Fiolet adwentowych szat, zapach kadzidła i wznosząca się wraz z nim modlitwa, piękny śpiew chorału (schola lubelska i zamojska), stały się udziałem tych, którzy w niedzielę 30 listopada zgromadzili się w Zamościu w kościele rektoralnym pod wezwaniem św. Katarzyny na Mszy Wszechczasów. Uroczystą Mszę Świętą pontyfikalną od tronu sprawował J.E. ks. bp Wacław Depo. To pierwszy od lat przypadek, by biskup ordynariusz odprawił Mszę w tradycyjnym rycie rzymskim – informuje portal Sanctus.pl.
W wyniku starć między muzułmanami i chrześcijanami, do jakich doszło 28 i 29 listopada w Jos w środkowej Nigerii, zginęło ponad 200 osób – poinformował rzecznik sztabu generalnego nigeryjskiej armii Sani Usman.
Rząd Republiki Czeskiej jednogłośnie przyjął projekt ustawy o służbie zdrowia, która przewiduje m.in. poszerzenie dostępności aborcji w tym kraju dla cudzoziemek z krajów Unii Europejskiej. Ustawa została skierowana do Sejmu, gdzie najprawdopodobniej w najbliższym czasie zostanie przyjęta. To oznaczać będzie, że aborcja w tym kraju stanie się dostępna dla wszystkich członków Unii Europejskiej właściwie bez ograniczeń.
Magdi Cristiano Allam, włoski dziennikarz egipskiego pochodzenia, który w czasie tegorocznej wigilii paschalnej w bazylice św. Piotra przyjął chrzest z rąk Benedykta XVI, porzucił pracę w „Corriere della Sera” i założył partię polityczną. Mówi o tym on sam w wywiadzie dla największego włoskiego dziennika, którego zastępcą naczelnego był do niedawna.
Czyściła ubikacje w krakowskim szpitalu, choć była wykształconą pielęgniarką. I nie wyglądała przy tym na nieszczęśliwą. Ani złośliwe szefowe, ani koleżanki, ani nawet rodzone siostry nie miały pojęcia, że Rozalia jest mistyczką, której wizje rzucą na kolana tysiące ludzi. Gdyby nie to, że spowiednik kazał jej spisywać wizje, nic byśmy o nich dzisiaj nie wiedzieli. Rozalia Celak nie miała bowiem najmniejszej ochoty tymi objawieniami się przechwalać. Tylko spowiednikom uparcie powtarzała, że Jezus chce, by Polacy zmienili swoje życie na wzór Serca Jezusowego i uznali Go za swojego króla - pisze Przemysław Kucharczak w „Gościu Niedzielnym”.
Komisja Pontyfikalna Ecclesia Dei poinformowała na swojej stronie internetowej o przywileju, nadanym w dniu 21 listopada br. przez Ojca Świętego Benedykta XVI, dla klasztoru trapistów w Mariawald (Diecezja Akwizgran) na pełny powrót do liturgii i obserwancji obecnej w tym zakonie aż do zmian związanych z Soborem Watykańskim II. Stosowny wniosek przedłożył Stolicy Apostolskiej opat tego klasztoru o. Josef Vollberg – podaje nowyruchliturgiczny.blogspot.com.
Sąd apelacyjny w Teksasie podtrzymał wcześniejsze orzeczenie w sprawie zabójstwa matki i jej nienarodzonego dziecka, stwierdzając, że nienarodzone dziecko jest osobą od poczęcia.
- Osoby, które chirurgicznie zmieniły płeć nie mogą zawrzeć sakramentu małżeństwa  – stwierdził dziekan wydziału prawa kanonicznego na Uniwersytecie Urbaniańskim w Rzymie, ks. Luigi Sabbarese. Jeden z najwybitniejszych włoskich kanonistów odniósł się do przypadku pobłogosławienia w minioną niedzielą we Florencji pary, w której mężczyzna operacyjnie zmienił płeć i w świetle prawa państwowego uznawany jest za kobietę.
Jak powstała, pari passu, wraz z pojawieniem się progresywizmu, walcząca grupa tych, którzy, po latach, dali początek TFP [Stowarzyszeniu Obrony Tradycji, Rodziny i Własności]? Kto wchodził w skład tej grupy, jaka była sytuacja jej członków w katolickim świecie, jakie nadzieje, pierwsze walki? Aby odpowiedzieć na te pytania, choćby ogólnikowo, trzeba odwołać się do warunków życia Kościoła [w Brazylii] w okresie od roku 1937 do roku 1943. W tamtym czasie istniała wielka i świetlana rzeczywistość nazywana „ruchem katolickim”.
Madrycki szpital im. Karola III wywołał ostatnio kontrowersje rozprowadzając broszurę informacyjną nt. seksualności, zalecając „czystość przedmałżeńską” oraz wspominając, że aborcja jest „przerwaniem ludzkiego życia” a sodomia „zaburzeniem zachowania”, które przyczynia się do szerzenia chorób i powoduje depresję.
... 
636
637
638
639
640
641
642
643
644
...