Muzułmanka iracka przyjmie wkrótce z rąk kapelana wojskowego Stanów Zjednoczonych chrzest katolicki – informuje KAI. Irakijka oświadczyła, że na jej decyzję wpłynęły doświadczenia z kontaktów z personelem lekarskim w jednej z amerykańskich baz wojskowych w Iraku.
Mario Dumont i partia Action Democratique du Quebec (ADQ) domagają się by rząd wstrzymał nowy kurs religii i etyki, który ma być nauczany od przyszłego roku w prowincji Quebec, od przedszkoli poczynając na szkołach wyższych kończąc. Argumentując, że kurs ignoruje kulturę katolicką i społeczne dziedzictwo prowincji, Dumont oświadczył, że program umniejsza wyjątkowy charakter Quebecu i jego mieszkańców – donosi LifeSiteNews.
Luterański Kościół Szwecji potwierdził, że będzie „błogosławić” związki partnerskie osób tej samej płci, jednak zasugerował, aby samego pojęcia "małżeństwa" używać tylko w odniesieniu do związków heteroseksualnych – informuje KAI.
Słowacka Konferencja Biskupów zaprotestowała oficjalnie przeciwko planom wprowadzenia przez liberalno-lewicowy gabinet Roberta Fico ustawy o ochronie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Podobne projekty odrzucono dwukrotnie podczas kadencji poprzedniego rządu. Protest na ręce władz przekazał 12 grudnia przewodniczący episkopatu bp Frantiszek Tondra – informuje KAI.
Pro-homoseksualna kampania urzędników z Filadelfii (USA), zmierzająca do usunięcia skautów amerykańskich z zajmowanej przez nich siedziby, znajdującej się na ziemi należącej do miasta, tworzy precedens, który zagrozi wielu innym grupom, łącznie z Kościołem katolickim, jak również muzeom i rozgłośni radiowej – donosi WorldNetDaily.
Już wkrótce francuscy małżonkowie starający się o rozwód za obopólną zgodą nie będą musieli stawiać się w sądzie, lecz wystarczy im wizyta u notariusza – donosi onet.pl. Portal powołuje się na francuskie media, które poinformowały, że prezydent Nicolas Sarkozy złożył w środę propozycję uproszczenia procedury rozwodowej.
Wczoraj w siedzibie Parlamentu Europejskiego podpisano Kartę Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Podpisy pod dokumentem złożyli: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Poettering, szef Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier przewodniczącej obecnie Unii Portugalii - Jose Socrates – informuje IAR.
W Lizbonie zakończyła się uroczystość podpisania Traktatu Reformującego, podczas której podpisy pod dokumentem złożyli szefowie państw unijnych. W imieniu Polski traktat podpisali premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski – informuje IAR. Brytyjski premier Gordon Brown spóźnił się na ceremonię i swój podpis złoży w ciągu najbliższych godzin.
Turecki sąd domaga się dyskwalifikacji włoskiego klubu piłkarskiego – donosi „Rzeczpospolita”. Turcy są oburzeni ponieważ w meczu, który został rozegrany 27 listopada w Mediolanie piłkarze Interu zagrali przeciwko tureckiej drużynie Fenerbahce w tradycyjnych koszulkach z wielkim czerwonym krzyżem na piersiach.
Dwa dni temu niższa Izba Kongresu przegłosowała rezolucję uznającą ważność Świąt Bożego Narodzenia i chrześcijańskiej wiary. Za jej przyjęciem głosowało 372 kongresmenów, „przeciw” – 9, 10 wstrzymało się od głosu, a 40 innych wcale nie brało udziału w głosowaniu – donosi LifeSiteNews.com. Z wyjątkiem dwóch, pozostali, którzy się wstrzymali lub byli przeciw, głosowali wcześniej za podobną rezolucją honorującą Ramadan – przeszła w październiku 376 głosami „za”, nikt się nie sprzeciwił.