118. numer Przymierza z Maryją

maj/czerwiec 2021

Drodzy Przyjaciele
W dobie powszechnego kryzysu ojcostwa, Kościół stawia nam za wzór św. Józefa, ziemskiego opiekuna Pana Jezusa. Przykład jest szczególnie cenny dla współczesnych, często zakompleksionych mężczyzn.

Dziś, w epoce szybkiego postępu technicznego, który wymaga świeżości i otwartości umysłu, wielu ludziom wydaje się, że rola ojca, nie zawsze nadążającego za tego typu nowinkami, ograniczyć się musi jedynie do funkcji dostarczania pieniędzy.

Przykład św. Józefa wskazuje jednak, że wbrew stereotypom, zadanie ojca wcale nie polega na stałym górowaniu wiedzą i umiejętnościami nad dzieckiem i pouczaniem go. Bo czym mógł ubogi cieśla zaimponować małemu Jezusowi, wszechwiedzącemu Bogu, którym przecież Syn Boży, mimo przyjścia na świat, nadal pozostał? Powiedzmy szczerze – niczym… A jednak św. Józef przyjął wyzwanie i godnie pełnił obowiązki ziemskiego ojca Pana Jezusa, czym zasłużył sobie na Jego miłość i szacunek.

W tym numerze „Przymierza z Maryją” postanowiliśmy przybliżyć postać św. Józefa. Niestety, w Ewangelii informacji na jego temat jest niewiele. Jak podaje Bogusław Bajor w artykule Mąż sprawiedliwy, św. Mateusz i św. Łukasz wzmianki o nim zawarli w zaledwie 26 wersach, 14 razy wymieniając jego imię. Tym większe znaczenie mają inne źródła, składające się na tradycyjną naukę Kościoła o Patriarsze z Nazaretu.

W skarbnicy łask Kościoła związanych z opiekunem Chrystusa jest Litania do św. Józefa. Jej treść stała się inspiracją dla redaktora Bajora do przedstawienia postaci tego świętego i jego roli w dziejach zbawienia.

Cichy za życia, także po śmierci św. Józef nie jest pierwszoplanowym bohaterem głośnych cudownych wydarzeń, choć historia odnotowała jego objawienia, które opisujemy w tym numerze. Miały one miejsce w Cotignac we Francji oraz w brazylijskim mieście Itapiranga.

Szczególnie wymowne jest dla nas przesłanie zawarte podczas drugiego z nich, w którym Oblubieniec Bogarodzicy ostrzegał, że diabeł nienawidzi ludzkości i pragnie zniszczyć dusze poprzez atak na cnotę czystości, najmilszą w oczach Boga.

Zapraszam do lektury najnowszego numeru „Przymierza z Maryją”. Jestem pewny, że każdy Czytelnik naszego pisma znajdzie w nim dla siebie pożyteczną lekturę.

W Jezusie i Maryi
Adam Kowalik

Kliknij w baner, aby przejść na stronę pisma „Przymierze z Maryją”.

Jeśli chcesz otrzymać najnowszy numer „Przymierza z Maryją”, wystarczy że podasz nam tutaj swoje dane adresowe. Dzięki temu będziemy mogli wysłać do Ciebie „Przymierze” pocztą tradycyjną. 

 

Zapraszamy także na stronę PrzymierzezMaryja.pl, na której znajdziesz teksty z najnowszego oraz wszystkich archiwalnych numerów pisma.

 

Poniżej prezentujemy spis treści aktualnego „Przymierza z Maryją”:

Spis treści:
UWAGA!
Przymierze z Maryją
WYSYŁAMY
BEZPŁATNIE!