W. Brytania: projekt ustawy o hodowli ludzi na części zamienne
2007-12-11 00:00:00
W Wielkiej Brytanii trwa dyskusja nad projektem ustawy o "tworzeniu" dzieci w celu pozyskiwania organów zastępczych (Human Fertilisation and Embriology Bill). Autorem urągających ludzkiej godności i rozumowi rozwiązań jest resort zdrowia. Wczoraj przepisy zostały poddane pod dyskusję w komisji parlamentarnej. Jeżeli nie zostaną odrzucone przez Izbę Lordów, trafią na biurko królowej. Nic nie wskazuje na to, by miała je zawetować – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
Według projektu dozwolone będzie powołanie do życia metodą in vitro „zapasowego bliźniaka” dla dziecka na wypadek jego choroby. Proponowane rozwiązania otwierają furtkę do prowadzenia nieskrępowanych eksperymentów na ludzkim genomie i ludziach w prenatalnej fazie życia pod płaszczykiem troski o zdrowie – podkreśla dziennik.
W zamierzeniu jej twórców, ustawa, której integralną częścią jest dopuszczenie tworzenia tzw. hybryd, czyli łączenia embrionów ludzkich i zwierzęcych, ma uczynić z Wielkiej Brytanii „światowego lidera w badaniach medycznych”. Przewidziana w projekcie ustawy sprzedaż licencji zezwalającej na prowadzenie tego typu działalności przyniosłaby dodatkowe wpływy do budżetu państwa.
Nowa ustawa ma dotyczyć przede wszystkim dzieci w embrionalnej fazie życia, co do których zachodzi podejrzenie wad genetycznych w postaci fizycznych lub psychicznych dysfunkcji, chorób genetycznych i innych schorzeń. Przepisy dopuszczą w takiej sytuacji "stworzenie" bliźniaczego dziecka, które posłuży jako "magazyn części zamiennych" dla chorego brata lub siostry – informuje „Nasz Dziennik”. Ustawa nie wyklucza jednak możliwości stosowania tego procederu wobec całkowicie zdrowych dzieci.
Wprowadzenie proponowanej ustawy w życie wydaje się niestety jedynie kwestią czasu. Pytanie, w jakiej wersji zostanie ona przegłosowana. Należy podkreślić, że jej projekt jest sprzeczny z prawem Unii Europejskiej.
Od listopada trwają protesty środowisk katolickich oraz obrońców życia. Organizowane są akcje pisania listów, a także publiczne debaty. Dotychczas jednak nie widać ich rezultatów. Istnieje tylko szansa na wprowadzenie drobnych zmian do tekstu ustawy. Zablokowanie wejścia w życie ustawy wymagałoby niespotykanej dotąd na Wyspach mobilizacji społecznej – stwierdza „Nasz Dziennik.
W piątek 17 stycznia o godzinie 18:00 w Hotelu Golden Tulip na krakowskim Kazimierzu (ul. Krakowska 28) odbędzie się wyjątkowe spotkanie autorskie z biskupem Athanasiusem Schneiderem. Wydarzenie będzie poświęcone jego najnowszej książce pt. „Credo. Kompendium wiary katolickiej” – niezwykłemu katechizmowi, który w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy fundamenty wiary katolickiej.
Klub „Polonia Christiana” w Lublinie zaprasza na debatę pt. „Neomarksistowski eksperyment na narodzie. Wyzwania na 2025 rok”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2025 roku o godzinie 17:00. Gościem specjalnym klubowego spotkania będzie prof. Ryszard Zajączkowski, filozof związany z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim (KUL) i założyciel Stowarzyszenia Inicjatyw Naukowych.
W piątek 3 stycznia wieczorem, w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, odbędzie się inauguracja polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Na ten dzień swoje protesty zapowiedzieli rolnicy z całej Polski, sprzeciwiający się destrukcyjnej polityce UE w zakresie rolnictwa czy tzw. Zielonego Ładu. Wbrew oczekiwaniom rolników do Warszawy nie przybędzie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen, firmująca pogłębiający się w Europie chaos ekonomiczny i społeczny.
2025 rok będzie niewątpliwie rokiem, w którym lewackie środowiska będą chciały osiągnąć jeden z swoich ideologicznych celów – wprowadzenie (pod pretekstem zwiększania świadomości na temat zdrowia) edukacji seksualnej według własnej wizji. Czym takie eksperymenty kończą się widzimy, czytając wiadomości z krajów zachodniej Europy o demoralizujących zajęciach prowadzonych już nawet w przedszkolach i pierwszych klasach szkół podstawowych. W styczniu obrońcy normalności w polskich szkołach organizują protesty w obronie polskiej szkoły – w stolicach Małopolski i Pomorza Zachodniego.
Kontynuując inicjatywę SKCh im. Ks. Piotra Skargi i grupy Apostolatu Fatimy, spotykamy się w najbliższy piątek 3 stycznia 2025 r. na wspólnej modlitwie. Gorąco zachęcamy Państwa do dołączenia, co można uczynić osobiście (w Krakowie) lub zdalnie za pośrednictwem transmisji na żywo przez serwis YouTube.