101. numer Przymierza z Maryją

lipiec/sierpień 2018

Drodzy Przyjaciele,

 

Widmo antyklerykalizmu krąży po Polsce… „Tęczowa” koalicja ateistów, neomarksistów, zwolenników swobodnego zabijania nienarodzonych i różnych osobistych wrogów Pana Boga ewidentnie dąży do konfrontacji siłowej z Kościołem. Media co rusz podają informacje o antykatolickich manifestacjach, profanacjach… Ostatnio w Warszawie miała miejsce dewastacja budynków należących do Kościoła.

 

Cóż wobec powyższego mamy robić? Bać się? Siedzieć cicho? Zasilić coraz liczniejsze szeregi wyznawców świętego spokoju?

Otóż nie. Bóg mówi do nas w Piśmie Świętym: Nie lękajcie się! Zresztą różne formy tego wyrażenia powtarzane są w Biblii aż 365 razy. Zatem przez cały rok możemy sobie raz dziennie przypominać to Boże pocieszenie.

 

Nie mamy się czego bać, bo przecież Bóg istnieje. Nie mamy się czego obawiać, bo nasz Zbawiciel zwyciężył grzech i śmierć. Nie mamy powodu do strachu, bo Jego i nasza Matka została wzięta do Nieba. Ta prawda wiary jest zresztą tematem przewodnim najnowszego wydania naszego pisma.


A skoro tak się sprawy mają, to znaczy że my, katolicy, stoimy po stronie Zwycięstwa. Zwycięstwa Boga nad szatanem, cnoty nad grzechem, życia nad śmiercią.

 

Pewność wygranej nie oznacza jednak, że mamy zaniechać gotowości do walki w obronie Kościoła – Mistycznego Ciała Chrystusa. Jednym z rodzajów oręża jest „Przymierze z Maryją”, dzięki któremu możemy prowadzić walkę o zbawienie dusz naszych bliźnich. Z niego możemy czerpać natchnienie, argumenty… Dlatego tak ważny jest ciągły rozwój naszego pisma.

 

I z radością stwierdzam, że ten rozwój następuje. Zdecydowaliśmy bowiem, że w tym numerze „Przymierza…” zadebiutuje nowy dział: Musica Sacra. Możemy tam przeczytać m.in.: Określeniem „musica sacra” możemy objąć twórczość muzyczną, która wyrasta z chrześcijańskiej cywilizacji, stawia temat Boga na pierwszym miejscu, pisana jest ze szczerych przekonań i ma nie tylko zachwycać artystycznie, ale także zbliżać do Boga.

 

Zatem zbliżajmy się do Boga także poprzez muzykę. Przez jej piękno, doskonałą harmonię, wspaniały śpiew. Bo zgodnie ze św. Augustynem: Kto dobrze śpiewa, dwa razy się modli. A modlitwa to nasza broń w walce z wrogami świętej wiary…

 

W Jezusie i Maryi

Bogusław Bajor

 

podpis redaktora naczelnego

redaktor naczelny

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!