Pytania o przyszłość Ojczyzny. Krystian Kratiuk w Klubie „Polonia Christiana” w Szczecinie

2025-01-13 00:00:00
Pytania o przyszłość Ojczyzny. Krystian Kratiuk w Klubie „Polonia Christiana” w Szczecinie

Gdy 35 lat temu upadał w Polsce komunizm wydawało nam się, że okres szykanowania Kościoła i wiernych skończył się raz na zawsze. Niestety, tak nam się tylko wydawało. Dzisiaj ponownie zadajemy sobie pytanie – jaka będzie nasza Ojczyzna? Odpowiedzi na tę kwestię będzie można poszukać już 18 stycznia, podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” z red. Krystianem Kratiukiem. „Polska laicka czy katolicka?” – to temat dyskusji, która odbędzie się w Auli Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko w Szczecinie w sobotę 18 stycznia br.

Autor z bogatym dorobkiem

 

Redaktor naczelny portalu PCh24.pl, wydawanego przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi, jest znany ze swoich trafnych diagnoz i obserwacji, w szczególności tych, które dotyczą życia duchowego w naszej Ojczyźnie i wydarzeń w Kościele Katolickim. Jest autorem książek oraz filmów dokumentalnych, które mają ważny wkład w dyskusję o cywilizacyjnej przyszłości Polski, Europy i świata.

 

Czytelnicy mediów i widzowie wydawanych przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi znają Krystiana Kratiuka m.in., jako prowadzącego programy publicystyczne „Ja, katolik” oraz „Ja, katolik. EXTRA”. W nich właśnie często porusza problemy polskiego Kościoła, jak również standardów moralnych polskich elit, czy też kontrowersji wokół inicjatyw podejmowanych w Kościele na skalę powszechną.

Publikacje red. Kratiuka to pasjonująca w formie i rzetelna w treści literatura faktu, proza lub też pozycje typowo apolegetyczne. W księgarskim dorobku redaktora Kratiuka wymienić warto chociażby takie pozycje, jak: Wyznawcy kompromisów, Świat według Brauna, Zmienić Kościół. Synod młodych i papieża Franciszka, Pachamama i umiłowana Amazonia, czyli trzeci synod papieża Franciszka, Jak Kościół katolicki stworzył Polskę i Polaków oraz Kościół i świat w kryzysie.

 

Cywilizacyjne zadanie dla Polski

 

W swoich publikacjach książkowych i artykułach gospodarz spotkania Klubu „Polonia Christiana” (już 18 stycznia 2025 r. spotkamy się z nim w Szczecinie) wielokrotnie podkreślał znaczenie wiary narodu polskiego w ocaleniu dorobku cywilizacji łacińskiej. Cywilizacji, którą niszczą działania elit oderwanych od rzeczywistości i społeczeństw państw europejskich.

 

W 2021 roku podczas panelu „Kryzys Chrześcijaństwa. Czy Polska jest skazana na „drogę hiszpańską”?, odbywającego się w ramach konferencji „Walka kulturowa w UE. Dostosować się czy walczyć?”, Krystian Kratiuk tak mówił o zadaniu, jakie Polska do spełnienia we współczesnym świecie:

Czy Polska istnieje na świecie jedynie żeby trwać, istnieć w strukturach unijnych i stawać się od czasu do czasu prymusem realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, które nie mają wiele wspólnego z chrześcijaństwem, a często są wręcz sprzeczne z tym co chrześcijanie od wieków podnosili, tym co cywilizacja łacińska wygenerowała przez 2 tysiące lat swego istnienia? Jeżeli przestaniemy być prymusem Zielonych Ładów i innych celów Agendy 2030, jeżeli postawimy na naszą podmiotowość w sposób realny – nie tylko w słowach, nawet najpiękniejszych. Jężeli postawimy Polsce za cel bycia niepodległą „po coś”; aby przetrwała cywilizacja chrześcijańska, która wszędzie wokół umiera, a u nas jeszcze z Bożego zarządzenia, z Bożego planu jeszcze jakoś trwa, to możemy stać się przykładem dla świata. I wtedy kwestia tego, że żyjemy w czasach reformacji i kontrreformacji może okazać się prawdziwa. Możemy tchnąć nowego ducha w Europie, musimy tylko chcieć.

