Oświadczenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi wobec prób usunięcia lekcji religii z polskiej szkoły

2024-07-04 00:00:00
Oświadczenie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi wobec prób usunięcia lekcji religii z polskiej szkoły

Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wyraża zdecydowany sprzeciw wobec ograniczenia liczby lekcji religii w polskich szkołach. Jesteśmy przekonani, że jest to tylko pierwszy krok w realizowanej przez antychrześcijańskich rewolucjonistów strategii całkowitego wyrugowania katechizacji z systemu edukacji a religii katolickiej - z przestrzeni publicznej.


Od wielu lat środowiska wrogie Kościołowi na wzór stalinowski eskalują niechęć, a nawet nienawiść do katolicyzmu w naszym kraju. Czynią to poprzez potężny aparat medialnej propagandy, na różne sposoby próbując ośmieszyć lub przedstawić w złym świetle religię chrześcijańską i ludzi wierzących.  Cel promotorów antychrześcijańskiej rewolucji jest bardzo wyraźny: przetrącenie kręgosłupa katolickiego Narodu przez odciągnięcie ludzi, przede wszystkim młodych, od Wiary Przodków, a następnie narzucenie Polsce nowej tożsamości, opartej na nihilistycznej antykulturze bez Boga i Jego przykazań.

Musimy pamiętać, że rewolucjoniści zwalczający chrześcijaństwo wielokrotnie zaczynali od małych, pozornie nic nie znaczących szykan, wymierzonych w chrześcijan i ograniczania ich praw, a kończyli otwartymi prześladowaniami wiernych nauce Chrystusa. Tak było w przeszłości i jest obecnie, kiedy np. pod pozorem walki z mową nienawiści w wielu krajach zachodnich prześladuje się już jawnie chrześcijan, którzy w swoim życiu kierują się zasadami Wiary.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w Polsce to reżim stalinowski najpierw nie uwzględnił nauki religii w programie szkolnym na lata 1950/1951, a w konsekwencji dziesięć lat później -  w dążeniu do całkowitego zateizowania polskiego społeczeństwa - całkowicie wyrugował religię z polskich szkół.

Projekt wyrzucenia religii ze szkoły jest niczym innym, jak sygnałem, że promotorzy tzw. laickiego państwa chcą iść na wojnę z Kościołem i katolikami. Mamy świadomość, że zgoda nawet na najmniejsze ustępstwa wobec nowej neomarksistowskiej władzy w sprawach religii będzie skutkowała ośmieleniem jej do dalszych działań w celu budowania państwa bez Boga i Jego przykazań.  


Wzywamy zatem wszystkich katolików i innych ludzi dobrej woli do przeciwstawienia się tym, którzy próbują wyrzucić ze szkół naukę religii, a rządzących - do natychmiastowego zaprzestania tych prób!


Wszystkich prosimy o modlitwę za Kościół i Ojczyznę słowami Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
(…)

Kraków, w Święto Świętych Apostołów Piotra i Pawła A.D. 2024 r.

W niedzielę 1 grudnia o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie będziemy protestować przeciwko degradacji procesów edukacyjnych w naszej Ojczyźnie. Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem tego wydarzenia. W szczególności wyrazimy nasz sprzeciw wobec niebezpiecznych dla młodych ludzi zmian w szkolnictwie, które zakładają m.in. deprawację dzieci i młodzieży pod pretekstem edukacji zdrowotnej.
Do Jego grobu w Annaji w Libanie pielgrzymują setki tysięcy wiernych, szukających uzdrowień, wsparcia i pomocy. Nie zrażają się nawet trwającymi tam obecnie konfliktami zbrojnymi. O wyjątkowości świętego Szarbela oraz o cudach, jakich doświadczamy po jego śmierci opowie działacz społeczny i znawca żywotów świętych Jacek Kotula.
W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.
Od 4 do 8 listopada br. 20-osobowa grupa Duchowej Rodziny Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, czyli Apostolatu Fatimy, odbyła coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie w Portugalii. – Pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie to wielkie przeżycie duchowe, umocnienie wiary i doznanie daru wielkiej nadziei na ostateczne zwycięstwo Maryi – mówi Jacek Kotula z Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które od 25 lat propaguje przesłanie z Fatimy.
W obliczu zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanął nasz kraj u końca pierwszego ćwierćwiecza XXI stulecia, jako wierni synowie Kościoła Katolickiego i dzieci naszej umiłowanej Matki – Ojczyzny, pragniemy wyrazić obawy związane ze zmasowanym atakiem na dziedzictwo cywilizacyjne Polski i całej Europy.