Metropolita Sydney George Pell jest pierwszym od 40 lat australijskim kardynałem, który odprawił Mszę trydencką. W sobotę hierarcha przewodniczył uroczystemu nabożeństwu w katedrze Matki Bożej z okazji wydania motu proprio Benedykta XVI "Summorum Pontificum" - listu apostolskiego dotyczącego stosowania liturgii rzymskiej sprzed reformy z 1970 r.
Co roku życie za wiarę oddaje 170 tys. chrześcijan. Oprócz wielkiego ryzyka utraty życia i zdrowia, dodatkowo chrześcijanie narażeni są na codzienne szykany i dyskryminację w miejscach pracy, w życiu publicznym, a także prywatnym.
Po proteście rodziców, szkoła średnia Adams Middle School w Brentwood w stanie Kalifornia odwołała "Dzień zmiany płci", który miał odbyć się w przeddzień obchodzonego pogańskiego zwyczaju Halloween – informuje portal Bibula.com powołując się na ośrodek prawniczy Pacific Justice Institute (PJI). Obchodzenie "Dnia zmiany płci" jest projektem opracowanym i promowanym przez organizację homoseksualistów GLESN, która stworzyła specjalny program nauczania przeznaczony nawet dla dzieci w przedszkolu.
Kultura współczesna, dla której ból nie ma sensu, która neguje cierpienie i spycha śmierć na margines, musi mieć trudności ze zrozumieniem chrześcijaństwa - religii krzyża. Przekonanie takie wyraził kard. Camillo Ruini, wikariusz papieski dla diecezji rzymskiej, do marca br. przewodniczący Włoskiej Konferencji Biskupiej. W długim wywiadzie dla "Corriere della Sera" 76-letni purpurat mówi o wielu sprawach, dotyczących sytuacji Kościoła we Włoszech. Według niego istnieją tu nastroje antykatolickie.
Jeśli Brytyjczycy chcą nadal obchodzić Boże Narodzenie, władze muszą również uznać święta innych wielkich religii, przystosowując się w ten sposób do życia w społeczeństwie wielokulturowym i wspierając integrację imigrantów - do takiego wniosku doszli naukowcy z Instytutu Badań Polityki Publicznej (IPPR).
– To okropny film. Widziałem wiele produkcji, w których obrażano katolicyzm, ale ta przeszła wszelkie granice – powiedział „Rzeczpospolitej” związany z Watykanem historyk prof. Franco Cardini. „Elżbieta: Złoty Wiek” w reżyserii Shekhara Kapura to jego zdaniem „antykościelna propaganda w wyjątkowo złym guście”.
Jedna z wielkich chilijskich sieci farmaceutycznych, SalcoBrand domaga się poszanowania swobody sumienia i odmawia dystrybucji pigułki wczesnoporonnej. Zdaniem dziennikarzy jest to reakcja na poniedziałkowy apel Benedykta XVI – donosi Radio Watykańskie. Bojkot ogłoszony przez aptekarzy poparli chilijscy biskupi.
Trybunał Administracyjny w Madrycie postanowił wpisać tzw. Kościół scjentologiczny na listę religii, oficjalnie działających w Hiszpanii. Zakwestionował tym samym decyzję ministra sprawiedliwości z 2005 r., który wykreślił z rejestru religii tę organizację założoną w 1954 r. w USA przez pisarza science fiction Rona Hubbarda. Sędziowie Trybunału uznali, że żaden z dokumentów przedstawionych przez scjentologów i przez ministerstwo nie wskazuje, jakoby organizacja ta nie była religią lub miała inne cele niż religijne.
Razia - 18-letnia chrześcijanka z Faisalabadu w środkowym Pakistanie - została porwana, zgwałcona, a następnie zmuszona do przejścia na islam. Sprawcą jest muzułmanin Sadżid, któremu dziewczyna się spodobała i wielokrotnie narzucał jej swoje towarzystwo, a gdy ona odrzucała jego zaloty, dopuścił się zbrodni.
Św. Karol Boromeusz był tą osobą, która wywarła zasadniczy wpływ na życie i kształt Kościoła. Jako biskup gorliwie wprowadzał w życie postanowienia Soboru Trydenckiego. Ukochawszy Kościół Chrystusowy z całego serca, duszy, ze wszystkich sił swoich, zdobywał dla Zbawiciela dusze, pomagał ubogim, dbał o katolickie wykształcenie i zakony. Był księciem Kościoła, prowadzącym twarde pokutnicze życie.
... 
797
798
799
800
801
802
803
804
805
...