o formację katolicką dbał ksiądz Tomasz Dawidowski FSSP, który nie tylko celebrował codziennie Mszę św., ale też wygłaszał konferencje, m. in. na temat kształtowania charakteru. Gościem specjalnym był franciszkański misjonarz o. Eugeniusz Kwiatkowski, który wygłosił poruszającą prelekcję nt. świętości, jako jedynej możliwej dla człowieka drodze życia. Drodze, dla której istnieje tylko jedna tragiczna alternatywa - wieczne potępienie. Po konferencji zaproszony kapłan nakładał wszystkim nowym uczestnikom obozu szkaplerze karmelitańskie oraz słuchał spowiedzi. Nie zabrakło również wycieczek (spływ Dunajcem, zwiedzanie Zamku w Niedzicy, wędrówka w Gorce) oraz tradycyjnych gier i konkursów rycerskich z nagrodami.

Następny Obóz Rycerski odbędzie się w dniach 7-11 listopada br. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod nr tel. (0-prefiks-12 ) 423 44 23.