Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

2019-05-29 00:00:00
Weź udział w niezwykłych uroczystościach ku czci św. Michała Archanioła

Kult św. Michała Archanioła cieszy się w Polsce rosnącym zainteresowaniem. Peregrynująca figura Woda Niebieskich Zastępów ze wzgórza Gargano od 2013 roku nawiedziła już ponad 800 polskich parafii. Dzięki inicjatywie księży michalitów, w dniach 4-6 czerwca, św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie. Skorzystajmy z tej wyjątkowej okazji i zgromadźmy się na wspólnej modlitwie.

 

Obchody rozpoczną się we wtorek 4 czerwca. O godzinie 18.30 wierni zgromadzą się na nabożeństwie oczekiwania. Pół godziny później będzie miało miejsce uroczyste powitanie św. Michała Archanioła i Msza Święta, a następnie Apel Jasnogórski wraz z wieczornym rozważaniem.

 

W czasie trzydniowych uroczystości wszyscy czciciele św. Michała Archanioła będą mogli uczestniczyć m.in. we Mszy św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk, modlitwie o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem czy w spotkaniu z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano  pod tytułem „Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro".

Podczas wizyty figury w parafii Bożego Ciała, wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia pamiątek związanych z Wodzem Niebieskich Zastępów.

 

Ofiary złożone na tacę zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz inne dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów. Warto wspomnieć, że zakonnicy zajmują się między innymi prowadzeniem szkół, domów dziecka, budową sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi czy pracą misyjną.

 

Szczegółowy plan uroczystości prezentujemy poniżej:

 

Wtorek 4 czerwca 2019

18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.

19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Środa 5 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.

15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).

17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA - Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano - "Św. Michał Archanioł - recepta na lepsze jutro". Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.

19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.

21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.

 

Czwartek 6 czerwca 2019

8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.

12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.

15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).

18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.

19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.

 

Któż jak Bóg! Tak zawołał święty Michał Archanioł w odpowiedzi na szatańską pokusę buntu przeciw Stworzycielowi.To wołanie powinno nam towarzyszyć i dziś, kiedy olbrzymia fala zła zalewa cały świat...

 

ZAMÓW WYJĄTKOWY E-BOOK QUIS UT DEUS!


 

PiotrSkarga.pl

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, spokoju, zdrowia i radości życzą Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi Wielkanoc A.D. 2025
W sobotę 12 kwietnia wielotysięczny pochód przeszedł ulicami Krakowa pod Wawel by uczcić tysiąclecie Korony Polskiej. Marsz zorganizowany został przez powstały w Krakowie Społeczny Komitet im. Bolesława Chrobrego, w którego skład weszło także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Organizując milenijne obchody chcemy nie tylko przypomnieć o doniosłych chwilach w dziejach naszej Ojczyzny, ale także wskazać młodemu pokoleniu, jak ważne są idee jednoczące naród wokół Korony i poczucia wspólnoty całego społeczeństwa.
We wtorek 1 kwietnia na Uniwersytecie Wileńskim można było zobaczyć unikatowe eksponaty – jeden z dwóch zachowanych egzemplarzy „Katechizmu” Matynasa Mažvydasa oraz pelerynę i biret Piotra Skargi – pierwszego rektora uczelni, która w chwili założenia nosiła nazwę Akademia i Uniwersytet Wileński Towarzystwa Jezusowego. W tym roku wileński uniwersytet świętuje 446 rocznicę wydania aktu fundacyjnego przez króla Stefana Batorego.
Nazywany jest Szaleńcem Niepokalanej. Wiedział, że Maryja jest papierkiem lakmusowym, który mówi o prawdziwości naszego katolicyzmu. Był przekonany, że jeśli ktoś zawierzy Maryi, nigdy się nie zawiedzie. O heroiczności i niegasnącym zapale św. Maksymiliana Kolbego opowie redaktor naczelny „Przymierza z Maryją" już we wtorek 8 kwietnia 2025 roku podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana" we Wrocławiu.
Takie wydarzenie już się nie powtórzy! Przypadające w tym roku milenium koronacji Bolesława Chrobrego wymaga godnego upamiętnienia i refleksji nad obecnym stanem Rzeczypospolitej. Jeśli przywracać blask naszej Ojczyźnie, to właśnie przez przywołanie najpiękniejszych momentów z jej dziejów – chwil potęgi, niezależności i rozkwitu chrześcijaństwa. Wspólnie uczcijmy 1000-lecie Królestwa Polskiego uroczystą konferencją w Warszawie. Rejestracja już trwa – liczba miejsc ograniczona!