Na jezuickim Uniwersytecie Detroit-Mercy, największej wyższej uczelni katolickiej w stanie Michigan, planowana jest premiera kontrowersyjnej sztuki "Monologi waginy". Monodram Eve Ensler wzbudził dotąd liczne słowa krytyki ze strony środowisk kościelnych – informuje KAI.
Członkowie Stowarzyszenia im. kard. Newman'a oraz wielu teologów uznało ten zbiór bezpruderyjnych opowieści o życiu seksualnym kobiet za niezgodny z nauczaniem Kościoła i po prostu wulgarny.
Tymczasem jeszcze w tym tygodniu reżyser i producent uniwersyteckiego przedstawienia Yolanda Fleisher ma rozpocząć nabór wśród studentów katolickiej uczelni w przyszłym tygodniu. Premiera spektaklu planowana jest na 21 lutego, a w zamierzeniu jego twórców sztuka ma zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet.
Kontrowersyjny monodram gościł już na deskach takich amerykańskich uczelni katolickich jak: Marquette University, Notre Dame University, Loyola University w Chicago I Loyola University w Nowym Orleanie.
Zdaniem o. James'a T. Keane'a, jezuity z Uniwersytetu Fordham, moralistyczna krytyka takiej literatury prowadziłaby w konsekwencji do odrzucenia także fragmentów Starego Testamentu dotyczących, poligamii, onanizmu lub bratobójstwa oraz na przykład niecenzuralnych dowcipów, z których słynął św. Tomasz Morus.
W 2005 roku przeciwko wystawieniu u "Monologów waginy" w Legnicy protestowali miejscowi radni LPR.
Źródło: KAI
Kiedyś jezuici bronili świętej wiary katolickiej. Dziś na jezuickiej uczelni demoralizuje się młodzież.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.