Ustawę legalizującą „małżeństwa” homoseksualne przyjęła w ubiegły piątek Izba Reprezentantów stanu Vermont. „Za” opowiedziało się 95 członków Izby, 52 było „przeciw”. Wcześniej, 25 marca br. ustawę zaaprobował Senat głosami 26 „za”, przy 4 „przeciw”. Obecnie w Kongresie trwają intensywne zabiegi o pozyskanie jak największego poparcia dla ustawy, którą obiecał zawetować gubernator Jim Douglas – donosi portal LifeSiteNews.com.
Kiedy przed dwoma laty Benedykt XVI przywrócił swobodę odprawiania mszy trydenckiej, wzbudził niemały popłoch - czytamy w "Rzeczpospolitej". Do dziś tradycyjna liturgia budzi nieufność, którą pogłębiła gwałtowna reakcja wywołana zdjęciem ekskomuniki z biskupów należących do Bractwa św. Piusa X. Zdumienie mogłoby być jednak mniejsze, a lęk nie tak straszny, gdyby wcześniej szersze zainteresowanie wywołała książka ówczesnego prefekta Kongregacji Nauki Wiary Josepha Ratzingera „Duch liturgii”, wydana po raz pierwszy w 2000 roku.
Naród kenijski potrzebuje raczej jedności i pokoju, niż kolejnego głosowania. Takie zdanie wyraziła Konferencja Episkopatu Kenii w odpowiedzi na apel niektórych liderów chrześcijańskich o rozpisanie nowych wyborów – informuje Radio Watykańskie, przypominając, że kraj ten wciąż nie może się otrząsnąć po krwawych wydarzeniach z grudnia 2007 r., jakie miały miejsce właśnie na skutek kontestacji wyborczych.
Arcybiskup Bogoty, kard. Pedro Rubiano Sáenz, wezwał Rewolucyjne Siły Zbrojne Kolumbii do powstrzymania się od przemocy – donosi Radio Watykańskie. Hierarcha poparł wcześniejszy apel prezydenta Alvaro Uribe, by FARC zaprzestał zbrojnych działań na okres czterech miesięcy, począwszy od Wielkiego Tygodnia.
„Podeszły wiek wielu czołowych hierarchów katolickich w USA i wynikająca z tego konieczność przyszłych sukcesji mogą być okazją dla Stolicy Apostolskiej do nadania Kościołowi amerykańskiemu nowego oblicza” – zauważa dziennik „Los Angeles Times”. Amerykańska gazeta przypomina, że czołowi biskupi USA zbliżają się do wieku, w którym zgodnie z prawem kanonicznym, będą musieli złożyć na ręce papieża prośbę o ustąpienie.
W Iraku zamordowano kolejnych pięciu chrześcijan. Do zabójstw doszło między 31 marca i 4 kwietnia w Kirkuku, Bagdadzie i Mosulu. Informację tę potwierdził chaldejski metropolita Kirkuku abp Louis Sako.
Już 12 niemieckich miast odrzuciło ateistyczną kampanię na autobusach. Zawiedzeni ateiści twierdzą, że są dyskryminowani.
Kościół katolicki w Nikaragui alarmuje, że sandiniści prezydenta Daniela Ortegi postanowili zamknąć kościelne przychodnie zdrowia w tym kraju.
Około dwustu osób przeszło w niedzielę w południe w milczeniu przez centrum Poznania w Marszu dla Życia, jaki po raz drugi zorganizowała w stolicy Wielkopolski młodzież akademicka w obronie życia dzieci nienarodzonych.
Złożone w ostatnim czasie w Senacie Stanów Zjednoczonych projekty ustaw regulujących kwestie cyberbezpieczeństwa, gdyby zostały przyjęte przez Kongres, przyznałyby administracji prezydenta Baracka Obamy niczym nieograniczony dostęp do internetowych danych obywateli. W razie konieczności mogłaby ona nawet zawiesić działanie internetu – donosi portal WorldNetDaily.com.
... 
579
580
581
582
583
584
585
586
587
...