Św. Szarbel i Jego cuda - ostatnia szansa w tym roku na udział w wyjątkowej prelekcji. Zapraszamy!
2024-12-05 00:00:00
Już tylko cztery miejsca pozostały na naszej tegorocznej trasie najpopularniejszej prelekcji hagiograficznej ostatnich lat. Święty Szarbel i jego niezwykłe wstawiennictwo, przejawiające się licznymi cudami, budzi coraz większe zainteresowanie katolików w Polsce. Kluby „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania temu poświęcone do Chodaczowa, Iwonicza Zdroju, Rymanowa Zdroju i Krowicy Samej koło Lubaczowa.
Opowieści o życiu świętego Szarbela, wzbogacone relacjami z pielgrzymek i podróży do libańskich miejsc związanych ze świętym, cieszą się w Polsce rozsnącą popularnością. Sam kult świętego, za przyczyną którego doszło do wielu uzdrowień, jeszcze do niedawna nie był w naszym kraju szeroko rozpowszechniony. Ten stan rzeczy zmieniają inicjatywy takie jak seria spotkań w ramach Klubów "Polonia Christiana", podczas których ukazujemy postać świętego maronity, wraz z kontekstami historycznymi i relacjami świadków, jak również udostępniamy przybyłym gościom do obejrzenia relikwie św. Szarbela. Pochodzą one bezpośrednio z Libanu - z ziemi, po której święty stąpał i czynił znaki.
Naszym prelegentem podczas tych spotkań jest Jacek Kotula - znany i ceniony badacz żywotów świętych z Bliskiego Wschodu, jak również społecznik i obrońca życia. Osobiście kilkukrotnie odwiedził Liban i miejsca związane ze św. Szarbelem. Dzięki jego staraniom podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” uczestnicy mogą oglądać prawdziwe relikwie świętego.
Drodzy Państwo, to już ostatnia szansa, by w tym roku poznać tę wyjątkową prelekcję i włączyć się do rosnącego grona propagatorów wstawiennictwa świętego Szarbela. Dlatego też Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi wraz ze Stowarzyszeniem „Polonia Christiana” zapraszają na spotkania naszych „Klubów” w następujących miejscowościach:
08.12.2024 (niedziela), po Mszach św. o godz. 8:00 i 10:30 - Kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Chodaczów 112 (koło Leżajska)
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!
19 marca bieżącego roku, w uroczystość św. Józefa, przedstawiciele Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi odwiedzili rzymską bazylikę poświęconą Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, znajdującą się na terenie dzielnicy Trionfale (San Giuseppe al Trionfale), by wziąć udział we Mszy Świętej w intencji wszystkich naszych Przyjaciół i Dobrodziejów - uczestników dwóch kampanii.
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.