 

Spotykamy się 18 stycznia w Szczecinie!

 

Diabeł sieje w nas wątpliwości. Wobec ludzi o takiej formacji jak Państwo, to jego metoda: mówi, że skoro większość uważa inaczej, niż my, skoro większość poszła do modernizmu, skoro większość biskupów poszła za herezją modernizmu czy za turbo-aggiornamento, to my możemy nie mieć racji trwając przy tym, przy czym trwał św. Atanazy, przy czym trwała cała tradycja Kościoła przez 2000 lat. Nic bardziej mylnego – i to udowadnia również przykład św. Atanazego. Tam, gdzie jest większość, wcale nie musi być prawdy - tak mówił o współczesnych wyzwaniach dla katolików red. Krystian Kratiuk w jednym z programów z cyklu Ja, Katolik.

 

Czy będziemy chcieć podjąć się wyzwania obrony wiary i tożsamości dla dobra Kościoła, Polski i Europy? O tym będzie można podyskutować podczas prelekcji Krystiana Kratiuka w Szczecinie.

 

Zapamiętajmy! Spotkanie Klubu „Polonia Christiana” z redaktorem naczelnym portalu PCh24.pl Krystianem Kratiukiem pt. „Polska laicka czy katolicka?”, odbędzie się w Auli Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko/Witkiewicza w Szczecinie. Termin spotkania – sobota 18 stycznia 2025 r., godz. 18.45. Wstęp wolny!



 
piotrskarga.pl
 

Rankiem 16 lipca 1251 r., gdy Szymon Stock odmawiał piękną, ułożoną przez siebie modlitwę Flos Carmeli, wedle jego własnej relacji jaką zdał ojcu Piotrowi Swayngtonowi, swojemu sekretarzowi i spowiednikowi: "nagle ukazała mi się Matka Boża w otoczeniu wielkiej niebiańskiej świty i trzymając w ręce habit Zakonu, powiedziała mi: "Weź, Najukochańszy Synu, ten szkaplerz twego Zakonu, jako wyróżniający znak i symbol przywilejów, który otrzymałam dla ciebie i dla wszystkich synów Karmelu. Jest to znak zbawienia, ratunek pośród niebezpieczeństw, przymierze pokoju i wszechwieczna ochrona. Kto w nim umrze, nie zazna ognia piekielnego".
„Proroctwa nie lekceważcie. Przepowiednie dla Polski” Pawła Kota i Adama Kowalika to fascynująca podróż po proroctwach, które Pan Bóg i Najświętsza Maryja Panna skierowali do nas za pośrednictwem polskich i zagranicznych wizjonerów.
Dlaczego we współczesnym świecie próbuje się pokazać wspólność celów ruchu syjonistycznego z chrześcijaństwem? Dlaczego „chrześcijański syjonizm” ma tak duży wpływ na decyzje polityczne o wymiarze globalnym, angażujące w politykę Izraela wiele państw świata, w tym Stany Zjednoczone? Czy „chrześcijański syjonizm”, mocny raczej w środowiskach ewangelickich, ma swoich zwolenników także w Polsce? Odpowiedzi na te pytania szukać można w nowym kwartalniku, który Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi przygotowało dla czytelników szukających rzetelnych informacji, które trudno znaleźć w innych mass mediach.
Przyjaciele „Przymierza z Maryją” to wspólnota istniejąca przy Stowarzyszeniu Ks. Piotra Skargi od ponad trzech lat. Gromadzi ona najbardziej oddanych Czytelników pisma, którzy w sposób szczególny postanowili pomagać w rozwoju naszego dwumiesięcznika. Ciebie też, Drogi Czytelniku, zapraszamy do tego grona – do rodziny Przyjaciół „Przymierza z Maryją”!
W pierwszy piątek miesiąca lipca, o godzinie 15.00 w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się comiesięczna wspólna Modlitwa Różańcowa w intencji Apostołów Fatimy i Przyjaciół „Przymierza z Maryją”.