Pytanie o przyczyny obecnego kryzysu gospodarczego postawili sobie i zaproszonym prelegentom organizatorzy sobotniej konferencji w Warszawie. Tym razem w centrum zainteresowania nie były jednak kwestie ekonomiczne, lecz etyczno-moralne.
W Londynie powstanie pomnik upamiętniający zburzenie sanktuariów maryjnych w dobie reformacji. Jak podał „The Catholic Herald”, początkowo miał on stanąć nad Tamizą w miejscu, gdzie w 1538 r. na polecenie Henryka VIII spalono figury Matki Bożej z 64 angielskich sanktuariów. Pomimo wstępnych ustaleń władze miejskie wycofały jednak zgodę na budowę pomnika i ostatecznie stanie on przed odrodzonym sanktuarium maryjnym w dzielnicy Willesden – donosi Radio Watykańskie.
Ilse Junckerman zostania pierwszą we wschodnich Niemczech, a czwartą w całych Niemczech kobietą, powołaną na urząd „biskupi” przez luteran. Ta 51-letnia obecnie pastorka została wybrana 21 marca głową wspólnoty, obejmującej kraje związkowe Saksonii-Anhaltu i Turyngii.
Rośnie spór wokół wystąpienia prezydenta na znanym katolickim uniwersytecie Notre Dame w amerykańskim stanie Indiana. Barack Obama ma uczestniczyć tam 17 maja w uroczystości rozdania dyplomów, a przy okazji odebrać doktorat „honoris causa” w dziedzinie prawa przyznany mu przez władze uczelni. Inicjatywę uniwersytetu potępiło już 4 amerykańskich hierarchów.
Kontrowersje spowodowane zaproszeniem prezydenta Baracka Obamy na katolicki uniwersytet Notre Dame stały się dla agencji Zenit pretekstem do poszukiwania w oparciu o pracę profesor Anne Hendwershott „Status Envy: The Politics of Catholic Higher Education” odpowiedzi na pytanie: co się dzieje z katolickimi uczelniami w USA.
Sześć partii wzywa rząd federalny w Belgii do złożenia oficjalnego protestu w Watykanie w związku z głośną wypowiedzią papieża Benedykta XVI na temat prezerwatyw – donosi portal epxpatica.com.
Z ostrym i bezprzykładnym atakiem na Benedykta XVI wystąpił przewodniczący Związku Kościołów Protestanckich Alzacji i Lotaryngii François Collange. W strasburskiej gazecie „Dernières Nouvelles d’Alsace” z 29 marca zamieścił on list otwarty krytykujący papieża za jego postawę wobec Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X oraz w sprawach seksu i prezerwatyw.
Czerwony marsz w obronie życia i przeciwko rządowej ustawie o aborcji przeszedł ulicami Madrytu. Ocenia się, że wzięło w nim udział ponad sto tysięcy osób. Podobne manifestacje odbyły się także w ponad 80 innych miastach Hiszpanii.
Być może niektórzy z was obejrzeli główną wiadomość dnia o katastrofie prywatnego samolotu, który rozbił się na cmentarzu w Montanie, w wyniku której zginęło 7 dzieci i 7 dorosłych osób. Jednak newsy nie informowały o tym, że katolicki cmentarz św. Krzyża należy do Stowarzyszenia Resurrection Cemetery Association w Butte. Znajduje się na nim pomnik, który zachęca lokalnych mieszkańców do odmawiania różańca przy symbolicznym „Grobie Nienarodzonego Dziecka”. Pomnik ten położony w bliskiej odległości od kościoła, na zachód od niego został wzniesiony dla upamiętnienia wszystkich dzieci uśmierconych w wyniku aborcji – pisze na swojej stronie internetowej Gingi Edmonds. 23-letnia amerykańska działaczka pro life zauważa, że w katastrofie zginęli członkowie rodziny Irvinga „Buda” Feldkampa, właściciela największej w kraju sieci ośrodków aborcyjnych...
Członek rodziny królewskiej w Wielkiej Brytanii może poślubić muzułmanina lub ateistę, ale w żadnym wypadku katolika. To dyskryminacyjne prawo obowiązuje na wyspach od 308 lat. Obecny gabinet chce to zmienić.