Trzy tysiące osób wzięło udział w Poznaniu w wielkim Marszu dla Życia, który w niedzielę wieczorem przeszedł z dziewięciu kościołów na Plac Adama Mickiewicza, by wyrazić poparcie dla obrony życia nienarodzonych.
Ponad 150 organizacji katolickich i protestanckich w USA podpisało wspólne oświadczenie wyrażające sprzeciw wobec propozycji ustaw dotyczących aborcji, małżeństw osób tej samej płci oraz ograniczania wolności religijnej, szczególnie wśród personelu medycznego.
Odejście od największej wspólnoty luterańskiej w USA zapowiedzieli niektórzy jej przedstawiciele nie akceptujący stanowiska Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego w Ameryce (ELCA), w sprawach homoseksualizmu.
11 grudnia 1925 roku Ojciec Święty Pius XI encykliką "Quas Primas" ustanowił święto Jezusa Chrystusa Króla. Tym samym papież przypomniał o miejscu należnym Panu Jezusowi w życiu poszczególnych ludzi, społeczeństw i państw, a także przestrzegł przed strasznymi skutkami dla narodów dopuszczających się detronizacji Chrystusa i nieliczenia się z Nim w prawach stanowionych. Dlaczego tak ważne i aktualne są słowa Piusa XI w naszych czasach, kiedy jak powiedział Ojciec Święty Jan Paweł II - Europa i świat próbuje żyć tak, jakby Bóg nie istniał i nie obowiązywały Jego prawa? Komu tak bardzo zależy na tym, aby Chrystus nie miał najważniejszego miejsca w życiu społecznym? Jak bardzo współczesny świat oddalił się od ideału Królestwa Chrystusowego?
O zerwanych relacjach między Kościołem a współczesną sztuką oraz o tym, jak powinny one wyglądać w przyszłości napisali do papieża artyści i teologowie. „Apel do Jego Świątobliwości Papieża Benedykta XVI” wystosowano przed spotkaniem papieża z przedstawicielami świata sztuki, które odbędzie się w Watykanie 21 listopada br. Sygnatariusze listu krytykują m.in. stan współczesnej architektury sakralnej oraz poziom muzyki rozbrzmiewającej dziś w kościołach.
Poznański Komitet Obrony Praw Ludzi Wierzących i Praktykujących zarzuca policji nielegalne zabranie kościelnych flag i religijnego transparentu, za pomocą których jego członkowie chcieli protestować w minioną sobotę przeciwko „Marszowi Równości” imprezy zorganizowanej przez środowiska homoseksualne.
Stu naukowców zaapelowało do polskich parlamentarzystów o wprowadzenie ustawowego zakazu stosowania procedury „in vitro” jako drastycznie niehumanitarnej oraz o szerokie upowszechnienie naprotechnologii i zapewnienie jej pełnej refundacji z NFZ.
Wspólnota Anglikańska nie zamierza dyskutować z Watykanem na temat kapłaństwa kobiet. Na dwa dni przed spotkaniem z Benedyktem XVI zapowiedział to jej honorowy zwierzchnik arcybiskup Canterbury Rowan Williams, który bierze w Rzymie udział w konferencji z okazji 100. rocznicy urodzin kardynała Johannesa Willebrandsa.