Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!

2014-07-28 00:00:00
Po raz dziesiąty w historii i po raz trzeci w Polsce – Letnia Akademia Stowarzyszeń TFP. ZOBACZ VIDEO!
Po raz dziesiąty w historii odbyła się Letnia Akademia Stowarzyszeń Obrony Tradycji, Rodziny i Własności (TFP). Uczestniczących w konferencji młodych katolików z różnych stron świata gościł ponownie Zamek Królewski w podkrakowskich Niepołomicach. Wśród uczestników nie zabrakło członków i przyjaciół stowarzyszeń TFP z Brazylii, Argentyny, USA, Francji, Niemiec, Włoch, Węgier, Holandii, Irlandii, Litwy i innych krajów. Liczną grupę stanowili także goście Instytutu Ks. Piotra Skargi z różnych stron Polski.

Konferencja odbyła się w dniach 23-27 lipca 2014 roku. Tegoroczną Akademię zaszczyciły swoją obecnością liczne osobistości, na czele z gościem specjalnym - JE biskupem Atanazym Schneiderem z Kazachstanu. Wśród przedstawicieli duchowieństwa nie zabrakło także ks. Prałata Romana Kneblewskiego z Bydgoszczy. Warto odnotować również obecność prezydenta Federacji Pro Europa Christiana Caio Xaviera da Silveiry oraz księcia Paula von Oldenburga – dyrektora biura tejże federacji w Brukseli.

Na początku pierwszego dnia obrad przybyłych gości przywitał prezes Instytutu Ks. Piotra Skargi Sławomir Olejniczak. Inauguracyjny wykład wygłosił JE bp Schneider. Mówił o wybranych aspektach życia i nauczania świętego papieża Piusa X. Opisał stanowisko świętego wobec wielu spraw i problemów, które Kościół Katolicki napotkał na początku dwudziestego stulecia, ze szczególnym uwzględnieniem zjawiska modernizmu i jego wpływu na cywilizację chrześcijańską. W wystąpieniu nie zabrakło cytatów z encyklik i pism świętego papieża. Tego samego dnia miały miejsce m.in. wykłady: członka zarządu Instytutu Ks. Piotra Skargi – Arkadiusza Stelmacha (Porządek we wszechświecie jako odbicie doskonałości Boga. Fundamenty Chrześcijańskiej Cywilizacji); badacza francuskiego TFP - Jose Antonio Urety (Przegląd współczesnego pola rewolucyjnego od punktu wyjścia Rewolucji i Kontrrewolucji).

W kolejnych dniach nie zabrakło licznych wykładów, poświęconych m.in. myśli dr Plinio Correi de Oliveiry, różnym etapom procesu Rewolucji, historii chrześcijaństwa. Każdego dnia, oprócz wykładów, miały miejsce także prezentacje i prace w grupach. Uczestnicy konferencji nawiedzili również Korzkiew i znajdujący się tam średniowieczny zamek.

Zapraszamy do obejrzenia dwóch relacji filmowych z wydarzenia: 





AKADEMIA LETNIA TFP







PiotrSkarga.pl
W niedzielę 1 grudnia o godzinie 12.00 na Placu Zamkowym w Warszawie będziemy protestować przeciwko degradacji procesów edukacyjnych w naszej Ojczyźnie. Stowarzyszenie im. Ks. Piotra Skargi jest współorganizatorem tego wydarzenia. W szczególności wyrazimy nasz sprzeciw wobec niebezpiecznych dla młodych ludzi zmian w szkolnictwie, które zakładają m.in. deprawację dzieci i młodzieży pod pretekstem edukacji zdrowotnej.
Do Jego grobu w Annaji w Libanie pielgrzymują setki tysięcy wiernych, szukających uzdrowień, wsparcia i pomocy. Nie zrażają się nawet trwającymi tam obecnie konfliktami zbrojnymi. O wyjątkowości świętego Szarbela oraz o cudach, jakich doświadczamy po jego śmierci opowie działacz społeczny i znawca żywotów świętych Jacek Kotula.
W środę 20 listopada 2024 r. poznański Klub „Polonia Christiana” organizuje spotkanie z mec. Rafałem Dorosińskim – członkiem zarządu Instytutu Ordo Iuris. Temat nie tylko ciekawy, ale i ważny z uwagi na nadciągające zagrożenie masowym terrorem i represjami, jakie wprowadzono już w wielu zachodnich państwach pod pretekstem tzw. mowy nienawiści.
Od 4 do 8 listopada br. 20-osobowa grupa Duchowej Rodziny Czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, czyli Apostolatu Fatimy, odbyła coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Fatimie w Portugalii. – Pielgrzymka do Matki Bożej w Fatimie to wielkie przeżycie duchowe, umocnienie wiary i doznanie daru wielkiej nadziei na ostateczne zwycięstwo Maryi – mówi Jacek Kotula z Stowarzyszenia Ks. Piotra Skargi, które od 25 lat propaguje przesłanie z Fatimy.
W obliczu zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanął nasz kraj u końca pierwszego ćwierćwiecza XXI stulecia, jako wierni synowie Kościoła Katolickiego i dzieci naszej umiłowanej Matki – Ojczyzny, pragniemy wyrazić obawy związane ze zmasowanym atakiem na dziedzictwo cywilizacyjne Polski i całej Europy.