Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

2022-03-22 00:00:00
Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

Niebawem będziemy przeżywali Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, potwierdzające Jego obecność wśród nas. Obecność Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie to wielki dar i bogactwo, które dają nam siłę w trudnych chwilach i nadzieję na zbawienie. W dzisiejszym świecie, w którym próbuje się nie tylko zanegować obecność Jezusa wśród nas, ale prowokować profanacje Najświętszego Sakramentu i propagować bluźnierstwa, film „Bóg” przypomina nam wielką prawdę naszej wiary o realnej obecności i darze spotkania z Jezusem w konsekrowanej Hostii.

 

Ukojenie, jakie daje nam przyjście Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jest wielkim darem naszej wiary. Ludzie wierzący wiedzą bowiem, że Pan Jezus z miłości do nas jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Wiemy, że w Hostii trzymanej przez kapłana w czasie Mszy św. jest prawdziwy Bóg, a zarazem prawdziwy człowiek.

 

W świecie, gdzie dominuje przekaz laicki, zaprzeczający w ogóle istnieniu Pana Boga, przyjście Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie jest naszą nadzieją, odbudowuje nas moralnie i daje siłę na podążanie drogą wyznaczoną przez Zbawiciela – Króla całego stworzenia. Film „Bóg” przypomina tę niezmienioną od wieków prawdę – prawdę, której chcą zaprzeczać wojujący ateiści i o której często zapominają ludzie, deklarujący się jako wierzący. Twórcami filmu o wymownym tytule „Bóg”, są redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz Mateusz Ochman.

 

 

Od negacji prawdziwej obecności naszego Zbawiciela w Eucharystii jest już tylko krok do wychłodzenia żaru wiary, wyśmiewania praktyk religijnych, a potem do ataków na świętości i profanacji. Tych ostatnich przybywa z roku na rok, bo od przyzwolenia na ataki werbalne krótka droga prowadzi do agresji, przemocy i aktów profanacji miejsc kultu religijnego i samego Najświętszego Sakramentu. Jako katolicy powinniśmy mocno opowiadać się za prawdą i bronić tego, co święte.

 

Wzmocnieniem duchowym będzie z pewnością nowy film, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana powstał z przesłaniem ukazania bogactwa obecności Jezusa Chrystusa w naszym świecie. W szczególności tej wyjątkowej obecności w Eucharystii. Jak stwierdził jeden z reżyserów, Mateusz Ochman: „Chcemy, by nasz film rzucał na kolana przed Najświętszym Sakramentem”.

 

Film „Bóg” powstał dzięki darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy mają swój wkład w misję uświadamiania światu, jak wielki dar płynie na nas z Najświętszego Sakramentu. Znani czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi redaktorzy – twórcy filmu gwarantują wysoki poziom artystyczny produkcji i wartościowy przekaz, zgodny z katolickim punktem widzenia. Patronat medialny nad produkcją oraz samym wydarzeniem w Szczecinie sprawują magazyn „Polonia Christiana” i portal PCh24.pl.

 

W najbliższą sobotę (26 marca) organizujemy dla Państwa specjalny, premierowy pokaz w Szczecinie. Zachęcamy Państwa do przybycia na godzinę 19:00 do Auli Collegium Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Zapamiętajmy – będzie to premierowy pokaz publiczny filmu „Bóg”. Wstęp wolny!

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”
Liczna delegacja Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi wzięła udział w piętnastym Marszu Dla Życia i Rodziny w Rzeszowie. Pod hasłem "Polsko, walcz o swoje dzieci!" przemaszerowała w niedzielę 26 maja duża grupa obrońców życia. Nie zabrakło rodzin z dziećmi i wspaniałej atmosfery wspólnoty wartości.
Dlaczego o św. Rafce mówi się jako o „perle wśród libańskich świętych”? Czym zasłynęła i dlaczego do dzisiaj jej kult jest tak popularny i ważny? O tym dowiedzą się Państwo na spotkaniach Klubów „Polonia Christiana” w trzech miejscowościach Podkarpacia – 25 maja w Przeworsku, 2 czerwca w Łańcucie oraz 8 czerwca w Sarzynie. Na tych spotkaniach obecne będą relikwie św. Rafki.
Oto ten moment: dajmy zdecydowną i liczną odpowiedź wrogom życia i rodziny! Zapraszamy na wielką manifestację poparcia dla podstaw naszej cywilizacji. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie będzie wyjątkowy. Oczy świata zwracają się bowiem na Polskę, w której znów rozgrywa się bitwa o życie setek tysięcy dzieci. Wykorzystajmy to w dobrym celu!
Zamęt społeczny, manipulacje ludzkimi umysłami i przedkładanie obcych interesów ponad dobro Ojczyzny, połączone z eskalacją napięcia wewnątrz narodu, zawsze prowadzą do tragedii i upadków. W trudnych czasach trzeciej dekady XXI wieku odwołajmy się do św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. O tym wyjątkowym duchownym opowie Dorota Niedźwiecka na spotkaniu Klubu „Polonia Christiana” w Gorzowie Wielkopolskim...
Doceniony przez Kościół i wyniesiony na ołtarze św. Szarbel to przykład duchownego żyjącego w całkowitej zgodzie z Panem Bogiem, w pełni powierzającego Stwórcy swoją pracę i modlitwę. O życiu i cudach dokonywanych do dzisiaj przez św. Szarbela opowie w trzech miejscowościach Podkarpacia znany działacz katolicki Jacek Kotula. Spotkania organizowane w ramach Klubów „Polonia Christiana”, w obecności relikwii św. Szarbela, będą dobrą okazją do pogłębienia wiedzy o XIX-wiecznym duchownym, określanym jako „święty Bogiem upojony”.