Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

2019-05-29
Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.

 

Obchody rozpoczną się we wtorek 4 czerwca. O godzinie 18.30 wierni zgromadzą się na nabożeństwie oczekiwania. Pół godziny później będzie miało miejsce uroczyste powitanie św. Michała Archanioła i Msza Święta, a następnie Apel Jasnogórski wraz z wieczornym rozważaniem.

 

W czasie trzydniowych uroczystości wszyscy czciciele św. Michała Archanioła będą mogli uczestniczyć m.in. we Mszy św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk, modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem czy w spotkaniu z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano  pod tytułem „Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro".

Podczas wizyty figury w parafii Bożego Ciała, wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia pamiątek związanych z Wodzem Niebieskich Zastępów.

 

Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz inne dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów. Warto wspomnieć, że zakonnicy zajmują się między innymi prowadzeniem szkół, domów dziecka, budową sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi czy pracą misyjną.

 

Szczegółowy plan uroczystości prezentujemy poniżej:

 

Wtorek 4 czerwca 2019

18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Środa 5 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).

17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano - "Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro". Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.

19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Czwartek 6 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

Któż jak Bóg! Tak zawołał święty Michał Archanioł w odpowiedzi na szatańską pokusę buntu przeciw Stworzycielowi.To wołanie powinno nam towarzyszyć i dziś, kiedy olbrzymia fala zła zalewa cały świat...

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY E-BOOK QUIS UT DEUS!


 

PiotrSkarga.pl

25 sierpnia 2019 r. w godzinach 13-18 przy ul. Skośnej 4 w Krakowie odbędzie się wyjątkowy Piknik Misyjny. Wydarzenie organizowane przez Misjonarzy Kombonianów i Misyjny Ruch TUCUM to doskonała okazja, aby bliżej poznać działalność Zakonu w Afryce i Ameryce Łacińskiej.
W najbliższą sobotę 10 sierpnia o godz. 15.00 przed siedzibą Krakowskiej Kurii przy ulicy Franciszkańskiej 3 odbędzie się publiczna modlitwa w intencji księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Krakowski metropolita stał się celem ataków ze strony lewackich środowisk za to, że miał odwagę powiedzieć kilka słów prawdy o niebezpiecznej ideologii LGBT.
Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi rozpoczęło działalność w lipcu 1999 roku w Krakowie. Przez te 20 lat wspólnie z naszymi Korespondentami udało nam się zrobić naprawdę wiele. Przeprowadziliśmy już ponad 2 000 różnych akcji, pikiet, konferencji, protestów, które miały na celu obudzić uśpione sumienia Polaków i zaangażować ich w obronę wartości i zasad chrześcijańskich. Aby uczcić ten niezwykły jubileusz, na Mszy Świętej w Bazylice Bożego Ciała w Krakowie zgromadziły się setki Przyjaciół Stowarzyszenia.
Minęło już 20 lat od chwili, kiedy grupa młodych działaczy katolickich powołała do istnienia Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Stało się to 28 czerwca 1999 r. w Krakowie.
To już dwie dekady w służbie na rzecz obrony wartości chrześcijańskich w Polsce. Z tej okazji zapraszamy Państwa do specjalnie przygotowanego serwisu internetowego jubileusz.piotrskarga.pl, w którym przygotowaliśmy wiele interesujących materiałów na temat działalności Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.