USA: obrońcy tradycyjnej rodziny walczą o zmiany w konstytucji
2008-01-10 00:00:00
Jeszcze w tym roku, przy okazji wyborów prezydenckich, przynajmniej cztery amerykańskie stany będą głosować nad poprawkami do konstytucji, stanowiącymi, że małżeństwo to związek jednego mężczyzny z jedną kobietą – donosi LifeSiteNews.com.
Najprawdopodobniej stany: Floryda, Arizona, Kalifornia i Indiana będą głosować nad poprawkami do stanowych konstytucji, chroniącymi tradycyjne małżeństwo. W Arizonie, zwolennicy małżeństwa rozumianego jako związek jednego mężczyzny z jedną kobietą podejmą walkę już po raz drugi. W 2006 r. tylko 49 proc. wypowiedziało się za tradycyjnym małżeństwem. Tym razem propozycja nr 107 przewiduje nie tylko zakaz zawierania tzw. „małżeństw” osób tej samej płci, lecz także zakazuje prawnego uznania związków jednopłciowych oraz pozamałżeńskich związków heteroseksualnych.
Zdaniem Mony Passignano, analityka stanowego, zajmującego się analizowaniem akcji prowadzonych w obronie rodziny, dwa lata temu zwolennicy tradycyjnego małżeństwa ponieśli porażkę, bo język poprawki był zbyt skomplikowany. Twierdzi ona, że tym razem legislatura stanowa użyła znacznie prostszego języka, co powinno pomóc. – Badania opinii publicznej dotyczące głosowania nad treścią nowej, zmienionej poprawki przeprowadzone w Arizonie pokazują, że sprawy idą w dobrym kierunku – powiedziała Passignano.
Dotychczas 27 stanów zmieniło swoje konstytucje, by chronić tradycyjne małżeństwo. W tym kierunku zmierzają także Iowa i Pensylwania, które podjęły inicjatywy, aby jeszcze w tym roku przy okazji wyborów prezydenckich glosować nad zmianami.
Tom Shaheen, wiceprezes organizacji Pennsylvania Family Institue powiedział, że jego stan także potrzebuje takiej poprawki, ponieważ stany sąsiednie już uległy agendzie homoseksualnej.
– Współdziałamy z wieloma tradycyjnymi organizacjami i kościołami oraz pojedynczymi osobami w Pensylwanii, aby nakłonić naszych prawodawców, by ta kwestia stała się priorytetem – powiedział Shaheen.
Źródło: LifeSiteNews.com, AS.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.