Po sześciu latach od zaskarżenia ustawy aborcyjnej słowacki Trybunał Konstytucyjny utrzymał wczoraj możliwość „usuwania ciąży” do 12. tygodnia życia bez podania przyczyny.
- Jeśli zmienią się okoliczności i wyjaśnione zostaną wątpliwości sceptyków w moim kraju wobec niektórych zapisów Karty, to wrócimy do tematu - powiedział Donald Tusk po spotkaniu z przewodniczącym Parlamentu Europejskiego Hansem-Gertem Poetteringiem. Premier rządu polskiego przebywał we wtorek z wizytą w Brukseli, gdzie spotkał się także z premierem Belgii Guy Verhofstadtem oraz przewodniczącym Komisji Europejskiej José Manuelem Barroso.
O stosowanie zasady pomocniczości w polskim życiu publicznym w celu ograniczenia nadmiernej interwencji państwa w życie obywateli zaapelowali w wydanym 4 grudnia oświadczeniu członkowie Rady Społecznej powołanej przez metropolitę poznańskiego, abp. Stanisława Gądeckiego.
Pierwszą Krajową Konferencję Gejów, Lesbijek, Biseksualistów, Transwestytów i Transseksualistów zwołał w ubiegłym tygodniu, po raz pierwszy w historii Brazylii, socjalistyczny prezydent tego kraju Luiz Lula – donosi LifeSiteNews.com.
– Trzeba pokazać ludziom piękno katolickiej wiary i piękno katolickiego życia. Taka powinna być najważniejsza obecnie misja Kościoła. Bo to jest prawdziwa alternatywa dla barbarzyńskiej, materialistycznej wizji świata, jaka wyrosła na naszych oczach – mówi prof. Thomas E. Woods, autor bestsellera pt. „Jak Kościół katolicki zbudował cywilizację zachodnią” w rozmowie z Pawłem Tobołą-Pertkiewiczem.
Wenezuelscy wyborcy odrzucili projekt nowej konstytucji. Jak informuje „Rzeczpospolita”, prezydent, który od 1998 roku wygrywał wszystkie wybory i referenda, tym razem poniósł porażkę. Zacisnął zęby i pogratulował zwycięstwa opozycji.
Winę za niezgodne z prawem makabryczne praktyki aborcyjne – jak choćby głośną ostatnio w mediach sprawę aborcji ośmiomiesięcznego dziecka i zmieleniu jego ciała – ponosi Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tak uważa Manuel Cruz, dyrektor Hiszpańskiej Fundacji Życia – informuje LifeSiteNews.com.
Muzułmanie, po katolikach i anglikanach, stanowią trzecią co do wielkości wspólnotę religijną, żyjącą w Irlandii - wynika z danych irlandzkiego Centralnego Urzędu Statystycznego ujawnianych przez dziennik "Irish Times".
W mediach toczy się dyskusja nad konsekwencjami przyjęcia przez Polskę Karty Praw Podstawowych UE. W publicznej debacie zastanawiamy się na ile Karta może narzucić Polsce to czy owo. Należy jednak pamiętać, że dokument ten już teraz w bardzo konkretny sposób wpływa na to co dzieje się w Polsce. I to prawie od momentu swego powstania.
Rosyjski Kościół Prawosławny (RKP) nigdy nie uzna obecnego statusu diecezji katolickich na obszarze Rosji - oświadczył metropolita smoleński i kaliningradzki Cyryl. "Nigdy się na to nie zgodzimy i zawsze będziemy odrzucać istnienie na terytorium Rosji diecezji katolickich, uważając to za wyzwanie dla wspólnej nam idei wierności terytorialnej zasadzie władzy kościelnej" - stwierdził hierarcha.
... 
785
786
787
788
789
790
791
792
793
...