Instytut Chrystusa Króla Najwyższego Kapłana jest stowarzyszeniem życia apostolskiego na prawie papieskim, którego celem jest niesienie chwały Bogu i uświęcenie kapłanów w służbie Kościołowi i duszom. Charyzmatem instytutu jest działalność misyjna: szerzenie królestwa Pana naszego Jezusa Chrystusa we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. Nasze dzieło realizujemy pod patronatem Niepokalanego Poczęcia, któremu instytut został poświęcony – czytamy na portalu Instytutu: institute-christ-king.org.
W najbliższym czasie Rada Europy będzie debatowała nad przyjęciem nowej rezolucji, zmierzającej do ograniczenia prawa lekarzy do odmowy świadczenia pewnych usług medycznych, takich jak aborcja.
Według brytyjskiego dziennika „Daily Mail” baronessa Catherine Ashton, nowo mianowana szefowa dyplomacji UE, za młodu była działaczką lewackiej organizacji Kampania na rzecz Rozbrojenia Nuklearnego (CND) – informuje „Rzeczpospolita”. CND była oskarżana o współpracę ze Związkiem Sowieckim. Organizacja miała nie tylko utrzymywać kontakty z Moskwą – poprzez europejskich komunistów i agentów – ale miała być także przez nią opłacana.
Patrick Kennedy, kongresman Partii Demokratycznej z Rhode Island, poinformował, że ordynariusz diecezji Providence bp Thomas Tobin zakazał mu przystępowania do Komunii Św., z powodu stanowiska polityka w sprawie aborcji.
W ciągu minionych pięciu lat znacznie zwiększyła się liczba alumnów seminariów duchowych w Wietnamie. W siedmiu tamtejszych uczelniach przygotowuje się do kapłaństwa 1349 kleryków, o 427 więcej niż w 2004 r.
Biskupi austriaccy skrytykowali projekt ustawy legalizującej tzw. związki partnerskie osób tej samej płci, która pozwoli pederastom i lesbijkom rejestrować je w urzędach stanu cywilnego. Ustawa ta będzie miała „nieprzewidywalne skutki dla całego społeczeństwa” – stwierdził przewodniczący episkopatu, arcybiskup Christoph Schönborn w specjalnym oświadczeniu wydanym w ub. tygodniu.
Hakerzy wykradli i zamieścili w Internecie materiały sugerujące, że sami naukowcy nie wierzą w globalne ocieplenie – donosi dziennik „Rzeczpospolita”. Internetowi włamywacze ściągnęli z serwera Uniwersytetu Wschodniej Anglii 61 megabajtów danych, w tym wyniki badań i e-mailową korespondencję uczonych, następnie opublikowali w Internecie około tysiąca e-maili oraz 3 tysiące innych poufnych dokumentów.
W indyjskim stanie Karnataka na południu kraju w 2009 r. zniszczono 56 świątyń różnych wyznań chrześcijańskich. Sajan George, przewodniczący Globalnej Rady Indyjskich Chrześcijan oświadczył, że natężenie działań przeciwko wyznawcom Chrystusa wzrasta w zarówno w Karnataka jak i w innych stanach rządzonych przez nacjonalistyczną partię Bharatiya Janata i „odzwierciedla wzrost religijnej nietolerancji”.
Na dyskryminację katolików w Bośni i Hercegowinie zwrócił uwagę kard. Vinko Puljić. Arcybiskup Sarajewa udzielił wywiadu włoskiej agencji Zenit. Wskazał w nim na obawy związane z oddziaływaniem czynników zewnętrznych i próbami odbudowy przez Turcję imperium ottomańskiego.
Przewodniczący episkopatu Bośni i Hercegowiny stwierdził, że dwanaście lat po zakończeniu działań wojennych tamtejszy Kościół staje w obliczu wielu trudności. Przypomina, że na początku lat dziewięćdziesiątych diecezja Banja Luka liczyła 120 tys. katolików, a obecnie jest ich zaledwie ok. 35-40 tys.; w diecezji Sarajewo, gdzie było niegdyś 528 tys. katolików jest dziś ich jedynie połowa.