Przy okazji skandalu jaki wybuchł w związku krwawym stłumieniem demonstracji w Tybecie, Michael Whitcraft przypomina na stronach amerykańskiego Stowarzyszenia TFP budzącą moralny sprzeciw sprawę uprzywilejowanego traktowania Chin przez Zachód.
Margaret Thatcher zwyciężyła w plebiscycie „Daily Telegraph”. 27 procent Brytyjczyków chciałoby, by była premierem – informuje „Rzeczpospolita”.
– Klasa polityczna to zorganizowana niemoralność, społeczna ohyda – stwierdził arcybiskup Carlo Liberati delegat papieski ds. sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Słowa arcybiskupa o włoskich politykach przytoczyły włoskie media. Jego zdaniem politycy są w stanie obiecać wszystko, byleby tylko zdobyć głosy wyborców – informuje serwis internetowy dziennika „Rzeczpospolita”.
Do przywrócenia ludziom w podeszłym wieku należnego im miejsca tak w Kościele, jak w społeczeństwie, wezwał Benedykt XVI podczas spotkania z uczestnikami XVIII Zgromadzenia Plenarnego Papieskiej Rady ds. Rodziny, którego przedmiotem była sytuacja dziadków i babć. Papież przypomniał, że podsunął ten temat na Światowym Spotkaniu Rodzin w Walencji, gdzie powiedział, że nie wolno dziadków wykluczać z rodziny. „Są oni skarbem, którego nie możemy pozbawiać młodych pokoleń, szczególnie gdy dają świadectwo wierze” – stwierdził Ojciec Święty.
Sąd Najwyższy Chile nie zezwolił na rozpowszechnianie wśród nieletnich i kobiet objętych programem rządowym, pigułek poronnych, m.in. tzw. dzień po – donosi portal LifeSiteNews.com. Oficjalne ogłoszenie postanowienia sądu odbędzie się 22 kwietnia. Jednak już wiadomo, że za odrzuceniem programu rządowego opowiedziało się pięciu sędziów, a „przeciw” czterech.
Mimo wielkiego przeżycia, jakim dla społeczeństwa niemieckiego był Światowy Dzień Młodzieży w Kolonii i mimo euforii związanej z wyborem papieża-Niemca, większość młodzieży tego kraju zachowuje znaczny dystans do Kościoła katolickiego. Jednocześnie we wszystkich środowiskach młodzieżowych daje się zauważyć wielkie pragnienie duchowości i poszukiwanie sensu życia, ale Kościół i jego silne zasady wiary nie odgrywają tu większej roli.
Za sprzeczną z duchem konstytucji uznał przewodniczący episkopatu Peru zaaprobowaną przez parlament ustawę o tak zwanych ekspresowych rozwodach. Abp Miguel Cabrejos Vidarte wydał w tej sprawie specjalny komunikat, w którym przypomniał, że peruwiańska ustawa zasadnicza zobowiązuje rządzących do umacniania instytucji rodziny, której podstawą jest małżeństwo. Dotyczy to także małżeństw cywilnych. – informuje Radio Watykańskie.
POPiS-owa ratyfikacja Traktatu Lizbońskiego przez Sejm i Senat ujawniła po raz kolejny, że obie te partie stanowią awers i rewers tej samej fałszywej monety, jaką jest relatywistyczna demokracja. Jeżeli uznajemy, że Dekalog i zasady moralne płynące z Ewangelii stanowią wielowiekowy fundament życia społecznego Polaków i innych narodów europejskich, to okazuje się, że żadna z obecnych opcji politycznych do tego fundamentu się nie odwołuje.
Katoliccy biskupi Szwajcarii pragną na nowo spopularyzować indywidualną spowiedź. Jej znaczenie Konferencja Biskupów Szwajcarii podkreśliła w specjalnym liście duszpasterskim, opublikowanym pod koniec 2007 r. Biskupi zaapelowali w nim do księży, aby bardziej intensywnie podkreślali znaczenie sakramentu pokuty i zwracali uwagę na możliwość indywidualnej spowiedzi.
Podczas kampanii przed zaplanowanymi na 13 – 14 kwietnia wyborami najgwałtowniej atakowanym kandydatem jest znany we Włoszech dziennikarz Giuliano Ferrara, który startuje pod hasłem "Aborcja? Nie, dziękuję" – czytamy w „Rzeczpospolitej”.
... 
735
736
737
738
739
740
741
742
743
...