Nasze kampanie
 
Siódmy numer „Polonia Christiana"

Z początkiem marca do punktów sprzedaży trafił kolejny numer dwumiesięcznika „Polonia Christiana”. Szczególną uwagę autorzy pisma zwrócili tym razem na Rosję – naszego potężnego sąsiada, którego szczególną rolę w dziejach świata podkreśliła Matka Boża w orędziu fatimskim. Stosunkowi Rosji do Zachodu, a także rosyjskiej historii, cywilizacji, polityce, sytuacji duchowej i społecznej przyjrzeli się na łamach magazynu m.in. Andrzej Nowak, Grzegorz Kucharczyk, Anna Raźny, ks. Andrzej Steckiewicz, Wojciech Grzelak, Władimir Bukowski i Mieczysław Ryba.

Z odważną obroną Ojca Świętego Benedykta XVI wobec niedawnych ataków na jego osobę oraz na sam urząd papieski wystąpili na łamach pisma: Roberto de Mattei, redaktor naczelny włoskiego miesięcznika „Radici Cristiane”, oraz Piotr Doerre, redaktor „Polonia Christiana”. Z kolei dr Thomas Hilgers, twórca odnoszącej sukcesy w Stanach Zjednoczonych i Irlandii naprotechnologii, specjalnie dla „PCh” napisał artykuł o tej metodzie niesienia pomocy małżeństwom niemogącym doczekać się własnego potomstwa. Metodzie – co godne podkreślenia – w odróżnieniu od sztucznego zapłodnienia, szanującej życie każdej istoty ludzkiej.

Warto też zwrócić uwagę m.in. na artykuły Jacka Kowalskiego o polskim gotyku, Ewy Polak-Pałkiewicz – na temat wychowania dam i dżentelmenów, Mariusza Affeka – o Kamieńcu Podolskim. Jak zwykle, nie zabrakło na łamach „PCh” wielu pięknych ilustracji, m.in. reprodukcji weneckich obrazów artystów z Włoch.