Ustawowo nakazana chwila ciszy, rozpoczynająca codziennie lekcje w teksańskich szkołach, nie jest propagowaniem religii, lecz zachętą do głębszego namysłu - orzekł sąd federalny, który w ten sposób podtrzymał obowiązujące od 5 lat stanowe przepisy. Legalność tego prawa, nakazującego uczniom także przysięgać na flagi amerykańską i stanową, chciała podważyć para rodziców, których dzieci uczęszczają do jednej ze szkół w północnym Teksasie.
Organizacja Children of God for Life donosi, że przełom w badaniach naukowych nad pozyskiwaniem komórek macierzystych od osób dorosłych, o którym tak głośno było w mediach, nie jest etycznym rozwiązaniem – informuje LifeSiteNews.com. Komórki użyte przez naukowców pochodziły bowiem od zabitych ludzkich embrionów.
Kilkuset francuskim kościołom grozi rozbiórka - alarmuje dziennik "La Croix". Gazeta powołuje się na raport Senatu z 2007 r., który wskazuje, że 5 proc. wszystkich zabytków historycznych grozi całkowite zniszczenie, następne 15 proc. jest zagrożone częściowo. Większość kościołów we Francji jest własnością państwową. Ustawa o rozdziale państwa i Kościoła z grudnia 1905 r. przyznała gminom własność 60 tys. kościołów parafialnych istniejących w tamtym czasie we Francji, natomiast władze państwowe przejęły na własność katedry. Z kolei 3 tys. kościołów zbudowanych po 1905 r. jest własnością poszczególnych diecezji.
Serii zamachów na kościoły i klasztory chrześcijańskie dokonano Bagdadzie i Mosulu. Zdaniem chaldejskiego arcybiskupa Mosulu Louisa Sako "prawdopodobnie stanowią one część skoordynowanego planu".
Pierwszy od upadku zbrodniczego reżimu Czerwonych Khmerów kościół katolicki został poświęcony w stolicy Kambodży - Phnom Penh. Świątynię pw. Dzieciątka Jezus w dzielnicy Boeung Tum Pun konsekrował 6 stycznia kard. Renato Martino z Watykanu, dawny nuncjusz apostolski w Kambodży.
Lord Carey, poprzedni, anglikański „arcybiskup” Canterbury popiera nową inicjatywę rządową, zmierzająca do zniesienia prawa dotyczącego obrazy uczuć religijnych – donosi „Daily Telegraph”. George Carey uważa, że obowiązujące prawo, chroniące wyłącznie anglikańskich chrześcijan jest przestarzałe i powinno być zniesione.
W Hanoi trwa pokojowy protest wietnamskich katolików, którzy domagają się zwrócenia Kościołowi budynku dawnej delegatury apostolskiej. Zagrabiony przez państwo w 1975 r. gmach, znajdujący się obok katedry św. Józefa i siedziby arcybiskupa, jest używany jako nocny klub, a w ogrodzie urządzono parking dla funkcjonariuszy państwowych.
Liczba aborcji w Hiszpanii przekroczyła w 2006 r. po raz pierwszy 100 tys. i wyniosła 101 tys. 592 - wynika z raportu hiszpańskiego resortu zdrowia. Dane są alarmujące - na aborcję coraz częściej decydują się młode dziewczęta, a nawet dzieci poniżej 15. roku życia – informuje „Nasz Dziennik”, dodając, że okrutne zabójstwa tłumaczy się fałszywie "ryzykiem dla zdrowia matki".
– W tym roku na pewno nie będzie to możliwe –  powiedział premier Donald Tusk w wywiadzie dla „Newsweeka”, odnosząc się do kwestii finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia zapłodnienia in vitro.
Szkolny podręcznik "Religie w Rosji" demonizuje katolików i przedstawia ich jako wrogów prawosławia. Jedno z pytań zadanych uczniom brzmi: "Jakie nowe problemy stanęły przed Rosjanami z powodu katolików, którzy uzyskali wolność rozszerzania i umacniania swojej wiary" – informuje KAI.
... 
774
775
776
777
778
779
780
781
782
...