W Stanach Zjednoczonych obecnie jest ponad 22 mln byłych katolików. Żadne wyznanie religijne nie straciło tylu wiernych. Jeden na trzech Amerykanów wychowanych w wierze katolickiej, opuszcza Kościół. Gdyby nie imigracja, katolicyzm w Ameryce skurczyłby się dramatycznie.
Homoseksualne lobby w Wielkiej Brytanii ponownie stara się narzucić religiom własną wizję człowieka i płciowości. Jak zwykle posługuje się w tym prawem i prawodawcami – zauważa Radio Watykańskie. Chodzi o tzw. homoseksualne śluby w miejscach kultu. Brytyjski rząd zapowiedział, że umożliwi jedynie, by tak zwane związki cywilne mogły być zawierane w kościołach, synagogach czy meczetach. Prawnicy już ostrzegają, że w brytyjskim systemie „może” bardzo często oznacza „musi”.
Przetrzymywany od maja ubiegłego roku w afgańskim więzieniu chrześcijanin Musa Sayed może zostać stracony w ciągu najbliższych dni – podał portal „Christian Post”. 45-letniego ojca sześciorga dzieci, zatrzymanego za przyjęcie wiary chrześcijańskiej, przed powieszeniem może uratować jedynie ponowne przejście na islam – miał powiedzieć podczas procesu afgański sędzia.
Robert James Woolsey, były dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej w USA mówił podczas sesji Conservative Political Action Conference w Waszyngtonie, że „Ameryka musi przestać być tak bardzo poprawna politycznie i zdać sobie sprawę, że jest w stanie wojny z tymi, którzy szerzą islamskie prawo szariatu”.
W ostatnich dniach rozgorzała gorąca debata publiczna w związku z odrzuceniem przez Sejm RP - w trakcie uchwalania nowej ustawy o prawie prywatnym międzynarodowym - poprawki zgłoszonej przez posłów PiS, aby w przepisach dotyczących spraw małżeńskich (rozdział 11) wprowadzić zapis definiujący pojęcie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, a także zapis niezezwalający na stosowanie właściwego prawa obcego regulującego związki osób tej samej płci (tzw. mała klauzula porządku publicznego). Dlatego też należy rozważyć, czy tego rodzaju zaniechanie ustawodawcze jest dobre czy też złe; a w przypadku odpowiedzi o charakterze negatywnym trzeba zastanowić się nad jego ewentualnymi konsekwencjami.
Mniej niż czterech na dziesięciu Francuzów deklaruje się, jako wierzący. Aż 34 proc. katolików stwierdziło, że nie wierzy w Boga – donosi Radio Watykańskie. Rozgłośnia powołuje się na najnowszy sondaż religijności we Francji opublikowany przez dziennik „Le Parisien”.
Najnowsze badania opinii publicznej w Peru potwierdziły, że zdecydowana większość obywateli sprzeciwia się rewolucji obyczajowej. Peruwiańczycy nie chcą legalizacji narkotyków, aborcji, ani ustanowienia „małżeństw osób tej samej płci”.
Rząd Rwandy planuje w ciągu trzech lat wysterylizować 700 tys. mężczyzn. Przedsięwzięcie to zostanie sfinansowane przez amerykańskie organizacje. Minister zdrowia dr Richard Sezibera podkreślił, że sterylizacja będzie przeprowadzona u tych mężczyzn, którzy wyrażą na to zgodę. Rząd zamierza wszcząć ogólnokrajową kampanię, zachęcając do stosowania prezerwatyw i wazektomii.
„To się nie powiodło” – tak o polityce wielokulturowości wyraził się w ub. czwartek prezydent Francji Nicolas Sarkozy. W październiku 2010 roku w podobnym tonie wypowiedziała się kanclerz Niemiec. Angela Merkel stwierdziła, że muzułmanie powinni się integrować. Ponad tydzień temu premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown przyznał, że wielokulturowość przyniosła radykalizację młodych muzułmanów na Wyspach.
Portal AsiaNews, powołując się na anonimowego informatora podaje, że w obecnej sytuacji, z powodu braku wyraźnego lidera wśród protestujących, który mógłby prowadzić negocjacje z rządem tureckim, władzę przejmują fundamentaliści.