Sekretarz generalny rządzącej we Francji Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP) Patrick Devedjian oświadczył, że państwo nie może brać pod uwagę argumentacji religijnej w debacie nt. pracy w niedzielę. Zdaniem prawicowego polityka, gdy spojrzeć na ten problem od strony religijnej, „chrześcijanie nie pracują w niedzielę, żydzi w sobotę, a muzułmanie w piątek”.
– Jeśli zakażą mi wykonywania zawodu, stanie się tak wyłącznie dlatego, że jestem katolikiem. Przyjmę to jako wyraz woli Boga – mówi sędzia z Murcii ścigany za „złośliwe” przeciąganie procedury adopcji córeczki lesbijki przez jej partnerkę. Fernando Ferrín Calamita nie pierwszy raz ma problemy z prawem z powodu wątpliwości natury moralnej – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”, przypominając, iż sędzia nigdy nie krył obaw, że adopcja dzieci przez pary homoseksualne czyni z nich króliki doświadczalne.
W Hiszpanii zanotowano w 2007 r. 10-procentowy wzrost liczby dokonanych aborcji – wynika z raportu ministerstwa zdrowia. Tym samym potwierdziły się najgorsze przewidywania Instytutu Polityki Rodzinnej.
Chrześcijanie nadal giną w indyjskim stanie Orisa. 52-letnia Birmala Nayak została pocięta na trzy kawałki, a jej szczątki porzucono w lesie. Z kolei 45-letnia Lalita Digal „zaginęła” po tym, jak została zabrana ze swego domu na oczach świadków. Obie wróciły z obozów dla uchodźców do swych wiosek, z których wcześniej uciekły przed hinduistycznymi fundamentalistami, aby zebrać ryż z pól.
Już Platon pisał, że szkoła demokratyczna musi upaść, gdyż nauczyciele będą się w niej chcieli przypodobać uczniom, a nie odwrotnie. Tymczasem już dziś można śmiało stwierdzić, że szkoła polska jest o krok od upadku. Jej przymusowość, masowość i absurdalna bezstresowość prowadzi do rozkładu. Dzieci wychowywane w kulcie swoich praw, to dzieci wpędzane w pychę. Zamiast wskazania na szacunek dla świata dorosłych, wprowadza się je w przekonanie, że są doskonałe, że mogą żądać w nieskończoność, że im się po prostu wszystko należy.
Stolica Apostolska nie podpisała ONZ-owskiej Konwencji Praw Osób Niepełnosprawnych, broniącej w założeniach ludzi z upośledzeniem fizycznym bądź umysłowym, ponieważ zezwala ona w przypadku płodu zagrożonego kalectwem na aborcję.
Nie wiemy dokładnie ani kiedy, ani w jakich okolicznościach św. Barbara poniosła śmierć. Przypuszcza się, że zapewne ok. roku 305, kiedy nasilenie prześladowań za panowania cesarza Maksymiana Galeriusza (305-311) było najkrwawsze.
Według legendy była piękną córką bogatego poganina Dioskura z Heliopolis w Bitynii (północna część Azji Mniejszej). Ojciec wysłał ją na naukę do Nikomedii. Tam zetknęła się z chrześcijaństwem. Prowadziła korespondencję z wielkim filozofem i pisarzem Orygenesem z Aleksandrii. Pod jego wpływem przyjęła chrzest i złożyła ślub czystości.
Arcybiskup Hector Aguer z diecezji La Plata w Argentynie w swoim programie telewizyjnym krytycznie wypowiedział się na temat najnowszej książki „Nocne rozmowy w Jerozolimie” autorstwa kardynała Carlo Maria Martiniego. Jego zdaniem książka „poddaje w wątpliwość prawdy oraz praktyki” niezmiennie nauczane przez Kościół – informuje Catholic News Agency.
Amerykański biskup Paul Loverde, ordynariusz diecezji Arlington w północnej Wirginii, podkreśla, że katolickie kliniki nie będą zabijać dzieci poczętych, nawet jeżeli ustawa o tzw. wolnym wyborze wejdzie w życie. Wprowadzenie tego prawa – m.in. legalizującego we wszystkich stanach aborcję – prezydent elekt Barack Obama uznaje za swoje priorytetowe zadanie – czytamy w „Naszym Dzienniku”.
– Temat kadencyjności proboszczów powróci na obradach biskupich najwcześniej w marcu przyszłego roku – powiedział w rozmowie z KAI abp Stanisław Gądecki, który na ostatnim zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski referował argumenty za i przeciwko kadencyjności tego urzędu. Hierarcha zastrzega jednak, że trudno teraz przesądzać jakie będą decyzje biskupów, być może nie dojdzie nawet do powstania projektu dekretu w tej sprawie.