Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

2022-03-22 00:00:00
Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

Niebawem będziemy przeżywali Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, potwierdzające Jego obecność wśród nas. Obecność Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie to wielki dar i bogactwo, które dają nam siłę w trudnych chwilach i nadzieję na zbawienie. W dzisiejszym świecie, w którym próbuje się nie tylko zanegować obecność Jezusa wśród nas, ale prowokować profanacje Najświętszego Sakramentu i propagować bluźnierstwa, film „Bóg” przypomina nam wielką prawdę naszej wiary o realnej obecności i darze spotkania z Jezusem w konsekrowanej Hostii.

 

Ukojenie, jakie daje nam przyjście Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jest wielkim darem naszej wiary. Ludzie wierzący wiedzą bowiem, że Pan Jezus z miłości do nas jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Wiemy, że w Hostii trzymanej przez kapłana w czasie Mszy św. jest prawdziwy Bóg, a zarazem prawdziwy człowiek.

 

W świecie, gdzie dominuje przekaz laicki, zaprzeczający w ogóle istnieniu Pana Boga, przyjście Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie jest naszą nadzieją, odbudowuje nas moralnie i daje siłę na podążanie drogą wyznaczoną przez Zbawiciela – Króla całego stworzenia. Film „Bóg” przypomina tę niezmienioną od wieków prawdę – prawdę, której chcą zaprzeczać wojujący ateiści i o której często zapominają ludzie, deklarujący się jako wierzący. Twórcami filmu o wymownym tytule „Bóg”, są redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz Mateusz Ochman.

 

 

Od negacji prawdziwej obecności naszego Zbawiciela w Eucharystii jest już tylko krok do wychłodzenia żaru wiary, wyśmiewania praktyk religijnych, a potem do ataków na świętości i profanacji. Tych ostatnich przybywa z roku na rok, bo od przyzwolenia na ataki werbalne krótka droga prowadzi do agresji, przemocy i aktów profanacji miejsc kultu religijnego i samego Najświętszego Sakramentu. Jako katolicy powinniśmy mocno opowiadać się za prawdą i bronić tego, co święte.

 

Wzmocnieniem duchowym będzie z pewnością nowy film, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana powstał z przesłaniem ukazania bogactwa obecności Jezusa Chrystusa w naszym świecie. W szczególności tej wyjątkowej obecności w Eucharystii. Jak stwierdził jeden z reżyserów, Mateusz Ochman: „Chcemy, by nasz film rzucał na kolana przed Najświętszym Sakramentem”.

 

Film „Bóg” powstał dzięki darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy mają swój wkład w misję uświadamiania światu, jak wielki dar płynie na nas z Najświętszego Sakramentu. Znani czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi redaktorzy – twórcy filmu gwarantują wysoki poziom artystyczny produkcji i wartościowy przekaz, zgodny z katolickim punktem widzenia. Patronat medialny nad produkcją oraz samym wydarzeniem w Szczecinie sprawują magazyn „Polonia Christiana” i portal PCh24.pl.

 

W najbliższą sobotę (26 marca) organizujemy dla Państwa specjalny, premierowy pokaz w Szczecinie. Zachęcamy Państwa do przybycia na godzinę 19:00 do Auli Collegium Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Zapamiętajmy – będzie to premierowy pokaz publiczny filmu „Bóg”. Wstęp wolny!

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”
Klub „Polonia Christiana” w Warszawie zaprasza na nową prelekcję doskonale znanego czytelnikom PCh24.pl i widzom PCh24TV red. Pawła Chmielewskiego. Wydarzenia w Stolicy Apostolskiej i wokół niej przybierają coraz bardziej gwałtowny obrót. Nasz gość podzieli się nami wiedzą oraz sposobami interpretowania kierunku, w jakim zmierza Kościół Katolicki. Zapraszamy!
Uważny analityk sytuacji w Polsce, Europie i w świecie, autor wielu publikacji poszerzających horyzonty myślenia i spojrzenia na naszą rzeczywistość, prof. Jacek Bartyzel będzie gościem Klubu „Polonia Christiana” we Wrocławiu już 1 grudnia. Gdy dzisiaj, pod szyldem demokracji, wprowadza się rozwiązania dalekie od mechanizmów demokratycznych, warto wysłuchać prelekcji pod tytułem „Bożek demokracji”, podczas której poznamy zależności niewidoczne w przekazie mediów głównego nurtu.
Nikt tego nie zrobi za nas, więc idziemy! W obronie normalności i podstawowych praw mieszkańców organizujemy serię protestów w centrum Krakowa – już w najbliższą środę! Tego dnia właśnie radni mają decydować o losach obywatelskiego projektu uchwały likwidującego tzw. strefę czystego transportu w Krakowie. Poniżej zamieszczamy ważne informacje organizacyjne.
Nasza Ojczyzna, wymazana z mapy Europy w czasach zaborów, wyniszczona podczas dwóch wojen światowych i boleśnie doświadczona przez dwa totalitaryzmy – niemiecki hitleryzm i sowiecki komunizm – heroicznym wysiłkiem i ofiarnością całych pokoleń zdołała w XX wieku odzyskać niepodległość i suwerenność.
We wtorek 14 listopada w krakowskim Klubie „Polonia Christiana” spotkamy się z doktorem Bawerem Aondo-Akaa. Tematem spotkania, które Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi organizuje kilka dni po Narodowym Święcie Niepodległości, będzie „Nacjonalizm czy patriotyzm? Myśl polityczna Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego i Gilberta Keith Chestertona”.