Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w dzisiejszym świecie panuje atmosfera wroga dziecku. Dla wielu dorosłych ludzi dzieci są intruzami, których trzeba się obawiać, bo mogą radykalnie zmienić życie. Tworzy się atmosferę, która z jednej strony ma zniechęcić młode, ambitne kobiety do zajścia w ciążę i do urodzenia dzieci, a z drugiej – kiedy się już pojawią na tym świecie, czyni się wszystko, aby je „zepsuć”.
Pełny tekst w najnowszym Przymierzu z Maryją, nr 39, marzec-kwiecień 2008 r.
Rząd fiński, naśladując politykę innych państw skandynawskich i grożąc wycofaniem pomocy finansowej, naciska na Nikaraguę by ta zalegalizowała aborcję. Co roku Finlandia wspomaga rząd Nikaragui kwotą 16 milionów dolarów – donosi LifeSiteNews.com.
W Indiach jest za mało powołań do żeńskich zakonów katolickich. Zdaniem przedstawicieli Kościoła nie sprzyja temu postępująca laicyzacja życia, która powoduje, że dziewczyny coraz częściej wybierają drogę świeckiej kariery zawodowej – donosi dziennik "Times of India".
Państwo David i Heather Bowen ponad rok starali się o uzyskanie statusu rodziny zastępczej. Jednak mimo rekomendacji ze strony pracowników odmówiono im prawa do adopcji dziecka. W uzasadnieniu decyzji odmownej urzędnicy wydziału spraw społecznych w brytyjskim hrabstwie Somerset powoływali się na fakt stosowania przez nich kary cielesnej (klapsa) wobec własnej córki.
Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zlecił przejęcie przez państwo największego producenta stali w tym kraju, firmy Sidor. Zapowiedź nacjonalizacji Sidora padła kilka dni po tym, gdy Chavez zapowiedział nacjonalizację przemysłu cementowego, który jest kontrolowany w całości przez firmy zagraniczne – informuje „Rzeczpospolita”.
Włochy przeżywają kryzys gospodarczy. Dotknął on niemal wszystkich, ale podwyżki cen najbardziej biją w emerytów. Z powodu niskich świadczeń wielu starszych wiekiem Włochów kradnie, by zaspokoić głód – informuje „Rzeczpospolita”. Po raz pierwszy od wielu lat Włosi mają mniej oszczędności niż w roku poprzednim.
Stowarzyszenie Ratujmy Austrię zebrało ponad 100 tysięcy podpisów pod petycją z żądaniem referendum w sprawie traktatu lizbońskiego. Petycja trafiła już do rąk przewodniczącej parlamentu Barbary Prammer. – informuje „Rzeczpospolita”. Wczoraj, trzy tysiące przeciwników traktatu zebrało się w centrum Wiednia.
Duszpasterze muszą być z młodymi, w ich świecie, by pracować nad pogłębianiem wiary i osobistego spotkania z Chrystusem – to zdaniem bp. Wojciecha Polaka, przewodniczącego Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań, najlepsza odpowiedź na otaczającą młodych ludzi „antypowołaniową” kulturę. Zdaniem biskupa, to właśnie ta kultura może być główną przyczyną zaobserwowanego w ciągu ostatniego roku 10-procentowego spadku powołań.
Kościół katolicki w Republice Dominikany ogłosił „czerwony alarm” w związku z nową próbą zalegalizowania aborcji, która najprawdopodobniej zostanie podjęta tuż po wyborach prezydenckich przewidzianych na 14. maja tego roku – poinformował ojciec Luis Rosario, koordynator młodzieżowej organizacji Pastoral Juvenil.
Brytyjska organizacja chrześcijańska pozwała do sądu internetowego giganta, firmę Google, w związku z odmową umieszczenia w należącej do niej wyszukiwarce reklamy potępiającej aborcję. Instytut Chrześcijański broni rodziny i prawa do życia, prowadzi także działalność edukacyjną.
Do organizacji, której Google odmówiły umieszczenia odpowiedniej reklamy należy także Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi. W listopadzie ubiegłego roku firma Google odmówiła zamieszczenia na stronach swojej wyszukiwarki internetowej reklamy Stowarzyszenia zachęcającej do protestu przeciwko przyjęciu w Polsce Karty Praw Podstawowych.