Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

2022-03-22 00:00:00
Wielkopostna premiera filmu „Bóg”. Zapraszamy do Szczecina

Niebawem będziemy przeżywali Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, potwierdzające Jego obecność wśród nas. Obecność Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie to wielki dar i bogactwo, które dają nam siłę w trudnych chwilach i nadzieję na zbawienie. W dzisiejszym świecie, w którym próbuje się nie tylko zanegować obecność Jezusa wśród nas, ale prowokować profanacje Najświętszego Sakramentu i propagować bluźnierstwa, film „Bóg” przypomina nam wielką prawdę naszej wiary o realnej obecności i darze spotkania z Jezusem w konsekrowanej Hostii.

 

Ukojenie, jakie daje nam przyjście Jezusa w Najświętszym Sakramencie, jest wielkim darem naszej wiary. Ludzie wierzący wiedzą bowiem, że Pan Jezus z miłości do nas jest obecny w Najświętszym Sakramencie. Wiemy, że w Hostii trzymanej przez kapłana w czasie Mszy św. jest prawdziwy Bóg, a zarazem prawdziwy człowiek.

 

W świecie, gdzie dominuje przekaz laicki, zaprzeczający w ogóle istnieniu Pana Boga, przyjście Syna Bożego w Najświętszym Sakramencie jest naszą nadzieją, odbudowuje nas moralnie i daje siłę na podążanie drogą wyznaczoną przez Zbawiciela – Króla całego stworzenia. Film „Bóg” przypomina tę niezmienioną od wieków prawdę – prawdę, której chcą zaprzeczać wojujący ateiści i o której często zapominają ludzie, deklarujący się jako wierzący. Twórcami filmu o wymownym tytule „Bóg”, są redaktor naczelny PCh24.pl Krystian Kratiuk oraz Mateusz Ochman.

 

 

Od negacji prawdziwej obecności naszego Zbawiciela w Eucharystii jest już tylko krok do wychłodzenia żaru wiary, wyśmiewania praktyk religijnych, a potem do ataków na świętości i profanacji. Tych ostatnich przybywa z roku na rok, bo od przyzwolenia na ataki werbalne krótka droga prowadzi do agresji, przemocy i aktów profanacji miejsc kultu religijnego i samego Najświętszego Sakramentu. Jako katolicy powinniśmy mocno opowiadać się za prawdą i bronić tego, co święte.

 

Wzmocnieniem duchowym będzie z pewnością nowy film, wyprodukowany przez Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi. Film „Bóg” w reżyserii Krystiana Kratiuka i Mateusza Ochmana powstał z przesłaniem ukazania bogactwa obecności Jezusa Chrystusa w naszym świecie. W szczególności tej wyjątkowej obecności w Eucharystii. Jak stwierdził jeden z reżyserów, Mateusz Ochman: „Chcemy, by nasz film rzucał na kolana przed Najświętszym Sakramentem”.

 

Film „Bóg” powstał dzięki darczyńcom Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, którzy mają swój wkład w misję uświadamiania światu, jak wielki dar płynie na nas z Najświętszego Sakramentu. Znani czytelnikom i widzom mediów wydawanych przez Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi redaktorzy – twórcy filmu gwarantują wysoki poziom artystyczny produkcji i wartościowy przekaz, zgodny z katolickim punktem widzenia. Patronat medialny nad produkcją oraz samym wydarzeniem w Szczecinie sprawują magazyn „Polonia Christiana” i portal PCh24.pl.

 

W najbliższą sobotę (26 marca) organizujemy dla Państwa specjalny, premierowy pokaz w Szczecinie. Zachęcamy Państwa do przybycia na godzinę 19:00 do Auli Collegium Salezjanum przy ul. Św. Jana Bosko 1 w Szczecinie. Zapamiętajmy – będzie to premierowy pokaz publiczny filmu „Bóg”. Wstęp wolny!

 

Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi oraz Stowarzyszenie „Polonia Christiana”
Od kanonizacji libańskiego duchownego, świętego Szarbela, minęło już blisko pół wieku ale historie z Jego życia i dokonanych cudach budzą nadal wielkie zainteresowanie. O kanonizowanym 9 października 1977 roku Jusufie Antunemie Machlufemie, czyli świętym Szarbelu, będzie się można więcej dowiedzieć podczas spotkań Klubów „Polonia Christiana” w Szczecinie, Stargardzie i Choszcznie. Na spotkaniach pod tytułem „Święty Szarbel i Jego cuda” będą obecne z relikwie libańskiego świętego.
O tym nie usłyszą Państwo w mediach głównego nurtu! Zapraszamy na serię spotkań, podczas których odsłaniamy kulisy i mechanizmy planu wprowadzenia ideologicznej cenzury na masową skalę, który pod hasłami walki z tzw. misinformacją, dezinformacją i malinformacją już realizuje się na naszych oczach. Kreatorzy planu zaczynają od największych platform społecznościowych w internecie, ale możemy być pewni, że na tym nie skończą...
Tysiąc lat Korony Królestwa Polskiego to wielkie całoroczne święto narodowe, które powinno stać się inspiracją do refleksji nad tym, co zostało nam dzisiaj z tego przełomowego dla państwa polskiego aktu. O tym, jakie skutki w tamtym czasie niosła za sobą koronacja władców Polski oraz o tym, co powinniśmy robić dzisiaj, będzie można porozmawiać podczas spotkania Klubu „Polonia Christiana” w Krakowie z red. Piotrem Doerre. Temat spotkania klubowego brzmi „Tysiąclecie Królestwa Polskiego. Dziedzictwo i wyzwanie”.
„Mężczyzna. Co to znaczy?” to temat spotkania z red. Krystianem Kratiukiem, na jakie zapraszamy do Poznania na wtorek 25 marca 2025 roku. W dobie celowego zacierania znaczenia męstwa, odpowiedzialności i roli ojca w rodzinie dyskusja o tym, jak uchronić się przed demolowaniem porządku społecznego, opartego na tradycyjnych rolach kobiet i mężczyzn, jest niezwykle aktualna. Szczególnie wobec planów wdrażania szkodliwych programów edukacyjnych, pisanych pod dyktando lewicowych radykałów.
W marcu 1940 roku Biuro Polityczne Komitetu Centralnego Wszechzwiązkowej Komunistycznej Partii (bolszewików) zadecydowało o skazaniu na śmierć polskich jeńców więzionych w obozach w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie oraz przetrzymywanych przez NKWD na terenie wschodnich województw II RP. Eksterminacja ponad 20 tys. Polaków rozpoczęła się w kwietniu 1940 i trwała co najmniej do maja 1940 roku.