Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

2022-03-22
Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

Niebawem będziemy przeżywali Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, potwierdzające Jego obecność wśród nas. Obecność Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie to wielki dar i bogactwo, które dają nam siłę w trudnych chwilach i nadzieję na zbawienie. W dzisiejszym świecie, w którym próbuje się nie tylko zanegować obecność Jezusa wśród nas, ale prowokować profanacje Najświętszego Sakramentu i propagować bluźnierstwa, film „Bóg” przypomina nam wielką prawdę naszej wiary o realnej obecności i darze spotkania z Jezusem w konsekrowanej Hostii.

 

Ukojenie, jakie daje nam przyjście Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jest wielkim darem naszej wiary. Ludzie wierzący wiedzą bowiem, że Pan Jezus z miłości do nas jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Wiemy, że w Hostii trzymanej przez kapłana w czasie Mszy św. jest prawdziwy Bóg, a zarazem prawdziwy człowiek.

 

W świecie, gdzie dominuje przekaz laicki, zaprzeczający w ogóle istnieniu Pana Boga, przyjście Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie jest naszą nadzieją, odbudowuje nas moralnie i daje siłę na podążanie drogą wyznaczoną przez Zbawiciela – Króla całego stworzenia. Film „Bóg” przypomina tę niezmienioną od wieków prawdę – prawdę, której chcą zaprzeczać wojujący ateiści i o której często zapominają ludzie, deklarujący się jako wierzący. Twórcami filmu o wymownym tytule „Bóg”, są redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz Mateusz Ochman.

 

 

Od negacji prawdziwej obecności naszego Zbawiciela w Eucharystii jest już tylko krok do wychłodzenia żaru wiary, wyśmiewania praktyk religijnych, a potem do ataków na świętości i profanacji. Tych ostatnich przybywa z roku na rok, bo od przyzwolenia na ataki werbalne krótka droga prowadzi do agresji, przemocy i aktów profanacji miejsc kultu religijnego i samego Najświętszego Sakramentu. Jako katolicy powinniśmy mocno opowiadać się za prawdą i bronić tego, co święte.

 

Wzmocnieniem duchowym będzie z pewnością nowy film, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana powstał z przesłaniem ukazania bogactwa obecności Jezusa Chrystusa w naszym świecie. W szczególności tej wyjątkowej obecności w Eucharystii. Jak stwierdził jeden z reżyserów, Mateusz Ochman: „Chcemy, by nasz film rzucał na kolana przed Najświętszym Sakramentem”.

 

Film „Bóg” powstał dzięki darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy mają swój wkład w misję uświadamiania światu, jak wielki dar płynie na nas z Najświętszego Sakramentu. Znani czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi redaktorzy – twórcy filmu gwarantują wysoki poziom artystyczny produkcji i wartościowy przekaz, zgodny z katolickim punktem widzenia. Patronat medialny nad produkcją oraz samym wydarzeniem w Szczecinie sprawują magazyn „Polonia Christiana” i portal PCh24.pl.

 

W najbliższą sobotę (26 marca) organizujemy dla Państwa specjalny, premierowy pokaz w Szczecinie. Zachęcamy Państwa do przybycia na godzinę 19:00 do Auli Collegium Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Zapamiętajmy – będzie to premierowy pokaz publiczny filmu „Bóg”. Wstęp wolny!

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”
Obrona dorobku cywilizacji chrześcijańskiej, angażowanie katolików w życie społeczne, pobudzanie religijności, dbanie o dobre imię Polski i ochrona interesu narodowego – to główne kierunki już niemal ćwierćwiecznej działalności naszego środowiska. 28 czerwca Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi, jego Darczyńcy i Przyjaciele obchodzą 23. rocznicę powołania stowarzyszenia.
Rada Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej przyjęła we wtorek 24 maja 2022 roku uchwałę w sprawie ustanowienia Krajowego Programu Działań na Rzecz Równego Traktowania na lata 2022-2030. W opinii Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi wdrożenie zapisów dokumentu, w którym pod pretekstem walki z różnego rodzaju formami dyskryminacji przywołuje się przepisy Unii Europejskiej w tym zakresie zagraża wprowadzeniem do polityk i programów krajowych szkodliwych praktyk forsowania niebezpiecznych przepisów, deregulujących obecny stan prawny w Polsce.
Targany kolejnymi kryzysami i krytyką stanowiska wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę, Kościół Powszechny realizuje nakreślony przez papieża program Synodu o synodalności. W cieniu wielkich wydarzeń rozgrywa się rywalizacja o model przebudowy Kościoła po obecnym Synodzie. Czy w Polsce czeka nas protestantyzacja na wzór niemiecki? O możliwych scenariuszach i obecnej sytuacji w Watykanie rozmawiać będą dwaj znakomici prelegenci...
Abp Fulton J. Sheen – myśliciel, uważny obserwator życia społecznego i religijnego, postać znacząca dzięki swojej wyrazistości poglądów i konsekwencji w ich głoszeniu. Osobę tego wyjątkowego duchownego przybliży nam Jan J. Franczak podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w sali konferencyjnej krakowskiej „Miodosytni” w czwartek 23 czerwca.
- Miłosierdzie Boga przypomniane przez św. Faustynę nie jest nowością Ewangelii. To centralna prawda dobrej Nowiny, która głosi, że Bóg jest miłością – pisał na portalu Archidiecezji Krakowskiej ks. Wojciech Węgrzyniak. Jak dzisiaj pojmujemy Boże Miłosierdzie? Dlaczego nie można zapominać o realności kary piekła za grzechy popełnione w doczesnym świecie i instrumentalnie traktować Miłosierdzia? Na te i inne pytania łatwiej będzie uzyskać odpowiedź po obejrzeniu filmu pt. „Miłosierdzie. O Łasce i potępieniu”, którego kinowa premiera odbędzie się 21 czerwca w Warszawie.