Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

2019-05-29
Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.

 

Obchody rozpoczną się we wtorek 4 czerwca. O godzinie 18.30 wierni zgromadzą się na nabożeństwie oczekiwania. Pół godziny później będzie miało miejsce uroczyste powitanie św. Michała Archanioła i Msza Święta, a następnie Apel Jasnogórski wraz z wieczornym rozważaniem.

 

W czasie trzydniowych uroczystości wszyscy czciciele św. Michała Archanioła będą mogli uczestniczyć m.in. we Mszy św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk, modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem czy w spotkaniu z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano  pod tytułem „Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro".

Podczas wizyty figury w parafii Bożego Ciała, wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia pamiątek związanych z Wodzem Niebieskich Zastępów.

 

Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz inne dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów. Warto wspomnieć, że zakonnicy zajmują się między innymi prowadzeniem szkół, domów dziecka, budową sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi czy pracą misyjną.

 

Szczegółowy plan uroczystości prezentujemy poniżej:

 

Wtorek 4 czerwca 2019

18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Środa 5 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).

17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano - "Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro". Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.

19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Czwartek 6 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

Któż jak Bóg! Tak zawołał święty Michał Archanioł w odpowiedzi na szatańską pokusę buntu przeciw Stworzycielowi.To wołanie powinno nam towarzyszyć i dziś, kiedy olbrzymia fala zła zalewa cały świat...

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY E-BOOK QUIS UT DEUS!


 

PiotrSkarga.pl

To już 20 lat odkąd istnieje i prężnie działa Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Nasz jubileusz zaczynamy uroczystą Mszą Świętą w krakowskiej Bazylice Bożego Ciała w piątek 28 czerwca o godzinie 16:00.
„Brońmy rodziny” – to hasło tegorocznego Marszu dla Życia i Rodziny, który już 16 czerwca przejdzie ulicami Krakowa. Niech nasze uczestnictwo w tym ważnym wydarzeniu będzie odpowiedzią na liczne ataki ze strony środowisk LGBT. Nie ma naszej zgody na deprawację najmłodszych i próby niszczenia polskich rodzin.
W czasie, kiedy zło coraz mocniej nas atakuje, potrzebna jest gorliwa modlitwa. Dlatego też zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej w intencji odnowy moralnej Polski i Polaków w wielu polskich miastach. Poniżej prezentujemy daty i miejsca, gdzie w najbliższych tygodniach odbędą się publiczne Różańce.
Klub Polonia Christiana zaprasza na kolejne pasjonujące spotkania w polskich miastach. W tym miesiącu będziemy gościć wielu znakomitych prelegentów m.in.: ks. prof. Tadeusza Guza, dr Aldonę Ciborowską czy mec. Jerzego Kwaśniewskiego.
Ostatnie kilkadziesiąt lat nauczania niemieckich pasterzy dowodzi niestety smutnej prawdzie o tym, że za Odrą ginie katolicka wiara. Jak to możliwe? Czy Watykan akceptuje tak zwane "nowoczesne oblicze Kościoła"?